The Valley Season 2 Cast: Kush duhet të kthehet?

Klea

The Valley Season 2 Cast: Kush duhet të kthehet?

Tifozët e Bravo po festojnë falë lajmit që Lugina rinovohet për një sezon të dytë. Unë do të jem i pari që do të pranoj se isha skeptik për këtë spin-off. Kryesisht sepse nuk isha i sigurt se doja të shikoja Jax Taylor ose Kristen Doute në televizorin tim. Të dy i lanë Vanderpump Rules në një dritë negative dhe sinqerisht, nuk isha i bindur se duhej t'u jepnim atyre një shans tjetër. Por jam i lumtur të pranoj se kam gabuar.

Në fakt, The Valley bëri më mirë sesa pritej. Tifozët që dikur iu bashkuan ditëve të para të VPR, tani ishin në gjendje të rijetonin disa nga momentet më të mira me OG-të. Por me një gips të plotë, është e arsyeshme të vihet në dyshim nëse disa duhet të lirohen për sezonin 2. Por nëse blloku i prerjes është jashtë, koka e kujt duhet të mbështetet mbi të?

Jax dhe Brittany

Këta të dy janë një rrëmujë e nxehtë, por prania e tyre është e nevojshme në The Valley. Nuk më intereson nëse janë bashkë apo të ndarë; Thjesht më duhet të shoh Cruzin duke lëpirë dritaret më shumë. Jax ishte zuzari që nuk e dija se kisha nevojë në ekranin tim. Pasioni i tij për thashethemet dhe ndezjen e tenxheres nuk ka pushuar që kur u bë bashkëshort apo baba. Drama që të dy këta yje sjellin në tryezë është e shijshme në të gjitha mënyrat më të mira.

Nëse riktheheshin për Sezonin 2, fansat me shumë gjasa do të shihnin të zbërthehet fasada e martesës së tyre. Unë besoj se Brittany Cartwright do të ishte në epokën e saj të rilindjes – duke bërë zero kritika për mbrojtjen e Jax-it siç ka bërë për shumë vitet e fundit. Së bashku, ky çift është ngjitësi që mban të bashkuar serialin e ri.

Nia dhe Deni

Mund të bëja pa shikuar Danny Bookon duke bërë zhurma zombie, por nuk mund ta duroja nëse Nia Booko dhe Danny nuk do të kërkoheshin përsëri për Sezonin 2. Ata janë çifti më pozitiv që thjesht nuk do ta lejonin jetën t'i rrëzonte. Në një shfaqje të mbushur me dramë, këta të dy sollën një mendjelehtësi që ishte freskuese dhe e nevojshme. Ne duhet të mbrojmë Nia-n dhe Denin me çdo kusht. Guximi i Nia-s për të folur hapur për bluzën e saj të vogël rezonoi te shikuesit që po luftonin njësoj si ajo.

Nuk më mungoi as respekti që ata kishin për njëri-tjetrin. Nia dhe Danny asnjëherë nuk i bërtitën njëri-tjetrit ose nuk e nënçmuan. Këta të dy u mësuan fansave se si mund të dukej një marrëdhënie pozitive në TV realitet. E gjeta veten duke shijuar skenat e tyre të vogla të prera më shumë se sa. Dhe unë dua të shoh më shumë nga historia e tyre.

Isai

Unë besoj plotësisht se Jesse Lally u keqpërfaqësua në fillim të The Valley. Si ai ashtu edhe ish-gruaja e tij, Michelle Lally, po kalonin përpjekjet për të shpëtuar një martesë të dështuar. Nganjëherë, Xhesi dukej si agresiv, por besoj se kjo ishte për shkak të frustrimeve të tij në rritje. Vendasja nga Bostoni u dha fansave disa nga skenat më të përfolura. Tani që ai dhe Michelle janë duke u takuar me njerëz të rinj, mendoj se do të ishte interesante të filmonim një Jesse beqare për sezonin 2. Jam kurioz se sa i ndryshëm mund të jetë ai pa mbajtur mbi supe peshën e botës.

Kristen

Nëse Janet Kaperna mendon se mund ta largojë Kristen nga TV realiteti, ajo ka një gjë tjetër që po vjen. Themeluesja e James Mae është përpjekur të rikthehet në Bravo për vite me radhë dhe nuk ka asnjë shans që ajo të heqë dorë nga ardhja e saj e dytë së shpejti. Kristen bëri atë që premtoi. Ajo dha një sezon plot dramë dhe ia vlente t'i jepte OG një hark shpengimi.

Kristen kontrolloi e vetme narrativën e Sezonit 1. Mes zbulimit të thashethemeve, thirrjes së Michelle dhe Xhenetit dhe përpjekjes për një fëmijë, ish-serveri e mbylli të gjithë sezonin me një hark të këndshëm. Nëse producentët nuk bëjnë asgjë tjetër veçse të mbajnë fansat e Jax, Kristen dhe Brittany, do t'u premtohet një sezon 2 serioz i The Valley.