Chantel Everett

Klea

‘The Family Chantel’ Chantel Everett i hedh hije ish-bashkëshortit Pedro Jimeno!

‘The Family Chantel’ Chantel Everett i hedh hije ish-bashkëshortit Pedro Jimeno!

Chantel Everett dukej se i bënte hije ish-it të saj, Pedro Jimenopërpara premierës së sezonit 5 të Chantel Familjarei cili do të dokumentojë divorci i hidhur i çiftit.

Chantel Familjare

Ylli i TLC shkoi në Instagram të mërkurën për të postuar një meme që lexonte në mënyrë të fshehtë – “Lëre atë siç bëri babai i tij”.

Derisa Chantel nuk e specifikoi personin të cilit i referohej, shumica e fansave besojnë se ajo po godiste burrin e saj të larguar. Të I fejuari 90 ditor spinoff i ndjekur më parë Pedro në vendlindjen e tij në Republikën Domenikane, ndërsa hetonte babain e tij në mungesë, i cili u largua nga jeta e tij kur ai ishte fëmijë.

Pedro Jimeno

Populloret I fejuari 90 ditor alums takohen personalisht për herë të parë në e Pedros vendasja e Republikës Dominikane, ku më vonë u fejuan. Kamerat TLC të dokumentuara Pedro ardhja në Shtetet e Bashkuara me një vizë K1, e cila i dha çiftit 90 ditë për të vendosur nëse do të lidheshin apo jo. Chantel dhe Pedro u martua në vitin 2017, mes dramës familjare që përfundimisht çoi në grindje fizike.

Chantel Everett

Marrëdhënia e diskutueshme e çiftit shpërtheu me mbylljen e sezonit vitin e kaluar, dhe duket se gjërat vetëm sa përkeqësohen ndërsa ish-të e hidhur drejtojnë një divorc.

Sezoni i fundit i Chantel Familjaree cila do të shfaqet premierë në nëntor, do të dokumentojë fundin e Chantel dhe e Pedros martesë. Dyshja u nda në prill 2022 dhe Pedro deklaroi se martesa e tyre ishte “e prishur në mënyrë të pakthyeshme” kur ai paraqiti kërkesën për divorc muajin e ardhshëm.

Pedro Jimeno

Dyshit iu dhanë urdhra të dyfishtë ndalimi në të njëjtën kohë, duke i ndaluar ata “të bëjnë ose të tentojnë të bëjnë, ose të kërcënojnë të bëjnë, çdo veprim që dëmton, keqtrajton, fyen, frikëson, ngacmon ose ngacmon palën kundërshtare”.

Chantel paraqiti peticionin e saj në korrik 2022, duke pretenduar se Pedro kishte qenë i pabesë. Ajo pretendoi se kishte ndodhur “dhuna në familje”, duke akuzuar të shoqin për “trajtim mizor” që i shkaktoi “dhimbje mendore”. Ajo tha në peticionin e saj se “martesa është prishur në mënyrë të pakthyeshme pa asnjë shpresë pajtimi”.

Chantel Everett

Zbulohet traileri i sezonit 5 Chantel dhe Pedro duke u përgatitur për të parë njëri-tjetrin për herë të parë në nëntë muaj. Pedro beson se e Chantelit familja është e vendosur të shkatërrojë jetën e tij në Amerikë, dhe Chantel zotohet se ndërsa divorci ka qenë “koha më e vështirë” në jetën e saj, ish-i i saj “do të marrë atë që i ndodh”.

Chantel Everett

e Chantelit mami, Karen, deklaron se do ta mbrojë vajzën e saj “me çdo mjet të nevojshëm” dhe hedh planin e saj për të punësuar një hetues privat.

Pedro ka lënduar vërtet Chantel, dhe unë nuk mendoj se ai thjesht duhet të largohet i lirë, ” Karen tregon kamerat.

Chantel udhëton për në Santo Domingo për të dalë me të Pedro dhe familjen e tij, dhe në një moment i bërtet ishit të saj – “Ti e di se çfarë ke bërë, Pedro. Ju po bënit seks me një grua tjetër!”

Pedro Jimeno

Chantel Familjare kthehet të hënën, 6 nëntor në orën 21:00 ET, në TLC.