Todd dhe Julie Chrisley do të lirohen para kohe nga burgu

Klea

Todd dhe Julie Chrisley do të lirohen para kohe nga burgu

Më në fund, disa lajme të mira për Chrisleys! Todd Krisli dhe gruaja e tij Julie Chrisley janë nisur për lirim të parakohshëm. Qeveria federale hoqi prizën nga stili i tyre i jetesës luksoze dhe i dënoi ata për mashtrim dhe evazion fiskal vitin e kaluar.

Por tani, sipas Page Six, dy ish-yjet e realitetit po dalin herët. Por ka një kapje.

Drejtësia është (ende) në vend

Todd, Julie dhe fëmijët e tyre kanë lobuar të gjithë për dënime më të shkurtra që kur u ulën në ujë të nxehtë në qershor 2022. Në sytë e tyre, ata nuk bënë asgjë të keqe dhe duhet të vazhdojnë të jetojnë jetën luksoze që të gjithë ta shijojnë në USA Network. Departamenti i Drejtësisë i Shteteve të Bashkuara kishte plane të tjera.

Todd mori një dënim 12-vjeçar dhe Julie fitoi shtatë. Të dhënat tregojnë se data e publikimit të Todd-it është shtyrë me gati dy vjet, deri në 22 janar 2033. Kanë mbetur edhe pak gjumë! Për Julie, dënimi i saj u ul me 14 muaj. Pra, ajo do të lirohet më 19 tetor 2028.

Lajmi për uljen e dënimeve erdhi mes raporteve se Todd po kërkonte izolim në shtëpi në vend që të ulej në burg. Avokati i tij argumentoi se ai kishte mbetur duke jetuar në “mjerim” pas hekurave dhe se një dënim më i përshtatshëm do të vuhej në shtëpi. Ata morën një “jo” të madhe për atë kërkesë.

Pse largohen herët?

Pra, pse dënimet e tyre u përshtatën papritmas? A funksionuan më në fund të gjitha ankesat që ata kanë bërë pas hekurave? A është dikush atje me Departamentin e Korrigjimeve një fans i podcast-it të Savannah Chrisley? Jo mjaft. Avokati i tyre shpjegoi se dënimet e shkurtuara ishin për shkak të sjelljes së tyre të mirë.

“Pa dyshim, Todd dhe Julie janë individë të burgosur model që morën dënime të tepruara,” shpjegoi avokati. “Unë besoj se Todd është në 10 vjeç dhe Julie tani është pesë vjeç.”

Avokati gjithashtu parashikoi se Chrisleys mund të shihnin reduktime edhe më tej në kohën e tyre pas hekurave për shkak të ndryshimeve të fundit në udhëzimet e dënimit. Ka ende shpresë për Chrisleys, por mos prisni të shihni të gjithë familjen përsëri së bashku për disa vite të tjera.