Trailer-i i Erika Jayne Bet It All On Blonde është fyes në shumë mënyra

Klea

Trailer-i i Erika Jayne Bet It All On Blonde është fyes në shumë mënyra

Duhet të jetë një ditë që përfundon në y, sepse Erika Jayne po shkakton sërish polemika. Këtë herë, kjo është për shkak se traileri i parë sapo doli për dokumentarin special Bravo për rezidencën e saj në Las Vegas, Bet It All On Blonde. Megjithatë, shumica e Amvise të vërteta të Beverly Hills fansat nuk janë këtu për rikthimin e saj të madh. Natyrisht, traileri nuk u prit mirë. Ne po zbërthejmë të gjitha arsyet pse kjo kulm i fshehtë i Erika Jayne: Bet It All On Blonde është kaq zemërues.

Kush e kërkoi këtë?

Në mënyrë dërrmuese, përgjigja ndaj këtij traileri ishte…pse? Sinqerisht, shumica e fansave të RHOBH nuk e duan të veçantën e Erikës. Sigurisht që këngëtarja ka ende ndjekës besnikë. Dhe ajo është ende e mbështetur nga një numër bravolebritetesh, me kolegët e saj shtëpiake që ndjekin shfaqjen në Vegas.

Por ndjenjat e shikuesit mesatar Bravo për Erika janë ende të përziera në negative. Pra, është e çuditshme që ajo është ajo që po merr një film të veçantë. Sigurisht, ka shumë histori më interesante në të gjithë Bravosferën që meritojnë trajtimin dokumentar.

Ndoshta premiera e 6 marsit do të marrë vlerësime super të larta dhe kundërshtuesit do të provohen se kanë gabuar. Pavarësisht (ose për shkak të) polemikave të aktorëve, RHOBH është një nga serialet më të ndjekur të Housewives, kështu që nuk është jashtë fushës së mundësisë. Por tani për tani, nuk po vëmë bast që kjo bjonde të jetë një sensacion vlerësimesh.

Trailer portretizon “Bast It All On Blonde” si një sukses

Duke i shtuar “kush e kërkoi këtë?” Përgjigja është se rezidenca e Erika-s në Vegas nuk ishte një sukses i madh. Nuk mori komentet më të shkëlqyera, apo turmat më të mëdha. Në fund të fundit, frekuentimi ishte aq i ulët sa që biletat thuhet se kushtonin vetëm një dollar. Gjithashtu, Erika u akuzua se kishte sinkronizuar këngën e një këngëtari tjetër dhe e kishte lënë si të sajën.

Ndoshta kjo do të dalë në specialen dy-orëshe. Traileri shfaq koreografin e saj duke thënë: “Askush nuk po e vriste atë, përfshirë edhe ju”. Por vështrimi i fshehtë përfundon me një turmë që thërret emrin e saj, gjë që paraqet një pamje shumë të ndryshme nga ajo që kemi dëgjuar muajt e fundit. Po kështu, një përshkrim nga Bravo e quan rezidencën “show shopping”.

Erika Jayne në trailerin e sezonit 13 të

Një mënyrë se si traileri po zemëron është se si gërshetohet në narrativën e problemeve të vazhdueshme ligjore të Tom Girardit. Sigurisht, kjo është e pritshme. Në vitin 2023, rezidenca e Erikës përkoi me betejat gjyqësore kundër Tomit. Por a nuk është ky një argument përse kjo speciale ishte një ide e keqe?

Traileri i Bet It All On Blonde ofron gjithashtu një kontrast interesant me një tjetër dokumentar me Erika. Së fundmi, u publikua një trailer për vazhdimin e Hulu’s The Housewife and the Hustler. Me nëntitull “The Reckoning”, vazhdimi paraqet çuditërisht takimin e Erikës me viktimat. Do të duhet të shohim nëse ajo kërkon një falje të vërtetë. Por kur e pyetën pse iu desh kaq shumë kohë për t’u takuar, Erika menjëherë u mbrojt.

Të shohësh Erika-n të lulëzojë dhe të kalojë përsëri buxhetin me shfaqjen në Vegas, ndërkohë që viktimat ende po ndiejnë thellësisht pasojat e veprimeve të Tomit janë të tërbuara.

Erika vepron si viktima

Erika Jayne në Housewife and the Hustler 2

Tendencat narcisiste të Erikës u shfaqën plotësisht në trailerin e Bet It All On Blonde. Në një moment, ajo ankohet se “asgjë nuk më bën të lumtur”. Kur rriti Tomin, ajo u sigurua të fliste sesi veprimet e tij lënduan familjen e tyre. Sigurisht, kjo mund të ishte një pikë e drejtë… nëse Erika do të kishte shfaqur ndonjëherë pendim për shumë të tjerë që lëndoi.

Për shikuesit e RHOBH, kjo ishte si një rikthim në komentet e saj duke deklaruar se ajo ishte viktima e fundit. Është e vështirë të harrosh duke pranuar në kamera se ajo kujdeset vetëm për veten. Në trailer, veprimet e Tomit paraqiten si një shpërqendrim që Erika ta kapërcejë triumfalisht për të kryer shfaqjen e saj mbi buxhetin. Kjo padyshim na lë një shije të keqe në gojë.

Pse Erika merr një hark shpengimi?

Në fund të fundit, fansat nuk mund të mos ndihen të çuditshëm që Erika po merr një hark shpengimi të sanksionuar nga Bravo kur ajo ende nuk ka marrë përgjegjësi. Kjo speciale vjen pas një sezoni të RHOBH që është përpjekur t’i bëjë fansat ta duan sërish. Për disa, ka funksionuar. Por Erika e pengon shëlbimin e saj duke treguar se sa pak ka ndryshuar.

Për shembull, ylli i realitetit polarizues duket se kujdeset më shumë për një palë vathë sesa për viktimat aktuale. Në fakt, vathët e përmendur janë shfaqur sërish në episodet e fundit të sezonit 13 të Real Housewives të Beverly Hills. Në një ceremoni emocionale për të përhapur hirin e mentorit të Sutton Stracke, Merce Cunnigham, Erika kërkoi falje nga zonjat e tjera. Ishte një kontrast i mprehtë nga kolegët e saj, të cilët të gjithë folën për të hequr qafe pikëllimin e tyre ose trazira të tjera të mëdha personale. Ajo vepron sikur është shfajësuar plotësisht dhe marrja e kësaj speciale të rikthimit thjesht e mbështet atë ide.

Pra, kush përfiton nga vënia e basteve në bjonde? Sigurisht që jo viktimat e Tom Girardit. Vetëm egoja e Erika Jayne, pavarësisht nëse shikuesit e pëlqejnë apo jo.