Tom Bergeron

Klea

Tom Bergeron vuan shkrirjen në ‘Dancing with the Stars’ Akuzon shfaqjen për TRADHTI dhe mashtrim!

Bergeron vuan shkrirjen në ‘Dancing with the Stars’ Akuzon shfaqjen për TRADHTI dhe mashtrim!

Tom Bergeron po tregon të gjithë historinë pas shkarkimit të tij të papritur nga Duke kërcyer me yjetdhe nuk mban asgjë.

Tom Bergeron

Prezantuesi u largua nga shfaqja e garës së sallës së ballit në 2020, pasi kritikoi producentët për përzgjedhjen e Sean Spicer, ish-sekretarit të shtypit të Presidentit Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë, për sezonin 28. Bergeroni cili drejtoi emisionin ABC për pesëmbëdhjetë vjet, u shfaq në podkastin “Sex, Lies, and Spray Tans”, ku derdhi çajin nga prapaskenat që çoi në rrëzimin e tij.

Tom Bergeron

Tom Bergeron shpjegoi se pas nënshkrimit të një kontrate tre sezonesh, ai kërkoi producentë të ndryshëm të përmbahen nga hedhja e ndonjë figure politike për shkak të zgjedhjeve të afërta dhe klimës politike përçarëse.

“Na bëj një ikje të mrekullueshme nga gjithë ajo përçarje për dy orë në javë.” Tom Bergeron shpjegohet.

Tom Bergeron

Bergeron tha se producentët ishin dakord me këndvështrimin e tij në atë kohë, por disa javë më vonë, dy producentë e informuan atë se Spicer kishte marrë pjesë në sezonin e ardhshëm.

“Dhe unë thashë, ‘Djema, kjo është pikërisht ajo që ne thamë se nuk do të bënim!'” Bergeron tha, duke kujtuar reagimin e tij ndaj lajmit. “Dhe unë do të përgjigjesha në të njëjtën mënyrë nëse ata do të kishin rezervuar Hillary Clinton, për të cilën votova. ‘Mos shko atje. Kjo nuk është koha e duhur. Luaj me pikat tona të forta. Bëhuni shfaqja që u jep njerëzve një pushim nga gjithë këto budallallëqe.’ Kështu që u zemërova.”

Tom Bergeron

Tom Bergeron ofroi “të pushonte sezonin”, gjë që bëri që prodhuesit të kundërshtonin me një ofertë për ta liruar plotësisht nga kontrata e tij.

“Më inatosi me të vërtetë … temperamenti im filloi.” Bergeron zbuluar. “Të paktën do t’u bëja me dije njerëzve se më kishin gënjyer.

Bergeron shkoi në Twitter për të folur për situatën në gusht 2019. Ai shkroi se ai donte që sezoni të ishte një “një pushim i gëzueshëm nga klima jonë rraskapitëse politike dhe pa rezervime të pashmangshme përçarëse nga çdo lidhje partiake [but that] u mor një vendim që, siç themi shpesh në Hollywood, ‘të shkojmë në një drejtim tjetër’. Ne mund të biem dakord të mos pajtohemi, siç bëjmë tani, por në fund të fundit është thirrja e tyre. Do t’ua lë atyre që t’i përgjigjen çdo pyetjeje të mëtejshme në lidhje me ato vendime.”

  Len Goodman

Shumë fansa të DWTS u pajtuan me të Bergerondhe shpërtheu ABC për casting Spicer.

“Në momentin kur u njoftua Spicer, telefoni im filloi të shpërthejë, njerëzit u zemëruan.” Bergeron tha.

Tom Bergeron

Ai shpjegoi procesin e tij të të menduarit në atë kohë, duke ndarë—“’Më vidhosën, unë do t’i vidhos’. Doja që shikuesit të dinin se ky ishte një hap shumë larg. Ky ishte një hap shumë larg në prag të një viti zgjedhor.”

Bergeron u pyet nëse ai kishte njoftuar producentët përpara se të publikonte deklaratën në mediat sociale. Ai u përgjigj – “Ata nuk e meritonin ta dinin.”

Ai shpjegoi – “Unë kam shkruar deklaratën që kam shkruar, që nuk ka përmendur askënd, që nuk ka emëruar një parti politike. Thjesht thoshte: ‘Më thanë disa gjëra kur më pyetën për mendimin tim, ata ranë dakord dhe tani kanë hedhur një kthesë.’ Ata janë producentët e shfaqjes. Nëse kjo është ajo që ata duan të bëjnë, ata kanë të drejtë ta bëjnë këtë. Ne do të duhet të biem dakord për të mos pajtuar.”

Tom Bergeron

Bergeron sqaroi se qëndrimi i tij nuk ishte i natyrës politike.

Ai vazhdoi: “Po të ishte një demokrat, e njëjta deklaratë. Sinqerisht. Nuk ka të bëjë me bindjet e mia politike. Bëhet fjalë për atë se çfarë është kjo shfaqje në më të mirën e saj. Dhe ne po bëheshim shfaqje në rastin më të keq.”

Bergeron vazhdoi të presë sezonin dhe Spicer u dërgua në shtëpi pasi ishte i tallur nga gjyqtarët e sallës së ballit dhe në rrjetet sociale. Prezantuesi për një kohë të gjatë pranoi se ai e dinte se “ndoshta do të ishte sezoni im i fundit … për shkak të asaj tradhtie… Avokati im më kishte thënë, ‘Është shkruar me të vërtetë mirë, por ju jeni duke vënë një shaka në shpinë'”.

Tom Bergeron

Bergeron gjithashtu u kundërshtua me njerëzit që besonin se ai u pushua nga puna sepse ai u shfaq në “The Masked Singer” të Fox.

“Eja, merr një jetë. Unë isha një fu**ing taco duke kënduar Sinatra, nuk është një arsye për të pushuar dikë”, tha ai. “Unë kisha thirrur [the producers] në tapet… dhe nuk u pëlqen të quhen gënjeshtarë në publik.”

Në korrik, të dyja Bergeron dhe bashkë-prezantuesi, Erin Andrews, njoftuan se po largoheshin Duke kërcyer me yjet. Ai etiketoi zëvendësuesin e tij, Tyra Banksi cili u largua nga shfaqja në fillim të këtij viti, “një kuriozitet”. Bergeron tha se ishte “i emocionuar” për Alfonso Ribeiron dhe e përshkroi Julianne Hough si një përshtatje “perfekte” për ta çuar shfaqjen në sezonin 32.