The GOAT Episodi 3 Përmbledhje: Sh*t nuk funksionoi

Klea

The GOAT Episodi 3 Përmbledhje: Sh*t nuk funksionoi

Episodi 2 i CIDI u tregoi lojtarëve dhe shikuesve se gjithçka mund të ndodhë kur 200 mijë dollarë janë në linjë. Nëse menduat se pjesa e verbër e Tayshias ishte diçka, thjesht prisni derisa të përfundoni këtë episod. Ka bërtitje, grindje, lot – oh, dhe një lëvizje tjetër që dikush nuk e pa që po vinte. Këtu është gjithçka që ndodhi në The GOAT Episodi 3: Casualty of War.

Kush është dhia në Episodin 3?

Për të fituar sfidën e kësaj jave, lojtarët duhej të bënin performancën më të mirë në shfaqjen UNTALENT të kastit. Garuesit kryenin akte si xhonglimi, harresë, kërcim në thyerje dhe një mësues aerobik i viteve '80. Çdo anëtar i kastit kishte një rezultat 1-11. Detyra e tyre ishte të shënonin performancën e anëtarëve të aktorëve të tyre, por kapja është… ju mund të përdorni një numër vetëm një herë. Pra, nëse i jepni dikujt një rezultat perfekt prej 11, më mirë ta thoni atë.

Pra, Joe nga The Bachelor shkon i pari, duke na dhënë përshtypjen më të mirë të një instruktori fitnesi. Megjithatë, për shkak se ai ishte i pari, ai mori rezultate tepër të ulëta, si dy në të gjithë tabelën, që do të thotë se ai është larg nga të qenit në garë për të fituar këtë sfidë.

Më pas ishte Da'Vonne. Ajo duhej të mashtronte, por në rrëfimin e saj, ajo u tha producentëve se kishte në plan të shkonte dhe “të krijonte një moment”. Ajo e ktheu xhonglimin e saj në një skenë të vërtetë me një skenar dhe gjithçka. Dreqin, ajo madje e ftoi Joe përsëri në skenë për të ndihmuar në shtimin e dramatikës. Por gjithçka funksionoi pasi lojtarja e Big Brother mori një rezultat prej 87, duke e vendosur atë në krye.

Të tjerët shkuan dhe u përpoqën maksimalisht, por pas performancës yjore të Day, askush nuk dukej se mund të krahasohej. Reza ishte konkurrenti i fundit dhe limboja e tij bëri që njerëzit të qeshnin. Kur ishte koha për të votuar, njerëzit i jepnin notat 10 dhe 11. Por kur ishte radha e Da'Vonne-it për të shënuar, ajo i dha yllit të Shahs of Sunset një dy të dobët, gjë që bëri që shumë njerëz t'i jepnin asaj syrin anësor. “Nuk ka dyshim [that] Dita po jep qëllimisht shifra të ulëta sepse ajo dëshiron të jetë DHI. E kuptoj”, tha Lauren. “Por unë mendoj se ajo nuk kujdeset për askënd tjetër në këtë pikë.” Epo. Ne po luajmë një lojë, apo jo?

Pra, me rezultatin më të lartë, Da'Vonne u emërua GOAT i këtij episodi dhe do të ngarkohet të krijojë ekipet për sfidën e sonte eleminuese. Çfarë mund të shkojë keq?

Detajet e sfidës së eliminimit…

Këtu është çaji. Një natë para sfidës së eliminimit, Da'Vonne dhe Justin nga RuPaul's Drag Race u futën në të. Justin e thirri atë për të luajtur një lojë strategjike dhe tha se gjithçka që ajo bën është të luajë politikë nga dielli deri në perëndimin e diellit. Ai e akuzoi atë se nuk kujdesej për ndjenjat e lojtarëve të tjerë dhe e trajtonte gjithmonë gjithçka si lojë. “Bëhu njeri,” tha ai.

Da'Vonne tha se do të kishte një “sulm paniku” dhe më vonë foli me Rezën, i cili u përpoq ta qetësonte. Pas disa lotësh, prishjesh dhe kërcënimesh se ajo do të largohej nga shtëpia, të gjithë u rrahën dhe shfaqja vazhdoi.

Të nesërmen, Da'Vonne zgjodhi njerëzit që donte të ishin në ekipin e saj për sfidën e eliminimit. Përveç Justin dhe Lauren, ajo zgjodhi Paolën, CJ dhe Jill. Megjithatë, vetëm Paola dhe Jill janë në plan për të HIDHUR konkurrencën e ditës. Pse? Da'Vonne dëshiron të ketë fuqinë për ta dërguar Justinin në shtëpi. Pra, çfarë bënë ata? Ata e hodhën konkurrencën, dhe gjithçka dukej e vendosur për derën e pasme të Justin derisa gjërat shkuan keq.

Kush shkoi në shtëpi në Episodin 3 të GOAT?

Pas sfidës, Da'Vonne i tha Wendell, Reza dhe shefit se ajo donte që Justin të largohej nga shtëpia. Wendell u përpoq të tërhiqej, duke i kërkuar Day të konsideronte të votonte për Lauren në vend të kësaj. (Djemtë kanë aleancën e tyre.) Da'Vonne, natyrisht, nuk ishte i interesuar ta dëgjonte këtë dhe vazhdoi të gjuante me armë për Justin, duke e lënë Wendell, fituesin e Survivor, të merrte gjërat në duart e tij.

Ai mblodhi djemtë dhe një vajzë, CJ, dhe i bindi që të votonin kundër Lauren. Dhe për habinë e Day, ata e bënë.

Kur Lauren mbajti fjalimin e saj të lamtumirës, ​​ajo u tha lojtarëve që të kujdeseshin për shpinën e tyre dhe të kujdeseshin për Da'Vonne sepse ajo dukej se ishte më e fshehta nga të gjithë. “Unë e votova Justin jashtë,” tha Da'Vonne. “Epo, dikush po gënjen,” u përgjigj Lauren. “Është CJ, fëmijë,” tha Day. Kristen hyri gjithashtu, duke thënë se votat mashtruese erdhën nga CJ dhe pjesa tjetër e burrave.

Kristen përfundoi duke u përplasur me djemtë, duke thënë se asnjëri prej tyre nuk ishte “i besueshëm”. Më vonë, Da'Vonne kontrolloi Justinin, i cili ishte i mërzitur që ajo hodhi sfidën. “Kjo është një lojë,” tha ajo. “A nuk e kuptoni se jeni duke luajtur një lojë.”

Justin nuk po i ndjente atmosferat apo lëvizjet dhe tha se ishte i lumtur të shkonte dhe producentët mund ta kthenin Lauren. “Justin, ti je brenda. Ne të duam,” tha Kristen. “Kristen, ti nuk do askënd përveç shishes,” i tha ai. “F*ck ty,” u përgjigj Kristen. “Ti mezi më njeh mua.”

Kthehu në shtëpi, gratë po shkonin në dhomë për CJ duke i kryqëzuar ato. “Çfarë kurve,” tha Kristen. Në rrëfimin e saj, Da'Vonne u tha producentëve se ajo nuk i beson askujt në shtëpi dhe do të përpiqej maksimalisht për të fituar titullin GOAT çdo mundësi që kishte. Oh, dhe për Wendell … ajo tha se do ta “vrasë” atë.

Shikoni GOAT në Prime Video.