Tracy Morgan

Klea

Tracy Morgan zbulon 40 paund shtim në peshë në Ozempic!

Tracy Morgan zbulon 40 paund shtim në peshë në Ozempic!

Trejsi Morgan pranoi se kishte shtuar 40 kilogramë pavarësisht se kishte marrë Ozempic, të martën.

Trejsi Morgan

Komediani 55-vjeçar u shfaq në transmetimin e së martës në “The Tonight Show with Jimmy Fallon”, ku foli për sportin, jetën e tij të dashurisë dhe udhëtimin e tij shëndetësor dhe mirëqenie.

“Ti dukesh mirë, budalla” Fallon tha Morgan. “Ti dukesh shkëlqyeshëm. Si po qëndroni në formë këto ditë?”

Trejsi Morgan

“Epo, ai është Ozempic,” Morgan me tallje, duke iu referuar ilaçit të diabetit të tipit 2 që është përdorur gjerësisht për humbje peshe, veçanërisht në mesin e të famshëmve.

“Saturday Night Live” alum vazhdoi të tregojë për përvojën e tij personale me mjekimin.

“Kam mësuar të ha Ozempic. Unë hëngra Ozempic. Kam shtuar 40 kilogramë.” Morgan bëri shaka gjatë intervistës.

Trejsi Morgan

Fallon u përgjigj: “Nuk kam dëgjuar kurrë që dikush të ketë fituar 40.”

Morgan, i cili nuk sqaroi nëse ai ishte ende duke marrë drogën, komentoi: “Unë jam si Magic Johnson. Kam shtuar 40 kilogramë.”

Shumica e njerëzve që përdorin shkurtoren e modës për humbjen e peshës do të rifitojnë pjesën më të madhe të peshës që kanë rënë brenda një viti, sipas një studimi të vitit 2022, të botuar në Journal of Pharmacology and Therapeutics.

Trejsi Morgan

Alumi “30 Rock” tregoi fillimisht se ai po përdorte Ozempic për të shkurtuar gjatë një paraqitjeje në gusht 2023 në “Today with Hoda & Jenna”.

Morgan zbuloi sekretin e tij të humbjes së peshës pasi Hoda Kotb komentoi përpjekjet e dukshme që u deshën për të arritur pamjen e tij në formë.

“Jo, ai është Ozempic,” deklaroi ai. “Kështu humbi kjo peshë… Unë shkova dhe mora një recetë dhe mora Ozempic.”

Trejsi Morgan

Ai vazhdoi të shpjegoi se si dhe kur e përdori ilaçin për rezultate optimale, në intervistën e sinqertë.

“Unë marr Ozempic çdo të enjte,” Morgan u tha zonjave, duke demonstruar se si e injektoi drogën në stomak.

Ai bëri shaka: “Më prenë oreksin përgjysmë. Tani ha vetëm gjysmë qese Doritos.”

Trejsi Morgan

Kelly Clarkson Kohët e fundit i vlerësuan dietën dhe stërvitjen për humbjen e saj mahnitëse në peshë, mes thashethemeve të vorbullta se ajo kishte përdorur ilaçin për të reduktuar.

“Kam rënë në peshë sepse kam dëgjuar mjekun tim – disa vite nuk e kam dëgjuar”, tha këngëtarja për People.

41-vjeçari shtoi: “Unë ha një përzierje të shëndetshme. Kam rënë në peshë sepse kam dëgjuar mjekun tim – disa vjet nuk e kam dëgjuar. Dhe në 90% të rasteve unë jam vërtet i mirë në këtë sepse një dietë proteinike është gjithsesi e mirë për mua. Unë jam një vajzë Teksas, kështu që më pëlqen mishi – më falni, vegjetarianë në botë!”

Shumë yje të realitetit kanë rrëfyer se kanë përdorur ose provuar Semaglutide për të hequr kilogramët e bezdisshëm.

Veren e kaluar, “Shtëpiake të vërteta të Orange County” yll, Emily Simpson, rrëfeu se kishte përdorur Ozempic dhe liposuction për të nisur udhëtimin e saj drejt shëndetit më të mirë. New Jersey “Shtëpiake”, Jennifer Fessler dhe Dolores Katania u përball me përdorimin e drogës në prill 2023.

Prillin e kaluar, ekzekutiv Bravo, Andi Cohen mbrojti vendimin e tij për të lavdëruar “zonja shtëpiake” të ndryshme për kërcimin në trenin Ozempic, duke u thënë dëgjuesve të tij të Radio Andy – “Dua të them, nëse Dolores [Catania] shfaqet 15 kilogramë më i lehtë, më duhet të zbuloj se si ndodhi.”