Tori Spelling ishte 'aq i mërzitur' kur babai ia la pasurinë mamasë

Klea

Tori Spelling ishte ‘aq i mërzitur’ kur babai ia la pasurinë mamasë

Charlie Shanian po i derdh çajin ish-it dhe reagimin e saj ndaj vullnetit të babait të saj. Charlie dhe Tori Spelling ishin të martuar nga viti 2004 deri në vitin 2006, kur ajo e la atë për aktorin Dean McDermott. Tashmë edhe Tori dhe Dean janë në proces divorci, pas 17 vitesh martesë dhe pesë fëmijëve.

Babai i Torit ishte, sigurisht, ikona e Hollivudit dhe bazilioneri Aaron Spelling. Producenti vdiq në vitin 2006, duke ia lënë pothuajse të gjithë pasurinë e tij prej 600 milionë dollarësh gruas së tij Candy Spelling. Dy fëmijët e tyre, Tori dhe vëllai i saj Randy, morën vetëm 800,000 dollarë secili. Do të isha i lumtur me këtë, por me sa duket, Donna Martin nuk ishte. Dhe mënyra se si ajo e kaloi shpejt atë sasi ju tregon se babi e dinte se çfarë po bënte.

Më 18 gusht, Charlie dha një intervistë që detajonte reagimin e Torit ndaj testamentit të babait të saj.

Tori e mërzitur që mamaja e saj ka “kontroll”

Përpara vdekjes së Aaron-it, kur Tori mësoi shumën në dollarë të trashëgimisë së saj të ardhshme, ajo e mërziti aq shumë sa filloi të “qarë”, sipas Charlie. “Me sa kuptoj unë,” shpjegoi aktori dhe shkrimtari për Daily Mail, “[Aaron’s] Shpresa ishte se kjo do ta afronte Torin me mamin e saj sepse do të kërkonte një lidhje mes tyre.”

Mjerisht, në kohën e vdekjes së tij, Tori dhe nëna e saj nuk ishin të afërt. Tori ishte e mërzitur që nëna e saj do të kishte “kontroll” të plotë të pasurisë së babait të saj.

“Ajo po qante dhe po ndihej e mërzitur, jo për paratë,” tha Charlie, “por për atë që do të thoshte kjo [it] ishte strukturuar në një mënyrë të tillë.” Edhe pse Candy dyshohet se ka krijuar fonde besimi për fëmijët e saj, të cilat ata do t’i marrin ende në një kohë në të ardhmen, “Ka një dhimbje të vërtetë atje”.

Autori i “Maybe Baby, It’s You”, gjithashtu tregoi për një incident që e la në lot ish-in e tij. Kur një portier bëri shaka se ajo “duhej të ishte në një limuzinë” në vend të një makine “të rrahur”, Tori dyshohet se “u rrëzua duke qarë”.

“Kjo me të vërtetë e zemëroi atë dhe e lëndoi,” tha ai. “Ishte, si, kjo thirrje katartike e thjesht, ‘Kjo është jeta ime … Kjo është ajo që të gjithë mendojnë për mua’.”

Jeton në një RV me pesë fëmijët e saj

Që prej ndarjes nga Dean, paratë kanë qenë të shtrënguara për Torin. Ajo dhe pesë fëmijët e saj thuhet se jetonin në një motel prej 100 dollarësh në natë, përpara se të transferoheshin në një RV. Ndërkohë, mamaja e saj është ndezur në rrjetet sociale për të mos bërë më shumë për të ndihmuar vajzën e saj.

Kur u pyet në korrik nëse ajo do ta ndihmonte Torin “financisht”, Candy u përgjigj: “Sigurisht. Unë do të jem gjithmonë aty për të.”