Tom Sandoval

Klea

Tom Sandoval tërhiqet zvarrë pasi krahasoi pasojat nga skandali i tij i mashtrimit me vrasjen e George Floyd

Tom Sandoval tërhiqet zvarrë pasi krahasoi pasojat nga skandali i tij i mashtrimit me vrasjen e George Floyd

Tom Sandoval përballet me reagime të ashpër për të bërë një krahasim midis pasojave të skandalit të tij të mashtrimit dhe vrasjes tragjike të George Floyd.

Tom Sandoval

Tom Sandoval40 vjeç, u angazhua në një dialog të drejtpërdrejtë me The New York Times Magazine për një pjesë që u publikua të martën, më 20 shkurt.

Intervista u thellua Sandoval’s reflektime mbi pasojat e lidhjes së tij me Rachel Leviss dhe ndikimi i tij sizmik në universin Bravo, së bashku me udhëtimin e tij personal duke lundruar në pasojat. Veçanërisht, diskutimi u ndërpre nga Sandoval’s komente të sinqerta për vitin e trazuar të kaluar.

Tom Sandoval dhe Raquel Leviss

Në përgjithësi nuk këshillohet që një yll televiziv i realitetit i përfshirë në një skandal mashtrimi të profilit të lartë të bëjë krahasime me diçka aq serioze sa vrasja e një njeriu nga policia. Megjithatë, Rregullat e Vanderpompës Ylli i përfshirë në skandalin e përmendur, e bëri një krahasim të tillë në një profil të publikuar nga The New York Times.

Ariana Madix

Duke pyetur për popullaritetin shpërthyes të “Scandoval” që shpërtheu në episodet e fundit të serialit Bravo të sezonit të kaluar, Sandoval tha,

“Unë nuk jam vërtet një historian i kulturës pop, por kam qenë dëshmitar i OJ Simpson dhe George Floyd dhe të gjitha këto gjëra të mëdha, gjë që është vërtet e çuditshme ta krahasosh këtë me atë, mendoj, por a mendoni në një mënyrë të çuditshme se është një pak e njëjta gjë?”

Por ai nuk u ndal me kaq, “Më duket sikur kam më shumë urrejtje sesa Danny Masterson”, tha Sandoval për median. “Dhe ai është një përdhunues i dënuar.”

Tom Sandoval

Në qendër të zhurmës, Sandoval u zbulua se kishte tradhtuar partnerin e tij të atëhershëm, Ariana Madixduke u angazhuar në një lidhje me një nga miqtë e saj të ngushtë, Rachel Leviss. Ky zbulim u shfaq gjatë transmetimit të sezonit të dhjetë të spektaklit Bravo dhe vazhdoi të shkaktojë tronditje përmes një serie speciale të ribashkimit. Pasojat e tij janë ende duke u ndjerë në sezonin e njëmbëdhjetë në vazhdim.

Tom Sandoval

Në një pjesë tjetër të intervistës, Sandoval tha: “Bëra atë që bëra sepse isha në një vend të pakënaqur në jetën time. U përfshiva në emocionet e mia dhe u dashurova plotësisht. Si, me të vërtetë.”

Për të lundruar stuhinë, Sandoval krijoi një ekip të ri publicitar të specializuar në marrëdhëniet me publikun në krizë. Për më tepër, ai tani përfaqësohet nga 23-vjeçarja Rylie, e cila zbuloi për NYT se ajo ka qenë një fanse e Rregullat e Vanderpompës që nga koha e shkollës së mesme.

Tom Sandoval

“Ndonjëherë ai thotë shumë dhe të nesërmen harron atë që thotë,” vuri në dukje Rylie, duke komentuar deklaratat e diskutueshme të Sandoval për Simpson, 76, i cili u përball me akuza dhe u lirua më pas në rastet e vrasjes së ish-gruas së tij Nicole Brown Simpson dhe saj. shoku Ron Goldman.

Floyd’s vdekja në duart e ish-oficerit të policisë Derek Chauvin gjatë një arrestimi në vitin 2020 shkaktoi protesta globale nën lëvizjen Black Lives Matter.

Tom Sandoval

Rregullat e Vanderpompës fansat janë të zemëruar Sandoval’s intervistë — duke kritikuar ashpër komentet e tij shumë nxitëse. Një person shkroi në Twitter, “Kur mendon se ai nuk mund të bëhet më qesharak!! E megjithatë njerëzit ende e urrejnë Arianën…nuk e kuptoj.”

Një tjetër ndau, “Vetëm për shkak se lidhja e tij ishte një temë e nxehtë nuk do të thotë se është e njëjtë ose krahasohet me atë që ndodhi me George Floyd. Nuk është e njëjta gjë.”

Tom Sandoval

Dikush tjetër shkroi, “FFS!!! Ja ku shkojmë përsëri! Narcisti që thjesht nuk mund të ndalet! Ne nuk duam ta dëgjojmë atë duke bërtitur kur njerëzit vijnë për të pas kësaj! E neveritshme dhe e turpshme!!!”

“Mendova se e urreja kur filloi shfaqja.. por kjo nuk është asgjë në krahasim me neverinë e plotë që ndjej ndaj tij tani .. ai është një njeri kaq qesharak. Kaq e frikshme” komentoi një tjetër fanse.

Tom Sandoval

Një kritik vuri në dukje, “JO! Ai nuk e bëri! Ti e di se ai është disa minuta larg meje. Unë do të doja të shkoja atje dhe t’i bërtas atij.”

Një vëzhgues thirri: “Sa më shumë e përpunoj këtë citim, aq më egomanik bëhet. Është sikur ai në të vërtetë mendon se Amerikës kujdesej për aferën e tij të vogël televizive në atë nivel. Niveli i OJ. Niveli i Floydit. Tip…”