Traileri i dokumentarit A Breakdown of the Stormy Daniels Peacock

Klea

Traileri i dokumentarit A Breakdown of the Stormy Daniels Peacock

Stormy Daniels, emri i vërtetë Stephanie Clifford, është gati të tregojë gjithçka. Në të ardhmen e saj Pallua dokumentar, ajo do t’i marrë shikuesit pas perdeve të jetës së saj, pasi u ngatërrua me politikën në vitin 2018. Për shkak të karrierës së saj në industrinë e filmit për të rritur, media shpesh e trajtonte atë sikur të kishte më pak vlerë. Por tani, Stormy po i kundërpërgjigjet shtypit, ish-avokatit të saj në hije, dhe natyrisht, Donald Trump.

“Sa herë që ngrihesha në këmbë, më goditnin edhe më fort dhe arrita në fund. Unë thjesht doja të ngrihesha për veten time. Nuk do të dorëzohem sepse po them të vërtetën”, shpjegon Stormy. Sa i përket asaj se çfarë tjetër mund të presin shikuesit të shohin, këtu është një përmbledhje e shpejtë e detajeve shpërthyese, siç shihet në trailerin zyrtar të dokumentarit të saj.

Marrëdhënia e Stormy me Donald Trump

Në vitin 2006, Stormy dhe Trump dyshohet se kishin një lidhje. Ky përleshje ndodhi vetëm një vit pasi Trump ishte martuar me gruan e tij të tretë, ish-Zonjën e Parë, Melania Trump. Në një intervistë me 60 Minutes, e cila u transmetua në vitin 2018, Stormy pohoi se ajo dhe Trump kishin bërë seks vetëm një herë. Kjo natë e keqe (fjalët e mia) u zhvillua në dhomën e hotelit të Trump në Liqenin Tahoe.

Më pas, në vitin 2016, kapela e kuqe e Trump hyri në ring politik. Prandaj, Michael Cohen, avokati i kandidatit të atëhershëm presidencial, i pagoi Stormy 130,000 dollarë në “para të heshtura”. Sigurisht, një skandal i kësaj natyre do ta kishte tronditur kandidaturën e tij, por megjithatë Trump fitoi. Sidoqoftë, The Wall Street Journal u mbështet dhe në vitin 2018, ata raportuan disa herë për këtë çështje, duke përfshirë skandalin e fitimit që pasoi.

Nga ana e tij, Trump gjithmonë e ka mohuar se kjo aferë ka ndodhur ndonjëherë. E njëjta gjë me Cohen, megjithëse ai e pranoi se Stormy në fakt ishte paguar për heshtjen e saj. Në trailerin shpërthyes, Stormy u thotë mediave “Për vite me radhë, zoti Cohen është sjellë si mbi ligjin. Ai kurrë nuk e ka menduar se gratë si unë kanë rëndësi. Kjo përfundon tani.”

Trump nuk donte kurrë të bëhej president

“Unë jam një republikan i regjistruar. Bëj shaka se shkoj në të dyja drejtimet,” ngulmon Stormy në trailer.

Ajo më pas bën një pretendim të guximshëm se ne jemi të etur të dëgjojmë më shumë, veçanërisht tani që Trump kandidon sërish, për “kur takova Trump, ai më kishte thënë se kurrë nuk donte të bëhej President. Por më pas, Trump mori nominimin e republikanëve, dhe atëherë ai u bë i vërtetë.”

Familja e Stormy vuajti ndërsa ajo përballej me kërcënime me vdekje

Traileri i dokumentarit Stormy Daniels Peacock

Në trailer, ne shohim një paraqitje të shkurtër të asaj që Stormy duroi, pasi gjithçka doli në dritë. Nëpër klipe të ndryshme të rishfaqura, ngacmimet e Stormy nga mediat janë të qarta. Ata madje i bënë asaj pyetje si “Stormy, a e preku d*ckin e Donald Trump?” Qëndroni, duhet të thaheni, BRB.

Mirë, jam kthyer. Stormy vazhdon në trailer, duke shpjeguar “Kishte shtypje në oborrin tonë të përparmë. Ata po rrahin në derë. Vajza jonë iu përgjigj dhe dikush i futi një aparat fotografik në fytyrë.” Më pas shohim Stormy duke bërtitur nga makina e saj në shtyp, “Çfarë dredhi po bën?”

Përgjatë gjithë kësaj, ky personalitet i hapur u ndje i «i tmerruar». Kjo ka kuptim, sepse siç u zbulua në trailer, “njerëzit që shfaqen, duke u përpjekur të fusin armë, thika brenda” tregon se jeta e saj dhe jeta e të dashurve të saj ishin vërtet në rrezik.

Një “Simbol i Rezistencës”

Traileri i dokumentarit Stormy Daniels Peacock

Nuk mendoj se është sekret që pikëpamjet për Trump janë përçarëse. Kjo i ka bërë betejat ligjore të Stormy-t me djalin edhe më të vështira për t’u duruar. Për ata që janë kundër Trump, historia e Stormy vetëm vërteton ndjenjat e tyre.

Në trailerin e egër, ne shohim Stormy duke u përballur me shtypin, duke përplasur Cohen dhe Trump ndërsa ishin në mikrofon. Në sfond, një narrator shpjegon “ajo është bërë ky simbol i rezistencës”. Kamera më pas kalon te Stormy, duke lëvizur dikë në një aeroplan.

“Nuk është një kryqëzatë dhe unë nuk u kap,” debatoi Stormy më pas me dikë në telefon.

Tradhtia e Michael Avenatti

Traileri i dokumentarit Stormy Daniels Peacock

Kur shizi goditi për herë të parë fansat, Michael Avenatti hyri si avokat i Stormy. Megjithatë, ai tani është në burg pasi mashtroi Stormy-n me 300,000 dollarë. Avokatët e shtrembër janë më të këqijtë. Megjithatë, në trailerin për dokumentarin e saj, Stormy tani po vjen për Michael.

“Jam 99% i sigurt që Michael falsifikoi nënshkrimin tim,” i zbulon Stormy një telefonuesi të panjohur, përpara se të tregojë se “Michael më tradhtoi në çdo mënyrë”. Ajo më pas përgjigjet, “ti në burg, b*tch” teksa video të ndryshme të Michael u fliste anëtarëve të shtypit. Na pëlqen t’i dëgjojmë të gjitha anët, kështu që jemi gati të dëgjojmë më shumë për rolin e Michael në Skandalin e jetës së Stormy.

Dehumanizimi i Stormy

Traileri i dokumentarit Stormy Daniels Peacock

Pavarësisht nëse i besoni pretendimet e saj apo jo, Stormy ende meriton të shprehë anën e saj. Në një fushë, ne mund të shohim Stormy të ulur, duke shpjeguar me trishtim se ajo “thjesht donte të ngrihej për veten”. Plotësisht emocionuese, Stormy shprehet se emri i saj shkruhet gjithmonë me fjalën “yll porno” përpara. Sepse ne nuk konsiderohemi njerëz.”

Klipet e mbetura në trailer tregojnë edhe një herë Stormy të ndjekur nga mediat. Përfundon me deklaratën e saj “Nuk do të dorëzohem, sepse them të vërtetën. Unë jam jashtë f*qeve.”

Stormy po transmetohet nga 18 Marsi në Peacock.