Tifozët e stinëve të amvisave reale të mangëta duhet të kalojnë

Klea

Tifozët e stinëve të amvisave reale të mangëta duhet të kalojnë

Gjatë gjithë ecurisë mbresëlënëse të Amvise të vërteta ekskluzivitet, ka pasur disa sezone blah për të cilat shikuesit nuk duhet të humbin kohën e tyre. Shumica e serialeve janë të mbushura me tradhëti, thashetheme, procese gjyqësore dhe ndonjëherë edhe momente lidhjeje. Megjithatë, ka pasur disa sezone të sikletshme që duhet të qëndrojnë në kasafortë.

Është bërë me dhimbje e qartë se jo çdo sezon i çdo ekskluziviteti ia vlen të rrëmbesh kokoshkat. Kur ndodh ky lloj sezoni, ka vetëm dy gjëra për të bërë: lëvizni në telefonin tuaj ose aktivizoni atë si zhurmë në sfond ndërsa pastroni shtëpinë tuaj.

Udhëtimi Real Housewives Ultimate Girls Sezoni 1

Nëse po kërkoni të optimizoni sa më shumë veprime nga një sezon i Real Housewives, mund të shmangni sezonin e parë të Udhëtimit Real Housewives Ultimate Girls. Kasti kishte disa lojtarë të rëndë si Teresa Giudice, Kenya Moore dhe Ramona Singer, por ishte i mërzitshëm.

Vetëm kombinimi i amvisave kontroverse dhe temperamenteve të ndryshme duhet të mjaftonte për të mbartur shfaqjen. Prapëseprapë, ishte aq e mërzitshme sa jemi të befasuar, por të gëzuar, që Bravo vazhdoi me spin-off.

The Real Housewives of Dubai Sezoni 1

Ky mund të jetë një opinion jopopullor, por Sezoni 1 i Real Housewives of Dubai nuk ishte gjithçka që duhej të ishte. Po, Caroline Stanbury ishte vetja e saj e zakonshme mace (në një mënyrë të mirë); Shfaqja u përpoq të ishte një Zonja e Londrës të marrë dy, vetëm në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Serialit i mungonin asnjë grua e vërtetë Emirate dhe nuk arriti të jepte një ndjenjë të kulturës së Dubait. Fatkeqësisht, shfaqja gjithashtu nuk mori vlerësimet më të larta pasi fansat bojkotuan për shkak të çështjeve të të drejtave të njeriut. Seriali ishte dhimbshëm dhe i mërzitshëm. Edhe një amvise emocionuese, Chanel Ayan, nuk arriti ta rikthejë atë nga skaji i dështimit.

The Real Housewives of Atlanta Sezoni 14

Ndërsa të gjithë i pëlqejnë pjeshkët, femrat Real Housewives of Atlanta nuk arritën të argëtonin kur erdhi në sezonin 14. Shikuesit takuan një amvise të re, Sanya Richards-Ross dhe ishin të emocionuar kur panë Sheree Whitfield të kthehej. Megjithatë, vlerësimet nuk e pasqyruan atë.

Edhe një herë, Kandi Burruss u përpoq të mashtronte balancën e saj punë/jetë, e cila ka qenë një temë e vazhdueshme prej vitesh. Sezoni filloi të sillej rreth aftësisë së Ralph Pittman për të ndezur me gaz Drew Sidora, dhe sinqerisht, ishte e vështirë për ta parë. Fansat mund ta shikojnë me lehtësi sezonin 15 pa u ndjerë sikur kanë humbur shumë nga viti më parë.

The Real Housewives of New York City Sezoni 13

Sezoni 13 i Real Housewives të New York City ishte tmerrësisht e pafalshme, edhe me disa OG në krye. Sezoni nuk pati një shans mes vlerësimeve të ulëta dhe reagimit të shikuesve.

Kasti, i cili përfshinte Sonja Morgan, Leah McSweeney, Ramona Singer, Eboni K. Williams dhe Luann de Lesseps, nuk funksionuan mirë së bashku. Midis ndryshimit të moshës dhe nuancave racore, gratë nuk arritën as një ribashkim për t’i dhënë fund të gjithave. Eboni u shfaq si predikues, me shikuesit që donin vetëm ditët e mira të vjetra dhe që Bravo t’i kthehej formulës së vjetër dhe të përjetshme.

The Housewives Real of Orange County Sezoni 16

Me largimin e Vicki Gunvalson dhe Tamra Judge, sezoni 16 i Real Housewives të Orange County nuk mbajti një qiri për sezonet e mëparshme. E porsaardhura Noella Bergener solli një sërë emocionesh teksa lundroi në jetën e saj të jashtëzakonshme deri në ndarjen tronditëse nga i shoqi.

Sour 16, siç duan t’i referohen fansave, e urrente këngën e fundit të sezonit dhe ndjeu Emily Simpson dhe Gina Kirschenheiter kishin peshë të vdekur. Nuk do të humbisni asgjë nëse zgjidhni të anashkaloni këtë sezon.

The Real Housewives of Beverly Hills Sezoni 8

Sezoni 8 i Real Housewives of Beverly Hills kishte krijuar gjithçka të mrekullueshme. Bravo vendosi të rikthehej Camille Grammer, e cila u prit me krahë hapur nga fansat, dhe rrjeti prezantuan Teddi Mellencamp, trajnerin e llogaridhënies.

Megjithatë, edhe me të gjitha shtesat emocionuese, historitë e zonjave ishin të pamjaftueshme për të mbajtur vëmendjen e shikuesve. Edhe pse zonjat u larguan dy herë nga vendi për të parë Gjermaninë dhe Tokion, udhëtimet e vajzës nuk ishin të mjaftueshme për të rritur vlerësimet. Çështja kryesore ishte se Teddi dhe Dorit Kemlsey nuk e pëlqyen njëri-tjetrin, gjë që shpjegon se çfarë ndodhi në sezonin 9 me Lucy Lucy Apple Juice.