Tom Schwartz fajësoi Katie Maloney për mashtrimin e tij

Klea

Tom Schwartz fajësoi Katie Maloney për mashtrimin e tij

Katie Maloney nuk ka frikë të ndajë gjithçka rreth ndarjes së saj nga ish-bashkëshorti Tom Schwartz. Kjo përfshin të gjitha çështjet e tyre dhe mësimet që ajo mësoi përpara se të tërhiqte përfundimisht prizën në bashkimin e tyre.

“Unë e mbajta atë marrëdhënie padyshim sepse isha e dashuruar me të,” tha Katie, 36, në një episod të fundit të podcast-it “Pothuajse të rriturit”. Ajo foli sesi planet e saj të mëdha për një të ardhme me Tomin dhe lufta e saj me vetëvlerësimin dhe besimin e penguan që të largohej më shpejt.

Në fund të fundit, martesa ishte toksike për të dy dhe ishte koha për t’u larguar.

Ai më fajësoi mua

Ylli i Vanderpump Rules ndau gjithashtu sfidat me të cilat u përball në martesën e saj me Tom, 40, në shfaqje dhe të shumta ishin.

“Unë kurrë nuk u ndjeva me prioritet,” tha ajo. “Tomi nuk më kishte mbështetur në të vërtetë, nuk më mbrojti apo më bëri të ndihesha i mbështetur apo i dëgjuar. Unë thjesht doja atë vërtetim prej tij,” shtoi ajo. “Kështu që e bëra veten më të vogël në mënyra. Kam humbur veten.”

Dhe, sigurisht, pabesia ishte një tjetër sfidë e madhe. Një për të cilën Katie thotë se Tom fajësoi atë. “Pabesia dhe mashtrimi ndodhi, dhe ai më fajësoi mua për shumë. Dhe unë sapo e mora atë, “ndau ajo. Ajo pranoi se asaj iu desh shumë kohë që të pajtohej me problemet e tyre dhe të kuptonte se marrëdhënia e tyre nuk ishte e shëndetshme.

“Më desh të punoja me veten në përgjithësi. Doja të rritja vetëbesimin tim dhe të filloja të punoja me veten time”, pranoi Katie.

Duke lënë të shkojë

Katie dhe Tom konfirmuan ndarjen e tyre në mars 2022, disa muaj përpara se të fillonin xhirimet e sezonit të ri të Pump Rules. Aspak e sikletshme!

Në atë kohë, Tom e adresoi ndarjen në Instagramin e tij dhe shkroi: “Epo kjo është e keqe. Si duhet të regjistroj 12 vjet në mbishkrimin e Instagram-it të konservuar. Nuk jam gati të përdor fjalën “D” sepse është shumë e dhimbshme.”

Duket se ai nuk kishte nevojë të shkonte larg për ngushëllim. Pasi u ndanë, Tom u lidh me bashkë-yllin e VPR Rachel Leviss në dasmën e Brock Davies dhe Scheana Shay në gusht 2022.

Të shikoje ish-çiftin duke lundruar në normalitetin e tyre të ri pasi ish-ët ishte shumë e vështirë për shikuesit përreth. Në fund të fundit, fundi i një lidhjeje është mjaft i vështirë për ish-çiftet pa presionin e shtuar të kamerave që rrotullohen.

Megjithatë, në fund të ditës, ata të dy duhej të dilnin nga një situatë e keqe dhe Katie ndau se nuk ishte penduar që i dha fund martesës së saj. “Unë nuk po kërkoja botën,” tha ajo. “Unë po kërkoja që dikush të paraqitej për mua, dhe ata nuk mundën.”

Ndërsa ishte e vështirë të shkëputej nga dashuria e saj e mëparshme, shikimi i shfaqjes dhe sjellja e tij e keqe në fund e ndihmuan atë të vazhdonte përpara dhe të kuptonte se ishte e guximshme. “Unë jam një kurvë e ashpër,” përfundoi ajo.