Todd Nepola paraqet dokumente për divorc nga Alexia Nepola

Klea

Todd Nepola paraqet dokumente për divorc nga Alexia Nepola

Një tjetër çift i Real Housewives të Majamit e ka quajtur dorëheqjen. Dhe sigurisht që nuk e kisha këtë divorc në kartën time të bingos 2024. Aleksia Nepola dhe Tod Nepola u martuan më 16 dhjetor 2021, në St. Barths. Por tani Todd po zgjidh nyjën e tyre martesore. Ai po ndahet nga Aleksia. Todd bëri kërkesë për divorc nga Alexia në fillim të këtij muaji. Ja çfarë dimë deri tani.

Drama martesore e Shtëpisë së vërtetë të Majamit: Todd bëri kërkesë për divorc nga Alexia

Todd paraqiti kërkesë për divorc nga Alexia më 11 prill 2024. Avokati i Todd, Michael J. Alman është renditur në dosje sipas të dhënave të gjykatës së qarkut Miami-Dade. Avokati i Alexias nuk ishte i listuar në dokumentet.

Fatkeqësisht, dokumentet e gjykatës nuk japin një arsye se pse Todd vendosi t'i jepte fund martesës së tij me Alexia. Por gjatë sezonit 6 të RHOM, çifti u rrënua nga thashethemet për vështirësi financiare. Këto pëshpëritje u intensifikuan, me njëfarë ndihme nga Adriana de Moura, kur Nepolasve iu desh të gjenin një shtëpi të re papritmas.

Alexia pretendoi se ndërtesa në të cilën ndodhej apartamenti i tyre i mrekullueshëm në Miami ishte shitur. Që kur morën me qira, dyshja dhe djali i Alexias, Frankie Rosello, duhej të gjenin shpejt një shtëpi të re. Madje u përfol se çifti duhej të paguante muaj pas muaji për banesën e tyre.

Todd dhe Alexia nuk kanë dhënë ende asnjë deklaratë në lidhje me ndarjen e tyre. Nuk ka asnjë përmendje në mediat sociale apo podcast-in e Alexia, Ay Por Favor.

Alexia dhe Todd bashkohen me Lisa Hochstein dhe Dr. Lenny Hochstein mes çifteve RHOM që janë ndarë. Larsa Pippen gjithashtu e quajti dorëheqjen me të dashurin e saj, Marcus Jordan. Çfarë po ndodh në Miami? Kjo është çmenduri! Shpresojmë që kjo ndarje të jetë miqësore.

Pa dyshim që do të dëgjojmë shumë për divorcin e Alexia në sezonin 7 të RHOM.

Real Housewives of Miami po transmetohet në Peacock.