Times Lala Kent ishte zëri i arsyes mbi rregullat e Vanderpump

Klea

Times Lala Kent ishte zëri i arsyes mbi rregullat e Vanderpump

Lala Kent ishte një figurë polarizuese në sezonin 11 të Rregullat e Vanderpompës. Ajo mori kritika nga fansat se ishte shumë falës ndaj Tom Sandoval dhe se kishte vënë në dyshim kufijtë e Ariana Madix. Fjalimi i saj në momentet e fundit të finales bëri bujë te shikuesit të cilët ndjenë se komentet e saj për egon e Arianës shkuan shumë larg.

Qëndrimi i Lalës për kufijtë e Arianës mund të jetë jopopullor, por është e vështirë të injorohet se ajo ka pasur të drejtë në të kaluarën.

Ja pesë herë Lala ishte zëri i arsyes në VPR:

Kur ajo tha 'Nuk do të të besoja rreth burrit tim'

Gjatë një udhëtimi të vajzave në Vegas në sezonin 10, Lala u përball me një Rachel Leviss të varur për sjelljen e saj një natë më parë. Më pak se 24 orë më parë, Rachel bëri një lëvizje ndaj djalit të Garcelle Beauvais, Oliver Saunders, pasi Lala përmendi se e shihte atë tërheqës. Edhe pse ajo i dha Rachel dritën jeshile për të ndjekur Oliverin, ajo pranoi se situata e bëri atë të mos i besonte Rachel. Ajo i tha asaj: “Unë kurrë nuk do të të besoja rreth burrit tim.” Intuita e Lalës doli të ishte 100 për qind e saktë, duke pasur parasysh se Rasheli filloi një lidhje me të dashurin afatgjatë të Arianës menjëherë pas udhëtimit.

Kur ajo tha se Jax nuk e meritonte Brittany

Në sezonin 6, Lala mori në dorë audion e lidhjes famëkeqe të Jax Taylor dhe Faith Stower. Në audion e regjistruar, Jax tha një grusht gjërash të tmerrshme, duke përfshirë gënjeshtra se sa shpesh ai dhe e dashura e tij Brittany Cartwright ishin intime dhe duke thënë se nuk kishte ndërmend të martohej me të. Lala ia tregoi audion Arianës, e cila kishte rezerva për t'i thënë Brittany-t, sepse nuk donte t'i prishte natën. Lala nuk u pajtua me shqetësimin e Arianës, duke i thënë: “Më mirë do t'i prishje natën apo t'i shkatërrosh jetën duke mos i thënë?

Mendoj se Lala bëri gjënë e duhur duke lejuar Brittany-n të dëgjojë audion. Brittany kishte të drejtë të dëgjonte atë që burri i saj po thoshte për të pas dyerve të mbyllura. Lala ishte zëri i arsyes në atë skenë. Ndërsa Ariana dhe James Kennedy ishin të zënë duke u shqetësuar se si zbulimi do të prishte natën, ajo ishte e fokusuar vetëm tek shoqja e saj që dinte të vërtetën për marrëdhënien e saj.

Ajo e bëri të qartë se si ndihej për veprimet e Jax-it në një rrëfim, duke thënë: “Jax është thjesht një qenie njerëzore e neveritshme. Ai nuk meriton të ketë asnjë grua, veçanërisht një grua si Brittany.

Kur ajo kishte pyetje për Sandoval & Rachel

Lala ishte në Sandoval dhe Rachel përpara se të dilnin lajmet për Scandoval. Në Sezonin 10, Episodi 13, Lala shprehu shqetësimin për marrëdhënien e kolegëve të saj, duke i thënë James: “Unë mendoj se Sandoval ka një gjë për [Rachel].”

Ajo vazhdoi, “Herën e fundit që Sandoval po fliste për një grua ashtu siç flet ai [Rachel] ishte kur ai po fliste për Arianën në grup kur ishte me Kristen [Doute].”

Doli, mendja e saj ishte e drejtë për para. Sandoval kishte diçka për Rachel.

Kur ajo i dha Scheanës disa këshilla të mira

Lala nuk ka pasur gjithmonë të drejtë për burrat në jetën e Scheana Shay (kollë, kollë Brock Davies), por në sezonin 7, ajo ishte korrekte për Adam Spott. Në episod, Scheana po qante sepse Adami ishte inatosur me të që kishte shkuar në një takim me një model mashkull. Lala i dha shoqes së saj disa këshilla të mira për llojin e tipit me të cilin kishte të bënte.

“Nëse ai nuk dëshiron që kjo të ndodhë, atëherë ai duhet të angazhohet për ju,” tha ajo. “Djemtë hyjnë në zemrën tënde dhe ti me të vërtetë, me të vërtetë i jep të gjitha, dhe më pas ata me të vërtetë përfundojnë duke ecur mbi ty.”

Scheana kishte nevojë ta dëgjonte këtë në këtë moment. Dua të them, ajo sapo kishte blerë një pinguin 1000 dollarë për një burrë që nuk ishte i dashuri i saj.

Kur ajo i tha Rakelës se po vinte një krizë mendore

Gjatë dasmës së Scheana-s në Meksikë, Lala i tha Rashelit disa të vërteta të ashpra gjatë një bisede ulur. Ajo i tha ish-mbretëreshës së bukurisë se ndihej sikur e bazonte vetëvlerësimin e saj në miratimin e një burri dhe parashikoi se do të kishte “një avari mendore”.

Rachel i bëri jehonë shumë pikave të Lalës në këtë bisedë në podkastin e saj Rachel Goes Rogue, i cili u publikua në janar 2024. Ylli i VPR pranoi se ajo u jepte përparësi burrave në jetën e saj mbi gjithçka tjetër dhe ka qenë e hapur për ndarjen e saj me James ndikoi në shëndetin e saj mendor.