Thomas Ravenel nuk është viktima që ai mendon se është

Klea

Thomas Ravenel nuk është viktima që ai mendon se është

Edhe pse Thomas Ravenel u shkarkua nga Sharmi jugor pas sezonit të 5-të pas një sërë akuzash për sulme seksuale, ish-arkëtari i Karolinës së Jugut është ende i varur përreth si një erë e keqe. Për pesë sezonet e para, Thomas vrapoi me një turmë shumë më të re, ndoshta me shpresën për të rimarrë rininë e tij. Por gjithçka që ai shihej duke bërë ishte të dilte me vajza të reja dhe me sa duket duke thithur lumturinë e tyre.

Në “Southern Charm”, Thomas ndjehej si një peshkaqen i bardhë i madh në mesin e një tufe vogëlushësh, pasi ai gjithmonë dukej se merrte pikërisht atë që donte. Pasi Olivia Flowers zbuloi në ribashkimin e sezonit 9 të Southern Charm se ajo kishte një qëndrim një nate me të, Thomas filloi të zvarritej nga vrima ku ai jetonte dhe fansat nuk duan asgjë nga kjo.

Thomas ka një histori takimi me një grua më të re

Pavarësisht nëse i pëlqen apo jo, shumë fansa e shohin Thomasin si një baba sheqeri për shkak të takimeve me gra të të gjitha moshave që tërhiqen nga fuqia dhe statusi i tij. Dua të them, ferr, një urë në Charleston mban emrin e familjes së tij. Rekordi i babait të dy fëmijëve flet vetë. Ylli i parë i Southern Charm që dinim se ai u përpoq të bënte një lëvizje ishte Danni Baird, i cili ishte 29 vjeç në atë kohë. Thomas ishte 51 vjeç. Ish-politikani u përpoq t’i takonte Dannit gjatë sezonit 1. Megjithatë, ajo e ndaloi atë që ta puthte në fund të takimit.

Thomas gjithashtu u takua me Kathryn Dennis gjatë Sezonit 1, e cila sapo kishte mbushur 21 vjeç. Në atë kohë, flokëkuqja ishte një bashkë-edicion ndërsa Thomas po përpiqej të fitonte një vend në Senatin e Shteteve të Bashkuara. Landon Clements u tha gjithashtu se e kishte takuar Thomas kur ajo ishte në kolegj. Në atë kohë, Thomas ishte në të 30-at, megjithëse Landon mohoi të ketë qenë ndonjëherë më shumë se miq të ngushtë. Dhe së fundi, ne kemi Olivia, e cila sapo zbuloi se kishte një lidhje me Thomasin menjëherë pasi u diplomua. Thomai ka padyshim një tip: të rinj, naivë dhe të sapodiplomuar.

Thomas ka fuqi

Ashtu si shumica e politikanëve, Thomas, një ish-Arkëtar i Karolinës së Jugut, kishte lidhje të mëdha dhe me lehtësi merrte gjithçka që dëshironte zemra e tij. Thomas humbi pozicionin e tij në 2007 pasi u padit për një akuzë federale për shpërndarje kokaine, por ai nuk ka rënë shumë larg. Edhe pse burri nuk mund të votojë falë bindjeve të tij për drogën, ai ende ka njëfarë ndikimi brenda partisë Republikane.

Sipas Celebrity Net Worth, Thomas ka rreth 6 milionë dollarë për të luajtur. Së bashku me paratë e familjes, Thomas themeloi kompaninë komerciale të pasurive të paluajtshme, Ravenel Development Corporation. Kur ndonjë nga pushtimet e tij e pa atë në Rrugën King, ai me siguri u duk si një njeri i qytetit. Thomas ka një ego të madhe dhe për ta mbajtur atë të lumtur, ai gjithmonë duhej të kishte vajzën më të bukur dhe më të re në krah. Paratë dhe fuqia e tij e bënë të lehtë tërheqjen e grave të tilla.

A po përpiqet Thomas të kthehet në shfaqje?

Pasi u publikua lajmi për përpjekjen e Olivias me Thomasin, banori i Aiken, SC foli menjëherë për All About the Tea. Thomas tha se ndihej i “përdorur” nga Olivia, e cila pretendoi se bashkimi i tyre ndodhi kur ajo ishte 20 vjeçe, ndërsa Thomas ishte tre dekada më i madh se ajo. Thomas tregoi se kishte marrëdhënie seksuale me Olivia, por kundërshtoi versionin e saj të ngjarjeve. “Isha në Atlanta fundjavën e 14 janarit 2017, për dasmën e nipit tim”, tha ai. “Olivia jetonte në Atlanta në atë kohë, duke ndjekur karrierën e saj të aktrimit. Ajo ishte 24 vjeç (në atë kohë) JO 20, siç pretendoi në ribashkim.”

Thomas zbuloi se ai “nuk do ta kishte pranuar kurrë se kishte pasur seks me të derisa të më rritnin në ribashkim”. Babai i dy fëmijëve ka treguar më shumë detaje të natës. “Unë iu afrova asaj dhe për habinë time, ajo ishte shumë ftuese.” Pohoi Thomas. “Ne dolëm në një takim dhe u shoqëruam në bare të ndryshme rreth Atlantës. Pas asaj nate, nuk e thirra më. Ishte një marrëveshje një herë.”

Thomas nuk është viktimë

Thomas Ravenel

Personalisht, Thomas shfaqet si dikush që i pëlqen ndjekja. Nuk ka mundësi të blej që ai të jetë viktimë në ndonjë nga takimet e tij. Thomas nuk mundi ta mbante veten ndërsa u përpoq të luante violinën më të vogël në botë, duke thënë: “Ajo më përdori mua! Olivia ishte në Atlanta për të ndjekur një karrierë aktrimi dhe donte të merrte pjesë në atë shfaqje Southern Charm, prandaj u miqësua me mua.” Thomas është në deluzion dhe ndoshta donte lidhjen po aq, nëse jo më shumë, sesa Olivia e gjorë.