Tom Schwartz

Klea

Tom Schwartz shpjegon se si gënjeshtra “të rrezikshme” të Jo Wenberg shkatërruan miqësinë e tyre!

Tom Schwartz shpjegon se si gënjeshtra “të rrezikshme” të Jo Wenberg shkatërruan miqësinë e tyre!

Tom Schwartz zbuloi se si Jo Wenberg Gënjeshtrat “të rrezikshme” në fund çuan në shkatërrimin e miqësisë së tyre.

Tom Schwartz ka deklaruar se nuk ka vullnet të keq ndaj Jo Wenbergpor ai shprehu një dëshirë të fortë për ta lënë atë nga jeta e tij përgjithmonë, “Unë thjesht dua që ajo të largohet nga jeta ime përgjithmonë.” Schwartz deklaruar.

Tom Schwartz

Rregullat e Vanderpompës ylli iu drejtua marrëdhënies së tij të tensionuar me Jo Wenberg gjatë episodit të 24 majit të “When Reality Hits” me Brittany Cartwright. Fillimisht ngurrues për të diskutuar këtë çështje, Schwartz shpjegoi se ai mendonte se ishte e rëndësishme të ndante këndvështrimin e tij dhe arsyet pas ndërprerjes së lidhjeve me ish-mikun e tij.

“Ishin shumë gjëra,” tha ai për vendimin e tij për t'u larguar nga Jo. “Nuk do të zbuloj shumicën e këtyre gjërave. Një nga gjërat më të mëdha është se kuptova… në përvojën time, ajo është një gënjeshtare kompulsive, në rregull?”

Tom Schwartz

Tom Schwartz i akuzuar Jo Wenberg të fabrikimit të gënjeshtrave që varionin nga “dashamirës” dhe “të pakuptimtë” në “të qëllimshme” dhe “manipuluese”.

“Jo nuk është një person i keq… por disa nga gjërat që kuptova që ajo i tha familjes sime pas shpine, me të vërtetë fyerjet më tërbuan,” tha Schwartz. “Më tha mamaja, më tha motra, më tha vëllai… Ishin akuza vërtet të rrezikshme.”

Tom Schwartz

Derisa Schwartz nuk dha detaje rreth akuzave, ai përmendi se kjo ishte vetëm një nga shumë gënjeshtrat e konfirmuara që Jo kishte krijuar. Edhe pse ai pranoi se kishte ndjenja për stilistin në një moment, ai pohoi se “infati” u zbeh sapo ai filloi të vinte re modelin e saj të gënjeshtrës.

“Ndonjëherë vërtet gërmon dikë dhe ndjenjat largohen,” vazhdoi ai. “Ne u shoqëruam kaq shumë… Ishte shumë argëtuese, por ne kurrë nuk ishim në ndonjë marrëdhënie konvencionale, ekskluzive. Mendoj se po lëviznim në një drejtim mjaft të bukur, deri ndoshta në fillim të xhirimeve (Sezoni 11 i Vanderpump Rules). Dhe këtu, nuk e di, ndoshta fillova të vërej disa sjellje të çrregullta.”

Tom Schwartz

Tom Schwartz pranoi se fillimisht i injoroi “flamujt e kuq” dhe shpresonte të ruante një miqësi me Jo Wenberg. Mirëpo, teksa gënjeshtrat e supozuara u bënë më të shpeshta, ai vendosi të distancohej prej saj.

“Ndjehem sikur ajo ka sakrifikuar çdo shans që ka për legjitimitet ose besueshmëri.” Tom i tha Brittany. “Mendoj se ajo është e lënduar. U largova prej saj sepse ka shumë gënjeshtra. Më besoni, unë kam një listë prej të paktën 20-20 gënjeshtrash të vërtetuara dhe të konfirmuara.”

Rregullat e Vanderpompës

Pra, pse është Schwartz dhe pronari i Sandy po flet tani? Sipas Tom Schwartz, ai ndjeu nevojën për të mbrojtur veten kundër “narrativës” në internet që po krijonte Jo Wenberg. Ai pretendoi se ajo po e portretizonte veten si një “viktimë” të cilën ai “e kishte udhëhequr”.

“Jam përpjekur të mos e prek këtë. Kam marrë rrugën e lartë. Unë jam zoti Rise Above, e dini?” tha ai. “Unë nuk kërkoj gjëra negative në internet, por njerëzit në mënyrë të pashmangshme ju dërgojnë gjëra. Unë po shoh Jo duke folur për mua, si klipe të rastësishme. Jam munduar të mos përgjigjem, si, thjesht ta injoroj; si (ajo) duke thënë se unë jam 'shpirti i saj shok', duke lexuar tekstet e mia në një transmetim të drejtpërdrejtë dhe ndihem sikur thjesht duhet ta trajtoj këtë.”

Tom Schwartz

Tom vazhdoi: “Është e qartë, ajo po aktron. Ndjenjat e saj janë të lënduara, OK? Unë nuk dua t'i zhvlerësoj ndjenjat e saj, por gjithashtu kam ndjenja dhe ato janë gjithashtu të vlefshme. Unë thjesht dua të ndriçoj këndvështrimin tim dhe pse u largova prej saj, OK? Për shkak se ndihem sikur ajo po përdor mediat sociale për të krijuar këtë lloj narrative, nuk e di, 'e mjera unë, u luajta, po e thërrmoj bukën'. Por ajo po krijon një ndjekës me shpenzimet e mia dhe unë jam duke u lodhur prej saj.”

Tom Schwartz

Tom Schwartz konfirmoi se kishte bllokuar Jo Wenberg në rrjetet sociale dhe nga kontaktet e tij, por ai nuk i ka shpëtuar dot negativitetit. Në fillim të këtij muaji, Jo u bë tituj duke hedhur poshtë lidhjen e re të Tomit me Sophia Skoro, duke pretenduar se ajo e dinte “me një fakt” se Tom po “kishte lidhje me një fans”. Rreth një javë më vonë, Jo u kthye në Instagram dhe lexoi me zë të lartë disa mesazhe tekstuale të formuluara nga Tom, i cili ishte qartazi i mërzitur nga komentet e saj për Sophia-n. Anëtari i kastit të “Vanderpump Rules” i përshkroi veprimet e Jo si një “shkelje”.

Tom Schwartz

“Kjo do të jetë hera e fundit që do të flas për të, shpresoj,” tha Tom. “Është vërtet zhgënjyese ta shohësh atë të luajë rolin e një viktime… Njerëzit duhet të respektojnë arsyet që unë u largova prej saj. Ata janë shumë të vlefshëm. Çdokush në situatën time do të kishte bërë të njëjtën gjë… Gjërat me familjen time, nuk mund ta shikoj kurrë në të njëjtën mënyrë. Ajo është shkëputur nga jeta ime përgjithmonë.”