The GOAT Episodi 9 Përmbledhje: Down to the Wire

Klea

The GOAT Episodi 9 Përmbledhje: Down to the Wire

Mirë se vini përsëri në Manor GOAT. Po i afrohemi telit dhe me një tjetër yll të realitetit të eliminuar nga konkursi, gjërat kanë filluar të bëhen të çrregullta.

Da’Vonne e ka drejtuar lojën që nga Episodi 1, duke i bërë gati disa nga kundërshtarët e saj më të mëdhenj. Javën e kaluar, ajo ishte organizatorja pas eliminimit të CJ, e cila, për të, ishte e vetmja mënyrë për të arritur deri në fund.

Ylli i Big Brother ka ende disa njerëz në këndin e saj, si Jill nga Bravo. Ajo është gjithashtu e ngushtë me Joe nga The Bachelor dhe Paola nga 90 Day Fiance. Megjithatë, me përfundimin e gjërave së shpejti, dikush do të duhet të bëjë një lëvizje. Është pre ose të jetë pre. Këtu është gjithçka që ndodhi CIDIEpisodi 9: Thinning of the Herd.

Kush është Bricjapi në Episodin 9?

Para se të fillonte sfida GOAT e këtij episodi, Da’Vonne filloi të bënte xhiron e saj. Ajo duhej të sigurohej që rosat e saj (Joe, Jill dhe Jason) të ishin në rregull. Njëri prej tyre duhej të fitonte konkursin; përndryshe, ajo nuk do të mbijetonte për të parë një ditë tjetër.

Pao i tha Jasonit se ajo kishte në plan të qëllonte me armë për Da’Vonne. Nuk është se ajo nuk e pëlqen atë; Pao thjesht e kupton që nëse nuk e fiton sfidën, Da’Vonne ka të ngjarë të arrijë në finale dhe të fitojë.

Kur kasti takoi Daniel Toshin jashtë, ai shpjegoi rregullat e konkursit. Lojtarët e mbetur do të mbanin një portokall në një copë pleksiglas. Pasi ai jep sugjerimin, ata më pas do të duhet të ulin portokallinë në shënuesin tjetër, në thelb duke u bërë gjithnjë e më poshtë. E vetmja gjë është… ata nuk mund të përdorin duart e tyre. Po. Da’Vonne, Jill, Jason, Pao dhe Joe duhej të manovronin frutin e tyre vetëm me gojën e tyre.

Siç mund ta imagjinoni, dhimbja ishte REAL. Pas 20 minutash, Da’Vonne filloi të luftonte, dhe kur ajo e zhvendosi portokallinë e saj në shënuesin e fundit, ylli i The Challenge duhej të braktiste. Joe u eliminua i dyti, i ndjekur nga Jill dhe më pas Jason.

Ajo që po them është se Paola më në fund fitoi diçka. E gjithë kjo duke qarë, duke u ankuar dhe duke luajtur viktimën funksionoi në favor të saj në këtë episod. Që kur fitoi, asaj iu desh të nominonte një nga lojtarët e mbetur për eliminim. Çuditërisht, ajo zgjodhi Ditën. Por a do të jetë në gjendje të zbatojë planin e saj? Nëse ajo di ndonjë gjë për Da’Vonne, ajo nuk do të shkojë pa u grindur.

Detajet e sfidës së eliminimit…

Me Da’Vonne në bllok, kjo sfidë eliminimi është gjithçka për të. Fatkeqësisht, nuk është një përleshje në sallë ose një nga ato sfidat e tjera që ajo ka mundur të përballojë në The Challenge. Këtë herë, ajo duhet të merret me kafshët. Kafshët e fermës, për të qenë të saktë.

Tosh u shpjegoi lojtarëve se duhej të grumbullonin një tufë dhish të egra me ikona në qaforet e tyre në kasollet e duhura. Kushdo që mund ta bënte atë në kohën më të shkurtër do të fitonte dhe do të ishte i sigurt nga eliminimi.

Edhe pse të gjithë konkurruan, u takuan Jason dhe Da’Vonne. Ata patën dy kohët më të mira dhe Jason fitoi me vetëm 17 sekonda. Pra, për fat të keq për Day, ajo duhet të qëndrojë në bllok pranë humbësit të konkurrencës, Joe. A do të jetë në gjendje ta nxjerrë veten nga rrëmuja në të cilën ndodhet? Vazhdoni të lexoni për të zbuluar.

Kush shkoi në shtëpi në Episodin 9 të The GOAT?

Da’Vonne Rogers ishte ylli i dhjetë i realitetit i eliminuar nga Sezoni 1 i The GOAT.

Ajo u përpoq, të gjithë. Dhe ajo erdhi aq afër. Por siç do të donin perënditë e dhive, Da’Vonne u eliminua nga seria. Ylli i realitetit pati një shans për të qëndruar; me votat e saj dhe të Jill-it të kombinuara, asaj i nevojitej vetëm Jason, aleati i saj, për të votuar në favor të saj. Megjithatë, Jason përdori trurin e tij (nuk mund ta fajësojë) dhe votoi për ta dërguar atë në shtëpi. E vërteta është se Day i tejkaloi të gjithë, kjo është arsyeja pse ju kishit garues të kripur si CJ që e hidhnin nën autobus ashtu si Dan Gheesling bëri Phaedra Parks në The Traitors. Nëse Da’Vonne do të kishte arritur në finale, ajo do ta kishte fituar të gjithë. Kur po largohej, ajo foli për trashëgiminë e saj në emision, duke thënë se ishte krenare për lëvizjet që ka bërë. “Rrëfimi do të jetë gjithmonë, ‘Po, fitoi filani. Por Da’Vonne luajti [one] lojë e dreqshme’”, tha ajo.

Transmetoni GOAT në Prime Video.