The Vanderpump Rules Spin-Off Lugina duket e tmerrshme

Klea

The Vanderpump Rules Spin-Off Lugina duket e tmerrshme

Me suksesin afatgjatë Rregullat e Vanderpompës seri, kishte kuptim që Bravo të dëshironte të ndiqte një spinoff që rrotullohej rreth disa prej OG-ve. Shqetësuesit e WeHo zënë një vend të veçantë në zemrat e shikuesve pasi VPR është një element kryesor i dashur i rrjetit. Mes shkrirjeve të shumta të ditëlindjeve, skandaleve të mashtrimit dhe çmendurive të tekilës, kasti origjinal ka lënë gjurmët e tij. Kishte shpresë që spin-off i Vanderpump Rules The Valley do t’u kujtonte fansave ato sezone të hershme të paharrueshme.

Vanderpump Rules u ka dhënë shikuesve momente si “Pump-tini!” dhe Skandoval. Seriali dukej se do të përfundonte me sezonin e 10-të, por falë skandalit të mashtrimit, iu dha një goditje më shumë. Pra, pse të prezantoni një spin-off? Mund të jetë koha e përsosur për disa që ende kujdesen për anëtarët e vjetër të kastit. Por kur bëhet fjalë për Jax Taylor dhe Kristen Doute në veçanti, ata u pushuan për arsye të mirë dhe me të vërtetë nuk duhet t’i jepet një goditje e dytë.

The Valley Cast

I gjithë kasti nuk është i mbushur me ish serverë SUR, por do të përfshijë Jax të Vanderpump Rules, Brittany Cartwright, dhe Kristen. Tre miqtë do të tregojnë se si është të jesh i rritur, gjë që duket e çuditshme, por unë do të vë bast dollarë për donuts që Jax ende nuk e ka zotëruar atë. Do të ketë gjithashtu disa shtesa të reja, duke përfshirë Luke Broderick, Danny Booko, Nia Booko, Jesse Lally, Michelle Lally, Jason Caperna dhe Janet Caperna.

Kasti do të jetë i lidhur me prindërimin, datat e lojës dhe pelenat. Për të qenë i sinqertë, gjithçka ndihet paksa shumë e nënës për Bravo. Mendoj se do të isha më i interesuar nëse rrjeti do të merrte OG-të aktuale si Stassi Schroeder, Katie Maloney dhe Tom Schwartz dhe do t’i shtonte ato me Jax dhe Kristen. Ajo që më pëlqeu për rregullat e hershme Vanderpump ishte se grupi në të vërtetë ishin miq me njëri-tjetrin. Ata janë miq të ndyrë, por megjithatë miq. Koncepti Valley duket i detyruar dhe po më bën të dëshiroj të flas me atë theksin e vajzës së Luginës.

Çfarë mund të presim nga Lugina

The Valley do të ketë premierë në pranverë, por tashmë, shfaqja ka shumë bujë. Ashtu si paraardhësi i tij, The Valley do të ndjekë një grup tjetër miqsh të Los Anxhelosit, të cilët, sipas Bravo, “do të tregtojnë shërbimin e shisheve në West Hollywood për shishet e foshnjave në Luginë, të gjitha ndërkohë që ata lundrojnë në biznese plot zhurmë, marrëdhënie të vështira dhe miqësi të zjarrta. ” Nuk është për t’u habitur që Lisa Vanderpump është gjithashtu një producente ekzekutive pas shfaqjes së re.

Të rriturit nuk është e vështirë

Kur bëhet fjalë për të rriturit, askush nuk dëshiron ta bëjë këtë, por ju thjesht vendosni pantallonat tuaja të mëdha për djalin/vajzën në një këmbë në një kohë dhe vazhdoni me të. Ideja që Bravo po përpiqet të prezantojë një seri krejtësisht të re për marrjen e një goditjeje ndaj të rriturve është absurde. Jax është 44 vjeç dhe Kristen është 40. Në këtë pikë, të dy kanë qenë të rritur për më shumë se dy dekada, dhe nëse nuk e kanë zotëruar atë tani, pse po i shpërblejmë me një shfaqje të tërë kushtuar dështimeve të tyre? Në fakt është e trishtueshme dhe jo një pamje e mrekullueshme për TV. The Valley thjesht po lëshon atmosfera VPR me qira të ulët.

Mund të Kaloj Në Luginë

Mirë, do të jem vërtet i sinqertë këtu – traileri nuk bëri asgjë për të më mahnitur. Ajo i tregoi Jax-it se si ka qenë gjithmonë, duke luajtur dhe duke mos e marrë jetën seriozisht. Por pas pandemisë mbarëbotërore dhe mini-recesionit, po shikoj paksa budallenjtë që fitojnë një rrogë duke refuzuar të rriten. Ngacmimi nuk më bëri fare të akordoja, si të dilja nga makina lodër dhe të punoja, burrë. Nuk ka asnjë mënyrë që Jax të më bindë se është një person më i mirë sesa kur u largua.

Por mezi pres të dëgjoj se sa shpejt ai kthehet nga njeriu i ndryshuar i familjes si ai e portretizon veten, te turbulluesi problematik që të gjithë e dimë se është me të vërtetë. Premisa mund të jetë një nga më të mërzitshmet që kam pasur ndonjëherë privilegjin të shikoj, dhe kjo po thotë shumë sepse e dua TV.

Pritshmëritë e mia ishin goxha të ulëta, në fillim, por Lugina duket edhe më keq nga sa e imagjinoja. Midis të sapoardhurve, për të cilët nuk më intereson, dhe britmës së Kentakit të Brittany që më bën të dëshiroj të derdh djathë birre në veshët e mi, do të më duhet t’i jap një kalim të fortë shfaqjes.