Thëniet më ikonike të Sutton Stracke

Klea

Thëniet më ikonike të Sutton Stracke

Belle jugore Sutton Stracke u bashkuan Amvisat e vërteta të Beverly Hills kasti në sezonin 10 si mik i kastit. Por asaj iu dha diamanti i saj në sezonin 11 dhe nuk humbi kohë duke e fituar atë. Ajo ishte e vetmja anëtare e kastit që mori në pyetje bashkë aktoren Erika Jayne për problemet ligjore të burrit të saj të larguar, Tom Girardi.

Sutton ka pasur pjesën e saj të shkrirjeve, citimeve qesharake dhe hijeve të dukshme në rrëfimet e saj. Ajo mund të jetë e sikletshme dhe ndonjëherë nuk është në gjendje të lexojë dhomën. Ndonëse ajo mund të mos jetë filxhani i çajit të të gjithëve, unë e pranoj se jam një fanse e Sutton. Unë mendoj se ajo erëzon RHOBH. Le t’i hedhim një vështrim thënieve më ikonike të Sutton.

“Lëre miun të shkojë” – Sezoni 10

Kur Sutton dhe Dorit Kemsley arritën në ngjarjen e vajzës së Lisa Rinna-s, Sutton tha në heshtje: “Unë do të dal jashtë.” Dorit e zbukuroi thënien e Sutton për të qenë shumë më dramatik në darkën më pas.

Lisa ishte e zemëruar që më i dashuri i saj, Sutton, po shkaktonte probleme. Dhe Sutton i tha Dorit që të mos vinte më për të dhe të mbyllte gojën. Më në fund, pasi qau mirë, Sutton i tha Dorit se ajo kishte qejf. “Lëre miun të shkojë,” i tha Sutton vazhdimisht një Dorit të tronditur. Le ta pranojmë, ta bësh Doritin të ndalojë së foluri është një sfidë.

“Mendova se Teddi, ndoshta do të bëheshe pak i mërzitshëm” – Sezoni 10

Gjatë sezonit 10, Sutton ishte i ftuar në darkën e Kyle Richards. Si lojë, të pranishmit duhej të jepnin përshtypjen e tyre të parë për një mysafir tjetër. Epo, Sutton kishte për detyrë të thoshte diçka për Teddi Mellencamp. Dhe ajo e kishte të vështirë.

Përfundimisht, Sutton tha: “Do të jem shumë i sinqertë. Mendova se Teddi, ndoshta do të bëheshe pak i mërzitshëm. Më vjen keq. A duhet të jemi të sinqertë apo jo?” ajo pyeti.

Pronarja e butikut shtoi se Teddi ishte shumë më interesant sesa mendonte se do të ishte. Më në fund, nëna shtatzënë filloi të qajë. Duke vërtetuar teorinë time se askush nuk do të shijojë kurrë një vakt në RHOBH.

“Çdokush që dyshon në sjelljet e mia të shkëlqyera mund të puthë Derriére-n time të hollë” – Sezoni 11

Etiketa e Sezonit 11 të Sutton, “Kushdo që dyshon në sjelljet e mia të shkëlqyera, mund të puth derriére time të hollë,” ishte perfekt për të. Sutton ishte e njohur për sjelljet e saj dhe dashurinë për kartat e vendit. Ndërsa ajo shpesh thërriste se sa të vrazhdë ishin bashkë-yjet e saj, ajo ishte gjithashtu një shkelëse e përsëritur për të qenë e pasjellshme.

“Xheloz për çfarë? Pantallonat e tua të shëmtuara prej lëkure?” – Sezoni 11

Gjatë udhëtimit në Liqenin Tahoe, Georgia Peach Sutton aksidentalisht hyri në Crystal Kung Minkoff ndërsa ajo po ndryshonte. Sutton thjesht po përpiqej të kthente pallton e Crystal, por Kristal u ndje i “dënuar” nga ndërhyrja.

Zonjat vazhduan të grindeshin për përdorimin e fjalës “e shkelur” nga Crystal. Në një festë të thjeshtë të organizuar nga Lisa, Sutton qau për atë që Crystal tha për të.

“Është e vështirë për mua të ulem atje dhe të pretendoj se gjithçka është e mrekullueshme dhe e çuditshme kur nuk është”, tha Sutton. Kjo bëri që Kathy Hilton të pyeste se kush ishte Hunky-Dory. E gjora Keti nuk e kishte idenë. Kërconi kriketat.

Kur Crystal refuzoi të kërkonte falje për fjalën e zgjedhur, Sutton u largua. Pastaj Crystal e akuzoi atë se ishte vetëm xheloze. “Xheloz për çfarë? Pantallonat e tua të shëmtuara prej lëkure?” Sutton qëlloi përsëri. Unë jam me Sutton për këtë. Ato pantallona nuk ishin lajkatare.

“Sinqerisht, edhe unë do të zemërohesha shumë nëse do të humbisja të gjitha paratë e mia” – Sezoni 11

Sutton nuk e bëri aspak të lehtë Erika-n gjatë sezonit 11. Por gjatë udhëtimit të vajzave të Kathy-t, emocionet e Erikës ishin në të gjithë hartën. Ajo pretendonte se nuk kishte para, por kishte skuadrën e saj glam.

Sutton, i lodhur nga të qenit miq një minutë dhe armiq në minutën tjetër, simpatizoi Erikën. “Sinqerisht, do të kisha shumë zemërim nëse do të humbisja të gjitha paratë e mia,” tha ajo.

“Unë jam në Bordin e Fondacionit Amerikan të Baletit. Unë nuk e bëj atë f**mbretin SH*T!” – Sezoni 13

Kur zonjat u nisën për në Vegas për të festuar Crystal’s 40th ditëlindjen, premtoi të ishte një kohë argëtuese. Sutton madje kishte gati grupin e saj të beqarëve për Magic Mike. Erika u tha zonjave të vishnin pantallona nëse dëshironin të dilnin në skenë dhe Sutton u përshtat.

Por kur kërcimtarët kishin kokën mes këmbëve të Erika dhe Crystal, Sutton u mërzit. Ajo doli me furtunë nga teatri. “Unë jam në bordin e Fondacionit Amerikan të Baletit. Unë nuk e bëj atë sharje!” Bërtiti ajo.

Ndërsa Sutton këmbënguli se ajo ishte e tronditur nga veprimi i përhapur me shqiponjë, bashkë-yjet e saj besuan se ajo ishte e zemëruar që nuk ishte zgjedhur për të dalë në skenë. Ajo dukej e çuditshme atë natë. Por fansat nuk mund ta dinë kurrë saktësisht pse.

“Name ‘Em” – Sezoni 13

Pas udhëtimit në Vegas, Kyle bëri një vizitë në Sutton në shtëpinë e saj. Dhe ajo u përball me Sutton për sjelljen e saj të çuditshme në shfaqjen Magic Mike.

“Ju keni një zakon të humbni sh*t tuaj në rrethana qesharake gjithashtu,” tha Kyle. Sutton ftohtë u përgjigj: “Emërtoji ato.”

Kështu, ndërsa Kyle u përpoq të fliste, Sutton përsëriti frazën ikonike. Ajo e sfidoi Kyle-n që t’i “emërtonte” gjithsej 10 herë. E përshëndes Kyle-n që e bëri Sutton të ndalonte së foluri aq gjatë sa të përshkruajë një listë të shkrirjeve të saj, e cila ishte gjithashtu shumë mbresëlënëse.

“Name ‘em” ishte menjëherë një nga citimet më ikonike të Sutton.