Tom Sandoval e krahason Scandovalin me Vrasjen e George Floyd [Exclusive Details]

Klea

Tom Sandoval e krahason Scandovalin me Vrasjen e George Floyd [Exclusive Details]

Tom Sandoval vazhdon të tregojë se sa larg është perceptimi i tij nga realiteti. Ai tani është krahasuar Skandoval për vrasjen e George Floyd. Po, vërtet.

Duke folur për The New York Times Magazine, Tom u pyet pse mendonte se lidhja e tij me Rachel Leviss – e shpikur Scandoval – ishte bërë kaq e madhe. Në të vërtetë, ai dominoi titujt e lajmeve argëtuese në javët dhe muajt pas ekspozimit të tij, përpara se të detajohej në finalen dhe ribashkimin e sezonit 10 të Vanderpump Rules.

“Unë nuk jam vërtet një historian i kulturës pop,” u përgjigj ai, “por kam qenë dëshmitar i OJ Simpson dhe George Floyd dhe të gjitha këto gjëra të mëdha, gjë që është vërtet e çuditshme ta krahasosh këtë me atë, mendoj, por a mendon? në një mënyrë të çuditshme është pak e njëjtë?”

Jo, Sandoval, kjo nuk është njësoj si vrasja e George Floyd

Nëse do të vinte ndonjëherë një kohë që publicisti i Sandoval të nxirrte kokën nga bythët, kjo ishte ajo. Fatkeqësisht, ajo nuk dukej menjëherë Në vend të kësaj, artikulli i NYT Magazine thotë se ajo “po shkruante me furi në telefonin e saj”. Më herët kishte zbuluar se ajo ishte një super-fanse e Pump Rules përpara punësimit të saj.

Për meritë të Sandoval, gazetarja Irina Aleksander, e cila realizoi intervistën, thotë se mendonte se e dinte se çfarë donte të thoshte. “Ai po përpiqej të shprehte çuditshmërinë e shndërrimit në qendër simbolike të një diskutimi mbarëkombëtar dhe një lajmi madhor,” shpjegoi ajo. “Ajo që ai komunikoi në vend të kësaj ishte diçka më e sinqertë, e cila është se sa përvoja e kishte bërë atë të humbte perspektivën.”

“Ndonjëherë ai thotë shumë, dhe të nesërmen harron atë që thotë,” sqaroi më vonë ndihmësi i tij. Tom kishte shkuar lart në këtë pikë, dhe ajo ndoqi me shpejtësi pas komenteve të saj. Më pas, Bravo ra në kontakt me Irinën për të sugjeruar që të mos bëheshin më intervista. Ndërsa ata përfundimisht bënë, për fat të keq, nuk u diskutua më tej për këtë ndërveprim të veçantë.

Megjithatë, një burim i afërt me Sandoval zbuloi ekskluzivisht për Reality Tea qëllimin e tij. “Ai po e krahasonte skandalin me lajmet e tjera kombëtare që bënë tituj të mëdhenj globalisht,” shpjeguan ata. “Kjo eshte.” Si një britanik, unë mund t’ju premtoj se Scandoval nuk bëri “tituj të mëdhenj” këtu në të njëjtën mënyrë si vrasja e George Floyd. Dhe me të drejtë.

Të paktën, Sandoval duhet të kërkojë falje për pandjeshmërinë. Por mos e mbani frymën.

Vanderpump Rules Sezoni 11 vazhdon të martën në 8/7c në Bravo.