Thyerja e betejës fizike të Danielle Cabral, Jennifer Aydin

Klea

Thyerja e betejës fizike të Danielle Cabral, Jennifer Aydin

Jennifer Aydin eci mbi Amvise të vërteta të Nju Xhersit si personazh polarizues. Ajo ishte me para të reja, kishte shtëpinë më të madhe në Paramus, NJ dhe u martua me një kirurg plastik. Ajo pëlqente gjithçka që lidhej me Chanel dhe shpejt krijoi një miqësi/aleancë me OG Teresa Giudice. Jen nuk ishte e panjohur për të gjetur veten në mes të dramës. Ajo rrallëherë kërkonte falje për shpërthimet e saj dhe dukej se po kënaqej duke i goditur me kamzhik të dashuruarve të saj.

Ne anen tjeter, Danielle Cabral ishte me zë të lartë Staten Island, por kur ajo debutoi në serialin Garden State, ajo i goditi fansat me vërtetësi. Nëna e dy fëmijëve ishte e emocionuar për të bërë miq të rinj dhe për të parë se ku mund ta çonte roli i një amvise. Mjerisht, sezoni i saj i vitit të parë tregoi Danielle duke u përdorur si një kukull nga Tre dhe Jen. Megjithatë, Sezoni 14 tregon Danielle duke u afruar me hienat e grupit, me episodin më të ri që tregon se ajo më në fund qëndron në këmbë për veten e saj.

Thelbi i çështjes

Betohem, për një sekondë, pothuajse u godita me kamzhik, sepse me të vërtetë mendova se Jen, Tre dhe Danielle ishin tre musketierët. Sezoni 13 i tregoi ata të gjithë duke u shoqëruar dhe duke u mbështetur me njëri-tjetrin. Por diçka shkoi shumë keq që nga momenti kur kamerat e Bravo u fikën dhe eventi bamirës u organizua nga fillestari. Gjatë një bisede të tensionuar në Trouble in Tulum, Jennifer më në fund zbuloi se çfarë i kishte dhënë asaj zemërimin për Danielle. Fillimisht, Jen sugjeroi se lufta ishte për ngjarjen bamirëse të Danielle dhe mungesën e saj të donacioneve bamirëse. Episodi i fundit bëri që Jen të aludonte se Danielle mori para nga bamirësia e kancerit për të paguar veten për kohën e saj. Por ndërsa biseda e tyre pranë pishinës u ndez, Jennifer kishte një tjetër akuzë që vendosi ta hidhte si një granatë në bisedë.

Princesha turke e Jersey-t pretendoi se parukierja e Danielle dhe Dolores Catania, Melissa, i kishte kërkuar asaj të merrte pjesë në një sesion fotografik për të promovuar linjën e saj të re të zgjatjeve të flokëve. Për këtë pjesë, të dy përleshësit ranë dakord. Danielle vuri në dukje se ajo i dha Jen-it vetëm një informim se çfarë të priste nga xhirimet. Vendasja e Staten Island ishte e shqetësuar se ekipi i flokëve të Jen-it do të mërzitej nga promovimi. Jennifer, megjithatë, pretendoi se Danielle po përpiqej të “sabotonte” parukieren e saj. Ndërsa akuzat fluturonin, temperamenti u nxeh.

Lufta e madhe

Danielle nuk mund ta fshihte zemërimin e saj teksa bërtiti: “Ti po bën mut, nënë. Kjo është ajo që ju jeni. Mos guxoni. Populli im është populli im. Unë kaloj me njerëzit e mi.” Danielle nuk mundi ta mbante gjakftohtësinë pasi ajo tha: “Të gjithë kishin të drejtë për ju. Ju jeni një copë sh*t. Ju jeni duke bërë qese të pista.” Në këtë pikë, Jennifer ia kthen duartrokitje, “Ti je duke e përvëluar çantën e poshtër” dhe e shtyn të dashurin e saj. Daniela reagon duke i hedhur pijen në fytyrë Xhenit. Çfarë humbje e tekilës.

Tani, këtu hyjnë në lojë ditarët e mi hetues. Pas rikthimeve të shumta prapa dhe riprodhimit me lëvizje të ngadalta, mund të them lehtësisht se asnjë nga këto nuk do të kishte përshkallëzuar nëse Jen nuk do ta kishte shtyrë fillimisht supet e Danielle. Më pas duket sikur Jen i kthen duart në fytyrë sikur do të hedhë një grusht. Në këtë kohë, Daniela vëren lëvizjen e dorës, e kap pijen dhe e hedh atë, duke e thyer filxhanin në gjysmë.

Pasojat

Në këtë moment, Nate Cabral u hodh shpejt dhe e prishi zënkën. Nate e zbut situatën dhe menjëherë shoqëron gruan e tij jashtë shtëpisë së Terezës. Por jo përpara se ajo t’i thotë Bill Aydinit, “Ab*tch e gruas suaj. Gruaja juaj është memece e pistë. Vetëm që ta dini, kur shkoni në shtrat natën, jeni duke fjetur me djallin llafazan.”

Siç u tha shikuesve Real Housewives of New Jersey në kohën e sherrit, Bravo pezulloi Jen dhe Danielle ndërsa ata kryenin një hetim të plotë. Përleshja shkaktoi një përçarje të rëndë midis aktorëve, e cila ka pasur pasoja deri në ribashkim. Bravo njoftoi se nuk do të kishte ribashkim apo udhëtim të aktorëve në fund të sezonit. Shpresoj se lufta ia ka vlejtur sepse duket se seriali mund të rindizet.