Tradhtarët Sezoni 3: Kush mund të fitojë dhe kush nuk ka gjuajtur?

Klea

Tradhtarët Sezoni 3: Kush mund të fitojë dhe kush nuk ka gjuajtur?

Lista e aktorëve për sezonin 3 të Tradhtarët u lirua në fillim të këtij muaji. Sezoni i ardhshëm do të shfaqë 21 garues ambicioz të etur për të marrë në shtëpi vazon e çmimit prej 250,000 dollarë. Tom Sandoval, Chrishell Stause dhe Dolores Catania janë vetëm disa nga emrat e përmendur në kastin e të gjithë yjeve. Sezonet 1 dhe 2 të shfaqjes popullore Peacock u publikuan të dy në janar, kështu që me siguri do të duhet të presim pak për t'i parë këta yje të luftojnë në Skoci.

Ndërsa presim, le të reflektojmë mbi kastin dhe të shpaketojmë se kush ka shanset më të mira për të fituar. Tradhtarët është një lojë e ndërlikuar. Për të pasur sukses, duhet të jesh dinak por i pëlqyeshëm, i zgjuar por jo frikësues. Është një klasë master në aftësitë sociale dhe jo të gjithë janë të prirur për të. Kur lista e aktorëve u publikua për herë të parë, disa emra u hodhën mbi mua për arsye të mira dhe të këqija.

Këtu janë disa nga konkurrentët që mendoj se kanë rezultatin më të mirë (dhe më të keq) për të fituar Sezonin 3 të Tradhtarëve.

Rob Mariano – Goditja më e keqe

Legjenda e të mbijetuarit Rob Mariano është një mjeshtër i strategjisë sociale dhe manipulimit, por po ashtu ishte edhe Dan Gheesling dhe Parvati Shallow. Unë shqetësohem për shanset e Robit në The Traitors. Lojtarët e Survivor dhe Big Brother shpesh hyjnë në kështjellë me një objektiv në shpinë dhe për arsye të mirë. Ata janë super sus! Vetëm reputacioni i tij mund të ngjallte disa akuza për tradhti. Nëse ai është tradhtar, dyshoj se do ta ketë të vështirë të mos zbulohet. Nëse ai është besnik, unë mund ta shoh atë të ketë një fat të ngjashëm si Peter Weber. Ai është një lider dhe kjo mund të fshijë disa nga shokët e tij në rrugën e gabuar. Unë nuk shoh një rrugë deri në fund për të, por shpresoj se jam gabim.

Danielle Reyes – Gjuajtja më e mirë

Shiko, unë e di atë që sapo thashë për lojtarët e Big Brother dhe Survivor që mallkohen, por mendoj se Danielle Reyes ka fuqinë të thyejë stigmën e BB. Ajo është e zgjuar, dinake dhe di të menaxhojë marrëdhëniet shoqërore. Ajo konsiderohet shpesh si lojtarja më e mirë që nuk ka fituar kurrë Big Brother. Unë jam i sigurt se ajo do të marrë një sy anash kur të hyjë në shtëpi. Reputacioni i saj flet vetë. Megjithatë, unë besoj se ajo do të jetë në gjendje të maskojë nivelin e saj të kërcënimit më mirë se Rob. Ai mbart një nivel të caktuar machismo që është e vështirë të injorohet.

Tom Sandoval – Goditja më e keqe

Unë shoh Sandoval që ka një trajektore të ngjashme si konkurrenti i Sezonit 2, Kevin Kreider. Ai nuk më konsideron si një strateg social dhe ai është, ju e dini, “njeriu më i urryer në Amerikë”, sipas New York Times. Ai ka shumë gjëra kundër tij. Parashikimi im është se ai do të jetë një çizme e parë e lehtë. Unë personalisht do të doja ta shihja atë të shkojë larg. Burri është TV i mrekullueshëm. Jam i sigurt se ai do të japë dramë në tryeza. Pavarësisht dëshirave të mia, nuk mendoj se një fitore është në kartat e këtij ylli të Vanderpump Rules.

Robyn Dixon – Gjuajtja më e mirë

Robyn Dixon fitoi një vend në listën time “Bravo Stars Who Would Be Terrible në The Traitors”, por unë kam ndryshuar shumë që atëherë. Tani ndihem më optimist për shanset e saj në lojë. Mendoj se ajo do të jetë një strategjiste e zgjuar që eliminon armiqtë e saj një nga një me takt dhe saktësi? Jo, nuk e bëj. Mendoj se ajo do të jetë aq e pëlqyeshme sa të tërhiqet zvarrë deri në fund? Po, po. Unë nuk mendoj se ajo do ta fitojë lojën si një tradhtare, por si një besnike, ajo mund ta shoh atë duke ndjekur një kurs të ngjashëm si Shereé Whitfield në sezonin 2. Unë mendoj se ajo do ta rreshtojë veten mirë dhe do të jetë besnike ndaj saj aleatët.

Dorinda Medley – Goditja më e keqe

Do të më pëlqente një fitore e Dorinda Medley, por nuk mendoj se do ta arrijmë. Ajo ka një fitil të shkurtër dhe kjo nuk është e mirë në një lojë si The Traitors. Unë parashikoj se ajo do të shkojë në shtëpi relativisht herët pasi të zemërojë disa njerëz. Thjesht shpresoj që të kemi një tryezë të rrumbullakët të stilit Berkshires para se të mbarojë koha e saj në shfaqje.