The GOAT Episodi 2 Përmbledhje: You Made Your Bed

Klea

The GOAT Episodi 2 Përmbledhje: You Made Your Bed

Mirë se vini përsëri në një përmbledhje të një episodi tjetër të CIDI. Episodi 1 prezantoi shikuesit me disa nga yjet më argëtues të realitetit nga shfaqjet më të nxehta televizive, duke përfshirë Survivor, The Bachelor dhe Netflix's Love Is Blind, për të parë se kush ka çfarë duhet për të fituar medaljen e artë dhe për t'u kurorëzuar si ylli më i madh i realitetit të të gjitha kohërave. . Në fund të natës, Joey, fituesi i Sezonit 1 të The Circle, u dërgua duke bërë paketim pasi një votë e barabartë e detyroi Tayshia-n të ishte barazuesi. Gjatë këtij episodi, gjërat fillojnë të nxehen pasi njerëzit fillojnë të kuptojnë se si po luhet loja. A do të ketë një tjetër anë të verbër? Këtu është gjithçka që ndodhi në sezonin 1 të The GOAT, Episodi 2: GOAT Blowback.

Kush është dhia në Episodin 2?

CJ Franco u emërua GOAT në Sezonin 1, Episodi 2.

Për sfidën e kësaj jave, anëtarët e kastit duhej të zbrisnin dhe të piseshin. Konkursi paraqiti një sërë pyetjesh rreth kulturës pop dhe realitetit televiziv. Nëse e dinin përgjigjen, mund ta shkruanin. Nëse nuk e dinin, lojtarët duhej të ngjiteshin nëpër baltë nën një strukturë për të parë një listë me tre përgjigje. Nga atje, ata duhej të zvarriteshin, të shkruanin përgjigjen e tyre dhe të prisnin që hosti Daniel Tosh të konfirmonte nëse ishte e drejtë apo e gabuar. Siç tha Justin, është një gjë e mirë që askush nuk i vendos paruket e mira!

Pyetjet kishin të bënin me ekskluzivitetin Real Housewives, Ariana Grande dhe Lady Gaga dhe … shahun. Pas disa raundeve, u nda në Da'Vonne, Kristen, CJ dhe Jason, ku CJ rrëmbeu fitoren.

Detajet e sfidës së eliminimit…

Meqenëse CJ fitoi sfidën GOAT të kësaj jave, asaj iu desh të vendoste skuadrat për sfidën e eliminimit të kësaj jave. Ajo zgjodhi Paola, Justin, Da'Vonne, Joe dhe Tayshia për të qenë në ekipin e saj, që do të thotë se lojtarët e mbetur do të formonin ekipin e dytë. Oh, dhe Kristen duhej të ulej jashtë sepse kishte shumë lojtarë.

Për këtë sfidë, Tosh u tha atyre se po bënin një garë stafetë me temë Bravo në tre pjesë. Pjesa e parë paraqiste garuesit duke rrokullisur një tavolinë të stilit Teresa Giudice derisa ajo u ul në anën e djathtë lart. Më pas, dy lojtarëve iu desh të hidhnin sende argjendi në një vaskë autobusi, si Kristen gjatë ditës së saj të Rregullave Vanderpump. Më pas, lojtarët duhej të konkurronin sikur të ishin në Poshtë Deck duke tërhequr zvarrë një vozë lundruese nga pishina me një unazë hedhjeje që shpëtonte jetën.

Ekipi i vjollcës ishte në epërsi deri në pjesën e dytë të garës së stafetës. Da'Vonne dhe Tayshia nuk ishin në përputhje me hedhjen e sendeve të argjendta, ndërsa Teck dhe Jason dukeshin si LeBron James duke i hedhur të tyret në autobus majtas dhe djathtas.

Përfundimisht, ekipi portokalli (skuadra e Jason dhe Teck) arriti në pjesën e tretë, ku Wendell dhe Jill prisnin të hidhnin pajisjet e tyre të flotimit. Ata duhet të kenë qenë në sinkron, sepse pas disa gjuajtjeve, ata siguruan fitoren dhe sigurinë e tyre.

Kush shkoi në shtëpi në Episodin 2 të GOAT?

Tayshia Adams ishte ylli i dytë i realitetit i eliminuar nga Sezoni 1 i The GOAT.

Përpara se kasti të shkonte për të mbyllur votat e tyre, ata diskutuan se kush do të ishte zgjidhja më e mirë për të dërguar në shtëpi. Vajzat kishin krijuar tashmë një aleancë për të gjitha vajzat, që do të thoshte se Joe ishte kandidati kryesor për të shkuar në shtëpi. Megjithatë, Tayshia ndihej keq që ndoshta i mbylli sytë një miku. Nuk është se po luajmë një shfaqje konkurruese të quajtur GOAT apo diçka të tillë. Sigurisht, luani me ndjenjat tuaja dhe shikoni se sa larg ju çon kjo.

Kështu, Tayshia, duke e udhëhequr me zemër, vrapoi për t'i thënë Xhoit se vajzat kishin një aleancë dhe ajo nuk dinte çfarë të bënte. Vajzë, ÇFARË je duke bërë? Dhe për t'i bërë gjërat më keq, Tayshia më pas u tha pjesës tjetër të vajzave me të cilat supozohej të punonte se ajo i tha Joe për aleancën e tyre. Uau. Lëreni shfaqjen e dashurisë nga sezoni 2. Ju lutem.

Joe, sigurisht, mori informacionin dhe vrapoi me të. Dhe unë nuk jam i zemëruar me të. Ai duhej të shpëtonte veten. Pasi foli me Tayshian, ai u sigurua që pjesa tjetër e vajzave të dinin se ajo ishte objektivi më i madh. Megjithatë, kjo nuk kishte shumë rëndësi sepse pjesa tjetër e vajzave tashmë e dinin që ajo i tradhtonte. Fat të mirë që të dalësh nga kjo, Tayshia.

Gjatë ceremonisë së eliminimit, Tosh lexoi votat. Me një votë 10 pro dhe tre, Tayshia ishte ylli i realitetit që u dërgua në shtëpi dhe për të gjithë ishte faji i saj. Mirupafshim, motër.

Shikoni GOAT në Prime Video.