Tom Sandoval

Klea

Tom Sandoval zbulon tentativën për vetëvrasje pasi u ngacmua për aferën Raquel Leviss!

Tom Sandoval zbulon tentativën për vetëvrasje pasi u ngacmua për aferën Raquel Leviss!

Tom Sandoval ka treguar se ka menduar t’i japë fund jetës së tij pas pasojave nga lidhja e tij me Raquel Leviss.

Rregullat e Vanderpompës Ylli foli për trazirat emocionale gjatë episodit debutues të podcast-it të tij të ri, Të gjithë e duan Tomin.

Tom Sandoval

Frontmeni i kopertinës përshkroi se ndihej i mbingarkuar nga emocionet e tij, veçanërisht në një ditë specifike pas kthimit në shtëpinë që ndante me ish-in e tij. Ariana Madix.

Ariana Madix

Tom Sandoval gjithashtu rrëfeu shtigjet me këngëtarin e ndjerë të Linkin Park, Chester Bennington, vetëm disa ditë para se të bënte vetëvrasje, në korrik 2017. Ylli i Bravo shpjegoi se ndërsa dikur kishte luftuar për të kuptuar mentalitetin e artistit, ai e gjeti veten duke u lidhur me muzikantin për herë të parë .

Tom Sandoval

“Nuk do ta harroj kurrë këtë. Ashtu si unë shkova në Grove dhe isha një fans i madh i Linkin Park, dhe pashë Chester në The Grove duke dalë nga garazhi. Sandoval tha miku i tij, stilisti i bizhuterive, Kyle Chan.

Ai vazhdoi – “Ai dukej i lumtur ose, nuk e di, ishte thjesht i animuar, energjik në telefon. Unë e pashë atë. Isha si, ‘O Zot, është Chester’. Fjalë për fjalë, ditë më vonë, ai vdiq. Ai e kishte vrarë veten. Dhe nuk munda, nuk mund ta kuptoja kurrë pse, por kur futesh në atë hapësirë, është si një efekt domino. Bota juaj fillon të shembet në vetvete dhe ju nuk mund të shihni jashtë ndjenjave tuaja. Pajisja juaj periferike largohet. Ndjenja juaj e të pëlqyerit, të menduarit për të ardhmen, si aftësia juaj për të dalë nga ajo largohet. Dhe ka pasur disa momente kur isha, e dini, u ndjeva shumë, shumë afër.”

Tom Sandoval

Në mars, lajmet u publikuan Sandoval ishte kapur në një lidhje disa mujore me ish mbretëreshën e konkursit. Ai vlerësoi një grup të ngushtë miqsh, përfshirë të tijin “Rregullat e pompës” bashkë-yll, Billie Lee, për qëndrimin pranë tij, duke shtuar se mbështetja e tyre e palëkundur në thelb i shpëtoi jetën. Më pas ai foli për dinamikën e tij me Leviss dhe vetminë që përjetoi pasi ajo u largua nga shteti për të kërkuar trajtim të shëndetit mendor.

“Unë isha në shenjën e saj dhe telefonova në një farë kuptimi sepse nuk mund ta kishe telefonin aty brenda. Asnjë akses në asgjë. Dhe kështu më duhej të prisja thirrjen e saj, e cila mund të ndodhë vetëm dy herë, një herë në ditë. Sandoval tha. “Dhe kështu, kur do ta merrja atë telefonatë nga ajo, do të ishte si, ‘Oh, zot’, por unë vazhdimisht prisja atje. Dhe pastaj, e dini, disa ditë, nuk do ta merrja atë telefonatë dhe do të ndikonte vërtet në disponimin tim.”

Reza Farahan

Leviss’ Përfaqësuesi konfirmoi se ylli i realitetit ishte regjistruar në një qendër trajtimi të shëndetit mendor në Arizona, pas filmimit të ribashkimit të VPR. Leviss’ Zëdhënësja shpjegoi se ajo nuk ishte atje për “rehabilitim”, por për një program të fokusuar në “shëndetin mendor dhe terapinë e traumës”.

Ariana Madix

Tom Sandoval dhe Leviss ndërpreu lidhjet menjëherë pas kësaj dhe vetëm Sandoval vazhdoi të kthehej në Rregullat e Vanderpompës.

Sandoval ndau se nuk kishte komunikuar me të Leviss që nga fundi i qershorit. Ai e quajti të gjithë sprovën një “përvojë të të mësuarit” dhe tregoi se po punonte për të përmirësuar veten.

“Ka qenë një përvojë e tillë mësimore, e dini, me kalimin e gjithçkaje dhe me atë që bëra dhe duke marrë kohë për të parë realisht pasojat e veprimeve të mia.” Sandoval tha. “Dhe, e dini, kur jeni në një skenar të tillë dhe jeni kaq emocionalisht të mbështjellë në ndjenjat tuaja, ju nuk mendoni logjikisht dhe jeni thjesht egoist.”