The Valley: Kush janë Danny dhe Nia Booko?

Klea

The Valley: Kush janë Danny dhe Nia Booko?

Premiera e Lugina ishte një sukses dhe në fakt i la shikuesit të përulur, duke dashur të zbulonin se çfarë do të ndodhë javën e ardhshme. E di, tingëlloj i befasuar, por nuk kisha shpresë se spinoffi i një spinoff do të ishte i mahnitshëm. Megjithatë, jam i lumtur të pranoj kur gabohem. Së bashku me Jax Taylor, Brittany Cartwright dhe Kristen Doute, disa fqinjë të rinj po shikojnë mbi gardhe. Dy prej të cilëve janë Danny Booko dhe Nia Booko. Fansat u prezantuan me çiftin vetëm shpejt pasi kishte një kastë të tërë për t’u takuar, por ajo përfundoi me lot pasi Jax e kishte pantallonuar Denin.

Nia sapo ka mirëpritur binjakët e saj në botë dhe ende po përshtatet shumë me jetën e saj të re larg vëmendjes. Por me ndihmën e vajzave të tjera, duket se Nia do të jetë mirë. Danny gjithashtu shfaqet si një bashkëshort i kujdesshëm që jeton me thënien: “Gruaja e lumtur, jetë e lumtur”. Të dyja duket se janë në të njëjtën faqe kur bëhet fjalë për fenë dhe moralin, kështu që për sa kohë që qëndrojnë së bashku, mendoj se Lugina do të jetë një copë tortë. Pra, le të shohim se çfarë ka për të ofruar ky çift që nuk është thjesht një lodër e lehtë … pishine.

Mirësevini Deni në Luginën

Disa fansa mund ta njohin Danny-n nga Disney Channel ose Nickelodeon kur ai kaloi kohën e tij duke bërë paraqitje të ftuar për iCarly dhe Hannah Montana. Ndërsa vendasja e Miçiganit mund të ketë qenë një zemërthyes për një sekondë të ndarë mbi 10 vjet më parë, ai tani është baba i tre fëmijëve.

Denit i pëlqen të jetë baba, mendoj dhe vuri në dukje gjatë premierës, “Një fëmijë është një fëmijë. Dy fëmijë janë pesë fëmijë. Tre fëmijë janë 9476 fëmijë dhe një gomar.” Por njeriu dukej i lodhur, pothuajse si zombi i Walking Dead për të cilin shërben si zëdhënës në TV.

Danny ka qenë një aktor profesionist për 18 vitet e fundit dhe aktualisht është duke zgjeruar punën e tij të zërit. Sa i përket ekranit të madh, Danny është shfaqur në Bratz: The Movie, 21 & Over, dhe American Pie Presents: Band Camp. Hej, ndoshta Danny do të jetë djali i ri numër 1 në grup së shpejti.

Bravo mirëpret edhe Niën

Lugina - Nia Booko

Nia, emri i vajzërisë së së cilës ishte Sanchez, u rrit në Sacramento, CA dhe njihet më së shumti për fitimin e Miss USA. Ajo filloi konkurset në moshën 13-vjeçare dhe vazhdoi të fitonte Miss Citrus Valley USA kur ishte 19 vjeç. Nia ishte një nga ato fytyra që ia doli aq mirë në garë saqë u kurorëzua Miss Nevada në 2014 dhe më në fund Miss USA, duke përfaqësuar shtetin në të njëjtin vit. Për të mos u zgjatur, Nia u rendit nënkampioneja e parë në konkursin Miss Universe.

Por Nia është më shumë se thjesht një fytyrë e bukur – ajo gjithashtu ka një rrip të zi të shkallës së pestë në taekwondo. Nëna e tre fëmijëve e ushtron këtë sport që në moshën tetëvjeçare. Ajo ka të ngjarë t’u mësojë atyre fëmijëve se si të mbrohen. Mos u ngatërroni me familjen Booko!

Nia i pëlqen artet dhe për pesë vjet, ajo mësoi xhazin dhe baletin përpara se të udhëtonte në Kenia në moshën 17-vjeçare. Ndërsa udhëtonte, Nia punoi si një princeshë e vërtetë e Disney-t në Hong Kong, duke i bërë ëndrrat realitet. Por në ditët e sotme, mbretëresha e bukurisë po përqendrohet në atë që dëshiron nga jeta dhe në podkastin e saj, Hold My Crown.

Koha e familjes

Danny dhe Nia Booko

Danny dhe Nia u takuan për herë të parë në kishë, por ai nuk e bëri këtë pyetje deri në vitin 2014, kur ai ishte në tarracën e saj në New York City. The Valley prezanton çiftin si prindër me tre fëmijët e tyre, Asher, Isabelle dhe Zariah. Tashmë e dimë se Danny pëlqen të bërtasë “tre nën tre”, por përveç kësaj, fansat do të duhet të vazhdojnë të sintonizohen për të zbuluar më shumë rreth tyre.

Një gjë është e sigurt: Nia nuk ka të bëjë me lojërat fëmijërore që Jax dëshiron të luajë dhe nuk do të durojë asnjë mosrespekt nga miqtë e saj të rinj. Unë mendoj se Nia dhe Danny do të jenë të preferuarit e shpejtë të fansave sepse nuk duket se kanë të bëjnë me dramën … ende.

The Valley vazhdon në Bravo dhe është në dispozicion për t’u transmetuar në Peacock.