Thashethemet për lidhjen e Amanda Batula dhe Jesse Soloman janë kaq të pakta

Klea

Thashethemet për lidhjen e Amanda Batula dhe Jesse Soloman janë kaq të pakta

Amanda Batula asnjëherë nuk ka hequr dorë nga ndjesia se kishte sy për dikë tjetër përveç Kyle Cooke. E gjithë historia e tyre ka qenë rreth historisë së tyre të dashurisë, që nga takimi i parë deri në dasmën televizive. Por për Shtëpi verore Sezoni 8, Bravo hodhi një vidhos ndërsa hodhën dy burra të rinj në Summer House. Sugjerim Jesse Solomon. Ai ishte i gjatë, i errët dhe i pashëm. Dhe edhe pse ai kishte pamjen e tij, shumë nga vajzat mendonin se ai mund të ishte paksa një lojtar.

Xhesi është treguar i guximshëm kur vjen puna për të flirtuar me pothuajse të gjithë në shtëpi. E mbijetuara nga kanceri ka qenë gjithashtu më se e lumtur për të festuar me dhomat, por më pas ka shkuar të flejë në shtëpitë e vajzave të tjera. Kush mund ta fajësojë atë? Xhesi është beqar dhe gati për t'u bashkuar, por a mund t'i ketë sytë për Amandën? Fansat nuk kanë parë Amanda ose Jesse të ndërveprojnë drejtpërdrejt në episodet, veçanërisht sepse fillestari fillimisht e kaloi kohën e tij duke flirtuar me Paige DeSorbo. Megjithatë, ka pasur shkëndija që ka qenë e vështirë të injorohen. Por pasi thashethemet për përpjekje u përhapën mes të dyve, Amanda duhej të punonte për pak kontroll dëmi.

Teoria

Gjithçka po shkon poshtë në TikTok, pasi në fillim të muajit, fansat u mërzitën pas një videoje që postoi Jesse. Pamjet treguan Jesse, Amanda dhe disa miq që rrinin jashtë. Por ajo që ra në sy të shikuesve ishte se si Amanda vazhdoi të mbështeste kokën mbi shpatullën e Xhesit. Një ndjekës me sy shqiponjë e ripostoi videon, duke shkruar, “Kjo është e keqe, apo jo?” Duke mos humbur kohë, Amanda u përgjigj, duke i shkruar videos së Jesse, “Pse më urren?!!?!”

Duke i hedhur benzinë ​​zjarrit, Xhesi u përgjigj: “Lol oops, dukesh kaq e nxehtë në video, po!!” Kjo nuk është hera e parë që Xhesi lë disa komplimente tërheqëse në një postim të thjeshtë në rrjetet sociale.

Flirtime apo komplimente?

Në postimet e tjera të fotografuara që do të jetojnë në turp, Jesse ka shkruar “Holy f*ckamole” dhe “MILF në stërvitje”. Në një TikTok ku Amanda kishte veshur vetëm një sytjena, ai shkroi: “Të gjitha komentet e mia do të ishin të papërshtatshme, por dijeni që isha këtu. Rrallëherë jam i humbur për fjalë.” Mirë, mirë, nuk ndihmon që Jesse komenton në postimet e Amandës në Instagram me komente si “Snack on my faaccee”. Natyrisht, disa fansa do të lexojnë paksa shumë në komentin shaka. Por kjo dukej se ishte provë e mjaftueshme për të pushuar për shqetësim.

Amanda e pranoi flirtin

Koha e flirtimit duket pak e çuditshme, veçanërisht pasi Amanda dhe Kyle kanë përjetuar disa trazira në episodet më të fundit të Summer House. Kyle së fundmi deklaroi para kamerave “Po kaloj një verë të mirë, por dua të ndihem sikur jam në të njëjtën faqe me Amandën. Nuk dua të jem ulur atje duke kruar kokën, duke pyetur veten nëse më pëlqen. Ose nëse ju shqetëson prania ime. Por shpesh kështu ndihet.” Por në një video të fundit të postuar më 15 maj, Amanda vuri në dukje, “Ju djema jeni jashtë kontrollit”.

Asgjë për të parë këtu

Ndërsa ishte në një episod “Watch What Happens Live”, fansat e thirrën Amandën se kishte më shumë kimi me Jesse-n sesa me burrin e saj. Kur u pyet nëse ajo ishte duke flirtuar qëllimisht me Jesse, dizajnerin grafik, i cili u bë pak i nxehtë nën jakë, Amanda tha: “Ndjehem sikur çdo verë njerëzit janë sikur 'Amanda e pëlqen këtë person. Amanda e pëlqen këtë person. Këta njerëz janë të mirë së bashku. Mendoj se jam thjesht një person shumë miqësor, flirtues, i padëmshëm. Unë e dua Xhesin. Por jo ashtu.” As Andy Cohen dhe as Patti Stanger nuk vazhduan me ndonjë pyetje pasuese pasi Amanda e bëri të qartë qëndrimin e saj.

Personalisht, dyshoj se diçka po ndodh. Amanda e do Kyle dhe i ka qëndruar pranë për një kohë shumë të gjatë. Nuk besoj se ajo do të bënte asgjë për të rrezikuar martesën e tyre. Gjithashtu, Summer House është një reality show; njerëzit kanë nevojë për një formë thashetheme për të folur, kështu që pse jo edhe ndonjë flirtim të paqëllimshëm?