The GOAT Episodi 7 Përmbledhje: Survivor No More

Klea

The GOAT Episodi 7 Përmbledhje: Survivor No More

Jemi kthyer në Goat Manor për episodin e kësaj jave CIDI. Nëse keni parë shfaqjen e javës së kaluar, keni parë se Reza u dërgua duke bërë paketim pasi shoku i tij i skuadrës Bravo, Jill, ndihmoi të mblidhte trupat për ta votuar atë. Kjo javë është edhe më shpërthyese, me kthesa dhe kthesa që nuk e kishit idenë se do të vinin. Këtu është gjithçka që u shfaq në sezonin 1 të The GOAT, Episodi 7: Çdo dhi për vete.

Kush është dhia në episodin 7?

Joe Amabile është GOAT në Sezonin 1, Episodi 7.

Dyqani ushqimor Joe më në fund mori fitoren e tij. Ylli i Bachelor Nation ishte më i miri nga më të mirët në konkursin e kësaj jave, i cili përfshinte garuesit që numëronin deri në 60 në kokën e tyre, ndërsa dëgjonin tenxheret dhe tiganët, një grup rock dhe një ekip tifozësh.

Edhe pse Joe ka dashur të fitojë në të kaluarën, ishte vendimtare për të këtë javë pasi ai e dinte se objektivat ishin ose ai ose Wendell. Plus, Daniel Tosh, drejtuesi i emisionit, u tha yjeve në fillim të episodit se formati po ndryshonte. Në vend që ata të konkurronin në ekipe, çdo dhi do të luftonte për veten e tij. Pra, nuk do të ketë më shpresë se do të vendoseni në ekipin fitues për sfidën e eliminimit. E vetmja mënyrë që një lojtar mund të siguronte sigurinë e tyre ishte të fitonte. Periudha.

Një ndryshim tjetër është se deri në fund të episodit, vetëm dy lojtarë do të ishin në dispozicion për eliminim. Kushdo që do të humbiste sfidën e eliminimit të ditës së nesërme do të siguronte një vend, ndërsa tjetri duhej të zgjidhej nga CHILI me zë të lartë gjatë sfidës së DHI.

Sigurisht, Joe zgjodhi Wendell (sepse, le ta pranojmë, ai ishte më i miri) dhe u përpoq të shpëtonte fytyrën. “Ndihem keq,” tha Joe në rrëfimin e tij. “Por do të isha budalla të mos zgjedhja Wendell-in sepse … ai më votoi dy herë. Unë jam duke luajtur për të fituar dhe kam vënë lojtarin më të mirë në bllokun e prerjes.”

Megjithatë, gjëja është se plani i Joe mund absolutisht të shkërmoqet. Lojtari i zgjedhur për eliminim mund të tërhiqet nga blloku nëse fiton sfidën e eliminimit. “Rrudhë, rrudhë”, siç tha Tosh.

Detajet e sfidës së eliminimit…

Për sfidën e eliminimit të kësaj jave, yjet e mbetur të realitetit duhej të rrotullonin një rrotë gjigante me detyra të ndryshme mbi to. Nëse e përfundonin detyrën me sukses, ata do të mbeten në lojë. Nëse do të largoheshin, do të ishin jashtë. Oh, dhe personi i parë që do të përgjonte do të ishte i ftuari i dytë i nominuar. Pra, është e panevojshme të thuhet, shumë ishte hipur në këtë konkurs.

Joe rrotulloi rrotën i pari dhe ajo u ul mbi “Bubabari”. Pasi dëgjuam udhëzimet, mësuam se Ylli i Bachelor In Paradise duhej të fuste kokën në një kuti plot buburreca dhe të merrte tre dhi të vogla plastike.

Wendell ishte i dyti, dhe për fat të keq për të, sfida e tij nuk ishte aq e lehtë. Rrota u ul në “HOT STUFF”, që do të thoshte se fituesi i Survivor duhej të hante një piper habanero të lyer me salcë fantazmë dhe të mbushur me pluhur pluhur korrës. E bëri, por jo pa grindje. “Më ka bërë mirë,” u tha ai producentëve në rrëfimin e tij. “Ka disa qesharake në barkun tim tani.”

Ndërsa gara vazhdoi, lojtarët filluan të braktisin, përfshirë Jill, e cila luftoi për të ngrënë orizin pikant para saj. Përgjimi e bëri atë gjithashtu nominimin e dytë në ceremoninë e eliminimit të natës. Më pas u eliminua Paola, e ndjekur nga Da'Vonne, më pas Joe dhe CJ.

Wendell duhej të ngrihej sërish. Megjithatë, ylli i realitetit humbi pasi nuk arriti të hante tre hotdogs me mustardë në më pak se një minutë, gjë që përfundimisht e bëri Jason fitues.

A do të jetë në gjendje Wendell të tërhiqet nga kjo? Shikoni më poshtë.

Kush shkoi në shtëpi në Episodin 7 të GOAT?

Wendell Holland ishte ylli i tetë i realitetit i eliminuar nga Sezoni 1 i The GOAT.

Pas disa javësh shmangie nga blloku, Da'Vonne ia doli rrugën dhe Wendell e gjeti veten në bllok. Tosh zbuloi votat dhe pasi mori shumicën e tyre, legjenda e CBS tha lamtumirën e fundit. Ndryshe nga disa nga të tjerët që kishin shkuar përpara tij, Wendell e mbajti atë të stilit të lartë, duke i uruar gjashtë lojtarëve të fundit fat më të mirë. Kthehu brenda shtëpisë, CJ filloi të komplotonte se si mund të ishte në gjendje të ndante aleancën e vajzave për të ndaluar Day nga marshimi deri në fund. Por a do të jetë ajo e suksesshme?

Këtë do ta zbulojmë javën e ardhshme në The GOAT të Prime Video.