Traileri i sezonit 16 të RuPaul's Drag Race

Klea

Traileri i sezonit 16 të RuPaul’s Drag Race

Oh, do të doje një kthesë, h? Epo, mirë sepse RuPaul’s Drag Race Sezoni 16 është gati të mbushet me to. MTV sapo publikoi një trailer krejt të ri për të na dhënë një paraqitje të shkurtër se çfarë të presim. Traileri ngacmoi kthesat e reja, si dhe disa gjyqtarë të ftuar të listës A, dhe sigurisht një mori pamjesh serioze të pështirës së pistës. Netët e së premtes do të jenë sërish të egra.

Ndizni motorët tuaj

Së pari, le të flasim për këto kthesa që RuPaul ngacmoi në trailer. Pas 16 sezonesh dhe një numri të panumërt spinoffs ndërkombëtarë, mendjet krijuese në Drag Race duhej të gjenin një mënyrë për t’i tronditur gjërat. Pra, për sezonin 16, ata po prezantojnë një kthesë të re “Vlerëso një mbretëreshë” që do t’i lejojë garuesit të votojnë se kush mendojnë se ka bërë më të mirën dhe më të keqen në sfidën e parë Maxi, e cila do të jetë një ekstravagancë e shfaqjes së talenteve.

Në trailerin e ri, RuPaul thotë në mënyrë misterioze, “Unë nuk do t’ju gjykoj. Në vend të kësaj, ju do të gjykoni njëri-tjetrin.”

Episodi premierë gjithashtu do të rifusë imunitetin ndaj eliminimit. Është një pajisje që nuk e kemi parë në shfaqje që nga sezoni 5. Flisni për një ndryshim të lojës.

Michelle Visage, Ross Mathews, Carson Kressley dhe TS Madison do të kthehen të gjithë si gjyqtarë këtë vit. Sezoni 16 do të ketë gjithashtu një grup të famshëm të listës A që do t’i bashkohen panelit. Ata mund të mos dinë asgjë për zvarritjen, por sigurisht që do të jenë argëtuese për t’i parë!

Disa nga gjyqtarët e ftuar të këtij viti përfshijnë Charlize Theron, Sarah Michelle Gellar dhe Kelsea Ballerini. Paneli i gjyqtarëve do të mirëpresë gjithashtu stilistin e famshëm Law Roach, të cilin ne të gjithë duhet ta festojmë. Ai sjell një përvojë të pasur gjykimi nga koha e tij në America’s Next Top Model dhe Legendary, kështu që ju e dini se ai do të sjellë disa kritika të forta në pistë.

Sezoni 16 i RuPaul’s Drag Race do të shfaqë gjithashtu rikthimin e episodeve 90-minutëshe, të ndjekur menjëherë nga një episod 30-minutësh i Untucked. MTV mësoi mësimin e tyre me atë fiasko të Real Friends of WeHo vitin e kaluar. Jemi kthyer për të pasur një angazhim javor dy-orësh për Drag Race në 2024.

Sezoni 16 i RuPaul’s Drag Race fillon në MTV, të premten, më 5 janar, në orën 8/7c.