Thashethemet më të vërteta të amvisave

Klea

Thashethemet më të vërteta të amvisave

Amvise të vërteta sillni dramën çdo javë në Bravo. Kur vjen puna për të trazuar tenxheren dhe për të thirrur njëra-tjetrën, këto zonja janë pro. Ata gjithashtu shkëlqejnë në paraqitjen e thashethemeve të rastësishme që “kanë dëgjuar nga të tjerët”. Pasi ta bëjnë këtë, shumica e këtyre grave do të luajnë më pas kartën “por nuk e thashë, thjesht e ndava”, në një përpjekje për të shmangur përgjegjësinë kur ndajnë çajin e tyre.

Megjithatë, disa herë, këto akuza shkuan shumë larg, pasi thashethemet që u ndanë arritën në nivele të rrezikshme, që ndryshonin jetën. Pretendimet e pashpirt nuk barazohen me histori të shkëlqyera. Në vend të kësaj, ata me të vërtetë thjesht e bëjnë sharer-in të duket si një asshat. Nga këto raste, këtu janë thashethemet më të mbrapshta, të pabazuara për Real Housewives që janë hedhur… deri më tani.

Thashethemet e Vicki për abuzimin e Shannon-it

Martesa e Shannon Beador me David Beador u ndal në mënyrë drastike në Real Housewives të Orange County. Çifti u përpoq të rregullonte marrëdhënien e tyre gjatë disa sezoneve, por të gjitha përpjekjet e tyre dështuan. Ndarja e tyre u njoftua zyrtarisht gjatë ribashkimit të sezonit 12. Sidoqoftë, në sezonin 11, Vicki Gunvalson parashtroi një pretendim të tmerrshëm kundër Davidit, gjë që bëri që edhe Shannon të shihej i kuq.

Së pari, Vicki kërcënoi se do të ekspozonte “sekretet” në lidhje me marrëdhënien e Shannon me Davidin, përveç nëse sigurisht Shannon tërhiqej nga thirrjet e saj të vazhdueshme për sjelljet e Vickit. Kur Shannon vazhdoi të shtypte Vickin, Vicki u këput. Nga ana tjetër, Vicki pretendoi se David kishte abuzuar fizikisht Shannon në të kaluarën e tyre. Shannon i mohoi menjëherë akuzat e Vickit.

Kelly Dodd më pas e përsëriti këtë thashetheme gjatë një udhëtimi të tensionuar me furgon, ndërsa mbrohej nga një breshëri sulmesh nga Shannon, Tamra Judge dhe Heather Dubrow. “E dini çfarë tha Vicki për ju? Se burri yt të ka rrahur sh*t. Dhe është e gjitha atje tani – si për këtë? Kelly debatoi, ndërsa Vicki, rrënja e këtij thashethemi, heshti.

Në një rrëfim, Shannon i lënduar u shpreh: “Ju nuk i akuzoni njerëzit se rrahin sh*t nga të tjerët, sepse kjo nuk ka ndodhur kurrë.” Duke qenë se ky pak thashetheme mund ta kishte vendosur Davidin pas hekurave, ne gjejmë se thashethemet e Vicki-t në Real Housewives janë vetë përkufizimi i viciozit.

Thashethemet e Vickit për burrin e Tamrës

Tamra u martua me Eddie Judge në vitin 2013, por vetëm pak vite më vonë, më e mira e saj Vicki foli pa radhë, duke lënë të kuptohet se Eddie ishte homoseksual. Për të përmbledhur, jashtë transmetimit, Tamra mësoi se Vicki po fliste keq për Eddie, duke thënë se ai ishte marrë vesh me një burrë. Në ajër, Tamra u përball me Vickin, e cila më pas pa Vickin duke u përpjekur të shmangte fajin, përsëri. Në thelb, Vicki tha se fajin e kishte Tamra që kishte shpërthyer këtë thashethem, pasi Tamra ishte ajo që e nxori para kamerave, jo ajo.

Pas kësaj rrëmuje, Vicki pohoi se ajo nuk besonte se burri i Tamra ishte homoseksual. Por më pas Vicki u tërhoq, duke shtuar se nëse ai ishte homoseksual, ai thjesht duhej të dilte nga dollapi. Në fund, ky thashetheme u përhap shpejt në të gjithë kastin e RHOC, duke rezultuar në postimin e Tamra për “ngacmuesit homofobikë”, pasi mendonte se Vicki kishte organizuar thashetheme kundër Eddie brenda kastit të saj.

Seksualiteti i dikujt nuk është një histori, përveç nëse ata dëshirojnë të jetë, kështu që ky thashethem ishte i egër që Vicki ta mbështeste, dhe më pas nuk u mbyll plotësisht pasi u zbulua.

Thashethemet intime të Brandi që përfshijnë Denisin

Brandi Glanville ndau një thashetheme që përfshinte një takim të supozuar intim me ish-bashkëyllin e saj të Real Housewives of Beverly Hills, Denise Richards, gjatë sezonit 10. Në pretendimin e saj, Brandi deklaroi se Denise ishte “seksuale agresive” ndaj saj kur u takuan për herë të parë. Prandaj, dy zonjat filluan një lidhje të fshehtë. Për prapaskenën, dyshja u takuan për herë të parë kur agjenti i Brandi, i cili ishte gjithashtu agjent i Denise, organizoi një takim për dyshen, pasi Denise po bashkohej me RHOBH.

“Shkuam për darkë dhe Denisi është ulur përballë meje dhe gjatë gjithë kohës ajo po më shikon gjoksin”, tha Brandi. Pretendimet e saj mbërritën fillimisht në transmetim, me detaje më specifike të dhëna më vonë për Daily Mail. “Më pas, agjenti ynë u largua… por ne qëndruam sepse po kalonim një kohë të mirë, po e kalonim”. Më pas, Brandi u tha aktorëve të saj se ajo dhe Denisi kishin fjetur së bashku.

Denisi mohoi thashethemet e Brandit. Madje ajo u largua nga seriali. Ky thashetheme e lëndoi Denisin, por Brandi i ngeci me egërsi armëve të saj, pavarësisht dhimbjes që shkaktoi.

Thashethemet e Fedra dhe Porshës për Kandi

Në Real Housewives të Atlantës, një thashethem i tmerrshëm filloi në heshtje nga Phaedra Parks. Phaedra i tha Porsha Williams se Kandi Burruss dhe burri i saj Todd Tucker donin ta drogonin dhe përdhunonin. I trembur, Porsha ia solli këtë pretendim Kandit, i cili e mohoi me forcë thashethemet. Fatmirësisht, gënjeshtrat e Fedras u zbuluan dhe ajo u shqua si burimi i këtij çaji të keq.

Thashethemet e përdhunimit dhe drogimit të Phaedrës, të përsëritura nga Porsha, mund t’i kishin futur Kandi dhe Todd në burg. Në përgjithësi, Phaedra është ylli i Real Housewives me brezin më të errët, nëse na pyesni.

Thashethemet e pafundme të Terezës kundër Melisës

Në Real Housewives of New Jersey, thashethemet janë të njëjta, vit pas viti. Këtu, Teresa Guidice përdor yjet e saj dhe veten e saj, për të përhapur thashethemet rreth mënyrave të supozuara të mashtrimit të Melissa Gorga, të cilat ende nuk janë vërtetuar të vërteta. Nga ana e saj, Melissa, vazhdimisht mohon të gjitha pretendimet e bëra. Jemi të lodhur nga këto thashetheme vicioze dhe mendojmë se mund të jetë koha për një rifillim të kësaj serie Real Housewives.