Times Real Housewives kaluan kufirin me sjelljen e tyre

Klea

Times Real Housewives kaluan kufirin me sjelljen e tyre

Le të përballemi me fakte. Shumë shpesh, Amvise të vërteta shpërthim përtej linjës së sjelljes së pranueshme. Kjo listë mund të jetë një milje e gjatë. Nga fatkeqësitë në gjendje të dehur deri te grindjet fizike, këta yje të realitetit i kanë bërë të gjitha. Pra, le të hedhim një vështrim prapa në kohërat më të egra që Real Housewives kaluan kufirin. Mblidheni!

Ramona Singer nuk i dinte emrat e anëtarëve të stafit të saj

(Foto nga Santiago Felipe/Getty Images)

Sezoni 13 i Real Housewives të Nju Jorkut prezantoi amvisen e parë me ngjyrë të serialit. Eboni K. Williams u mirëprit nga “OG” Ramona Singer. Ramona kishte një reputacion për të qenë e vrazhdë për të pritur stafin, stafin e hotelit dhe madje edhe asistentët e saj.

Eboni u trondit kur Ramona thirri stafin që ajo punësoi në Hamptons “ndihmë”. Ajo thirri Ramona të nesërmen dhe shpjegoi pse ajo frazë ishte fyese. Ramona pranoi se ajo nuk e kuptoi se ishte nënçmuese me stafin.

A mësoi Ramona ndonjë gjë nga shpjegimi i Ebonit? Me sa duket jo.

Fatkeqësia e Lisa Rinna-s në Amsterdam

(Foto nga: Michael Porro/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Gjatë asaj darke famëkeqe Real Housewives of Beverly Hills Sezon 5 në Amsterdam, Kim Richards nxiti Lisa Rinna. “Le të flasim për burrin. Le të mos flasim për atë që nuk dëshironi”, tha Kim. Zonjat vazhduan të debatonin nëpër tavolinë.

“Ti kurrë nuk i afro burrit tim,” gërthiti Lisa ndërsa e kapi për fytin Kim. Lisa hodhi ujë mbi Kim dhe theu gotën në tavolinë. “Ti kurrë nuk shko pas burrit tim të frikshëm,” bërtiti Lisa. Pra, çfarë dinte Kim për bashkëshortin e Lizës, Harry Hamlin?

Motra e Kim, Kyle Richards, u largua nga vendi i ngjarjes. Nuk e fajësoj aspak. Ishte e shëmtuar.

Skandali i ribashkimit të Phaedra Parks

(Foto nga: Annette Brown/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Gjatë sezonit të nëntë të Real Housewives of Atlanta, Porsha Williams i tha Kandi Burruss një thashetheme që ajo dëgjoi. Porsha pretendoi se Kandi dhe burri i saj, Todd Tucker, dyshohet se kishin planifikuar ta drogonin dhe ta përdhunonin. Në një birucë seksi.

Por nofullat e të gjithëve ranë në dysheme në ribashkim kur Porsha zbuloi burimin e thashethemeve. Avokatja Phaedra Parks filloi thashethemet. Dhe Fedra ishte gjithashtu mike me Kandi.

Fedra i pranoi Porshës se Kandi nuk i tha ato fjalë. Porsha u shtyp kur kuptoi se ishte thjesht një peng.

Kandi gjithashtu ishte i zemëruar që Phaedra do të rrezikonte jetën e saj profesionale dhe personale duke pretenduar se ajo do të drogonte dhe do të sulmonte dikë. Fedra u pushua nga puna pasi Kandi refuzoi të punonte me të.

Kapja e parukeve të verës së Monique Samuels

Gjatë sezonit 5 të Real Housewives of Potomac, Monique Samuels dhe Candiace Dillard debatuan gjatë një udhëtimi grupor në një punishte vere. Monique i ktheu flokët Candiace dhe befas dy zonjat po ziheshin. Papritur, Monique e tërhoqi kokën e Candiace poshtë në një tavolinë.

Anëtarët e kastit të RHOP u ndanë pas incidentit. Candiace paraqiti një ankesë dhe Monique u akuzua për sulm të shkallës së dytë. Monique ngriti të njëjtat akuza kundër Candiace. Të dyja rastet u pushuan.

Zonjat u takuan në shtëpinë e Karen Huger për të dëgjuar anën e Monique-s të historisë – pa Candiace që u largua. Gizelle Bryant po ndihej ekstra atë ditë, kështu që ajo solli një truprojë të fortë. Monique e la serialin pasi ndjeu se ajo u trajtua padrejtësisht në ribashkim.

Danielle kapi bishtin e kalit të Margaretës

Sezoni i 10 i Real Housewives of New Jersey trajtoi shikuesit me një tjetër incident të flokeve që përfshin Danielle Staub. Por ndryshe nga sherri i sezonit 2 në klubet e vendit, Danielle nuk ishte viktima këtu.

Gjatë një ekskursioni pazari, Margaret Josephs dhe Danielle filluan të grindeshin për ish-in e Danielle, Marty Caffrey. Margaret derdhi ujë mbi kokën e Danielës. Në daljen e saj, Danielle kapi bishtin e Margaretës dhe i dha një tërheqje të egër.

Kur Danielle zbuloi se Teresa Giudice e nxiti të shkonte pas Margaret, fansat u tronditën. Sapo Danielle gërhiti Terezën, “OG” i dha fund miqësisë së tyre. Dhe karriera e Danielle RHONJ.

Kelly Dodd u tall me Lëvizjen Black Live Matter

(Foto nga: Phillip Faraone/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Ylli i Real Housewives of Orange County, Kelly Dodd, u kritikua për shumë arsye. Por në vitin 2020, ajo mbajti një kapelë “Drunk Wives Matter” në një dush nusërie. Kapela i referohej lëvizjes Black Lives Matter. Kelly e shurdhër mbrojti veprimet e saj.

Në vitin 2021, Bravo u nda me yllin e diskutueshëm të RHOC. Ajo vazhdoi të bëhej kryefjalë, por fatmirësisht mungonte në ekranet tona televizive.

Lisa Barlow e quajti më të mirën e saj një kurvë

Kujt nuk i pëlqen një moment i mirë i mikrofonit? Ndoshta ylli i Real Housewives of Solt Lake City, Meredith Marks. Shoqja e saj më e mirë, Lisa Barlow, u kap në një mikrofon të nxehtë duke zhurmuar për Meredith.

Lisa tha, “Meredith mund të shkojë vetë. Unë kam mbaruar me të. Unë e urrej atë. Ajo është një kurvë.” Më pas, ylli i RHOSLC shtoi: “Ajo është në gjysmën e Nju Jorkut”. Po!

Meredith u trondit. Lisa kërkoi falje, por justifikoi veprimet e saj, duke pretenduar se Meredith e quajti shtëpinë e saj “të shëmtuar”. Kjo sharje e pavarur do të hyjë në historinë e Real Housewives.

Erika Jayne bërtiti me turpësi ndaj djalit të Garcelle

Erika Jayne
(Fotografia: Axelle / Bauer-Griffin / FilmMagic / Getty Images)

Gjithçka që dëshironte Garcelle Beauvais ishte një festë argëtuese për ditëlindje. Në vend të kësaj, bashkë-ylli i saj i Real Housewives of Beverly Hills, Erika Jayne ishte i dehur dhe i çrregullt. Erika propozoi djalin e martuar të Garcelle, Oliver Saunders, për një çift treshe.

Më pas, kur djali 14-vjeçar i Garcelle, Jax, iu afrua një tavoline pranë Erikës, ajo u largua. “Largohu nga këtu,” tha Erika. “Largohu nga këtu para se të futesh në telashe.”

Më pas, Garcelle i tha Erikës se ajo lëndoi ndjenjat e djalit të saj. Erika dukej e habitur. Ajo u përpoq të telefononte Jax-in, por ai ishte shumë i traumatizuar. Ky nuk ishte sigurisht një nga momentet më të bukura të Erikës.