Thashethemet RHONJ: Vëllai i Danielle Cabral kërkon vlerësim mendor përpara pajtimit

Klea

Thashethemet RHONJ: Vëllai i Danielle Cabral kërkon vlerësim mendor përpara pajtimit

Amvise të vërteta të Nju Xhersit mirëpritur fytyrë të freskët Danielle Cabral në sezonin 13. Ajo u bë menjëherë hit me fansat e Teresa Giudice, për shkak të lidhjes së saj me New Jersey OG. Të tjerët dukej se ishin të ndarë në mendimet e tyre.

Megjithatë, tani, me thashethemet që sugjerojnë se ajo ka bërë paqe me të gjithë kastin, disa Tre Huggers nuk janë të lumtur. Sidomos kur kishte histori të tjera që sugjeronin se ajo dhe Tereza kishin një konflikt gjatë xhirimeve të sezonit 14.

Një nga tregimet kryesore të Danielle në sezonin e saj debutues ishte marrëdhënia, ose mungesa e një marrëdhënieje, që ajo kishte me vëllain e saj. Dyshja nuk folën dhe Danielle tha se kjo ishte për shkak të një grindjeje në Instagram. Disa nga zonjat nuk mendonin se po merrnin të gjithë historinë, dhe kjo ndoshta është e vërtetë. Por vëllai i saj nuk donte të ishte në realitet televiziv dhe Danielle mund ta ketë respektuar këtë dëshirë.

Tani, po pretendohet se vëllai i Danielle dhe gruaja e tij nuk do të pranojnë kurrë të ecin përpara me të derisa ajo të marrë një “vlerësim mendor”.

A është i besueshëm një këshillë anonime?

AllAboutTRH mori një informacion anonim nga dikush që ata thonë se vërtetoi lidhjen e saj me familjen. “Nese ajo [Danielle] ra dakord për një vlerësim mendor, mund të ketë një shans që vëllai i saj të flasë përsëri me të, “pohoi burimi. “Ajo duhet të jetë e para që do të bëjë lëvizjen dhe do të kërkojë ndihmë.”

Nuk e di për ju, por nëse mendoja se jam absolutisht mirë dhe një anëtar i familjes më ndërpreu para se të bënte kërkesa të tilla, do të ngrija gishtin e mesit lart dhe do të thosha mashtrime. Kjo nuk është një mënyrë për të trajtuar një të dashur. Sidomos nëse u thonë miqve që më pas shkojnë dhe nxjerrin kërkesat e thënë.

“Vëllai i saj e urren vëmendjen,” vazhdoi këshilluesi. “Po edhe gruaja e tij. Sinqerisht nuk ia vlen për ta. Ata u përpoqën ta ndihmonin. Ajo vetëm reagoi më e çmendur.” Nëse do të ishit mik me dikë që e urrente vëmendjen, pse saktësisht do të dilnit publik me këtë informacion?

Ata vazhduan ta diskutonin Danielën duke thënë se nuk kishte një “të shtënë” që ajo dhe vëllai i saj do të rilidheshin, pasi ai nuk flet me nënën e tij. Ata e quajtën burrin e Danielle, Nate Cabral, një “beta” dhe thanë se “kashta që theu shpinën e devesë”, ishte kur Danielle dyshohet se “donte të quante [her brother’s] dasma në Instagram.”

Vlen të përmendet se burimi i këtij thashethemi, AllAboutTRH, është shumë i anuar drejt raporteve pro-Teresa. Ata nuk e pëlqejnë askënd që del kundër saj, dhe kjo është mirë. Është prerogativë e tyre të pëlqejnë dhe të mos pëlqejnë atë që duan. Por a do të dilte në internet kjo histori për Danielle nëse nuk do të kishte zhurmë mosmarrëveshjeje mes saj dhe Tre? Shumë e dyshimtë. Dhe për mua, një pjesë e kësaj është të japësh fantazmë.

Pra, le t’i marrim të gjitha këto me një dozë të shëndetshme kripe dhe shpresojmë që vëllezërit e motrat t’i zgjidhin gjërat përpara se të jetë tepër vonë. Nëse ka një gjë që dinë shikuesit e RHONJ, është se një rivalitet midis vëllezërve dhe motrave mund të shkojë shumë larg.