Thashethemet për Blogging të Monica Garcia

Klea

Thashethemet për Blogging të Monica Garcia

Për dikë që këmbëngul se ajo është një libër i hapur, Monica Garcia me siguri duket se ka shumë sekrete. Pas një episodi të fundit të Amvise të vërteta të Solt Lake City Sezoni 4, dolën akuza se Monika qëndronte pas një llogarie snark të Real Housewives. Nëse thashethemet janë të vërteta, kjo i shton më shumë municion grindjes së vazhdueshme me shumicën e bashkë-yjeve të RHOSLC të Monica. Ja gjithçka që dimë deri më tani për blogun e supozuar sekret të Monikës.

A ka sugjeruar tashmë Monica për një llogari sekrete?

Në minutat e para të një episodi të fundit RHOSLC, Monica i tha Heather Gay-t se dërgimi i DM me një llogari të rreme ishte diçka që ajo do të bënte. Megjithatë, ajo shpejt shtoi se nuk do t’i dërgonte kurrë DM vetes. Kjo bisedë ishte në lidhje me mesazhet që ajo pretendonte se merrte për Angie Kastanevas që ishte në mafian greke. Në atë kohë, ajo ndihmoi t’i lidhte ato në Meredith Marks. Në një rrëfim, Heather tha se bashkimi i shokëve të filmit në trolling në internet do të ishte “tradhtia e fundit”.

Llogaria e fansave Queens of Bravo komentoi se këtë moment Monika po e tregonte me vete…gjë që mesa duket e konfirmoi duke e ripostuar në historinë e saj në Instagram. Sidoqoftë, në episod, Monica ishte e bindur se Meredith ishte ajo që qëndron pas thashethemeve të Angie.

Si filluan thashethemet e Blogut Sekret?

Shikuesit dhe Meredith tashmë po pyesnin nëse Monica mund të kishte krijuar një llogari të rreme për të përhapur thashethemet e Angie K – edhe nëse kjo do të thoshte t’i dërgonte DM vetes. Ndërsa episodi u transmetua, historia e pretenduar e pandershmërisë së Monikës goditi përsëri. Murilo Bueno, një ish-asistent i Jen Shah, përdori X (i njohur më parë si Twitter) për të akuzuar Monicën se qëndronte pas llogarisë së mediave sociale Reality Von (Tea)se.

Si lidhet përmbajtja e blogut me Monikën?

Faqja e supozuar sekrete e Monikës në Instagram i kushtohet kryesisht çështjes gjyqësore të Jen Shahut. Siç e dinë shikuesit, Monica ishte një ish-punonjëse e kthyer në sinjalizues që dëshmoi kundër Jen.

Llogaria nuk ka postuar asgjë në rrjet që para se Jen të shkonte në burg. Gjatë gjyqit, Reality Von (Tea)se ishte i njohur për rrjedhjen e shumë detajeve me lëng.

Një gjë që zbuloi Reality Von (Tea)se ishte një video e Jen-it duke i bërtitur stilistit pas pamjes së saj famëkeqe të ribashkimit të Sezonit 2. Siç rezulton, ishte i njëjti stilist që bëri fustanin e ribashkimit të sezonit 4 të Monica. A mund të jetë kjo thjesht një rastësi?

Si lidhet kjo me padinë BeautyLab?

Ndërsa Instagrami ka të bëjë vetëm me Jen Shahun, llogaria e Reality Von (Tea)se në X ka fotografuar kastin aktual të RHOSLC. Përfshirë një referencë ndaj padisë së Monikës kundër Heather’s BeautyLab, për të cilën ajo pretendoi se ishte për shkak të injeksioneve të gabuara. Llogaria X ka ripërtërirë shumë lëvdata për Monikën. Komentuesit në Reddit pohuan gjithashtu se “you do you boo” tingëllon si një frazë që do të thoshte i riu i RHOSLC.

Llogaria X kohët e fundit pastroi historinë e saj për të shfaqur një retweet dhe dy pëlqime. Të gjithë ishin pro Monikës dhe kundër Heather. Një nga të pëlqyerit e quajti biznesin e Heather si “mashtrues”.

A do të dalin këto thashetheme në shfaqje?

Heather Gay RHOSLC

Prezantimi tronditës i sezonit të katërt të RHOSLC tregoi se Heather merr disa lajme që e tronditin atë deri në palcë. A mund të jetë ky zbulimi i madh i shumëpritur? A shfaqet blogu në një telefonatë me Heather që është ngacmuar gjatë gjithë sezonit?

Ndërsa llogaria e Reality Von (Tea)se në Instagram kthehet në vitin 2021, llogaria X nuk u krijua deri në qershor 2023. Kjo do të ndodhte pas përfundimit të xhirimeve për sezonin 4. Tweetet rreth anëtarëve aktualë të kastit të RHOSLC duken më shumë në përputhje me akuzat e Heather për ngacmim. Nëse Monica i shkroi ato postime në Twitter, Lisa Barlow kishte të drejtë për neverinë e saj ndaj grave të tjera.

Nëse ky nivel i fortë zemërimi është pak më shumë se një blog për Jen Shah, ai mund të dështojë. Në fund të fundit, akuzat kundër Jen ishin goxha të tmerrshme. Fansat ishin tashmë të zemëruar me shumë yje të RHOSLC që i qëndruan pranë, pavarësisht gjithçkaje. Në Real Housewives Reddit, shumica e komenteve thanë se kjo do t’i bënte yjet e Monikës të dukeshin si hipokritë.

Tifozët nuk do të duhet të presin shumë për të parë nëse këto akuza do të diskutohen në finale. Transmetohet më 2 janar 2024. Blogu i supozuar sekret mund të dalë gjithashtu në ribashkim, i cili do të transmetohet javët në vijim. Ne e dimë tashmë se Monica ishte armiku numër një kur u filmua ribashkimi.

Nëse ky është blogu sekret i Monikës, a mund të ndikojë në të ardhmen e saj në RHOSLC?

Nëse ky është blogu sekret i Monikës, disa reagime të fansave argumentojnë se duhet të çimentojë vendin e saj në emision. Sidoqoftë, shikuesit e tjerë të RHOSLC kanë komentuar në të gjithë mediat sociale se kjo sjellje e supozuar është shumë e çrregullt.

Heather ka thënë tashmë se nuk do të filmojë më me Monicën, megjithëse më vonë ajo pranoi se kjo mund të mos jetë e mundur. Nëse do të ishte Monica pas tweet-eve, atëherë në thelb çdo anëtar i kastit do të kishte një kockë për të zgjedhur me të. Përsëri, siç tha Heather, një shoku i filmit që bashkohet me trolling dhe ngacmim në internet, shkurtohet më thellë.

Monica tashmë kishte fërkime me të gjithë yjet e saj gjatë gjithë sezonit. Kjo është arsyeja pse ishte për t’u habitur që të gjithë e besuan atë që Meredith i dërgoi Angie K DM. Edhe nëse blogu nuk është i saji, Monica ishte ende një forcë shtytëse pas shumë dramës këtë vit. Prodhuesit mund të vendosin që veprimet e saj janë shumë argëtuese për ta lënë të shkojë.

Bazuar në gjithçka që dimë për ribashkimin e sezonit 4, duket se Monica i ka larguar të gjithë aktorët e saj. Megjithatë, ekziston një përjashtim i dukshëm… Mary Cosby shumë i diskutueshëm. Madje, Mary shpreson të kthehet si aleate e Monikës sezonin e ardhshëm.