Testi i shijes: A ia vlen Loverboy-i?

Klea

Testi i shijes: A ia vlen Loverboy-i?

Këta njerëz të Shtëpisë Verore pinë I dashuruar sikur po del nga moda. Gjatë çdo festë në shtëpi, Kyle Cooke rimbush ftohësit e jashtëm me të gjitha shijet dhe të ftuarit dhe të ftuarit e heqin pijen. Tani, për shumicën e pijeve të tyre, ju po shikoni një opsion me sheqer zero, 90 kalori me aditivë të ëmbëlsuar natyralisht. Shumica e pijeve kanë rreth 4.2% përmbajtje alkooli. Kështu që unë do të pi disa nga shijet më të njohura, që të mos keni nevojë dhe të jepni mendimin tim të sinqertë.

Çaj i fortë me gaz

Më pëlqen ndjesia e hollë e kanaçes. Nuk ndihem sikur po marr një tjetër Kthetrë të Bardhë – guxoj të them se ndihem pak më i sofistikuar? Ngjyrat e secilës mund të shfaqen dhe dizajni i kutive më tërheq syrin si një Magpie me kokë tullac. Shyqyr zotit Amanda Batula erdhi si stiliste kreative sepse puna e saj është e bukur dhe është e qartë se ajo e njeh audiencën e saj.

Kur bëhej fjalë për limonadën e luleshtrydheve, në momentin që e hapa, u godita me një aromë luleshtrydhe. Tani, unë u rrita kur Twisted Tea ishte pija e duhur, kështu që nuk kisha shumë shpresë, por Loverboy më ka befasuar. Edhe nëse nuk jeni një person i madh i çajit, mendoj se do t'ju pëlqejë kjo shije sepse gjethet dhe erëzat nuk janë dërrmuese. Shija është e lehtë dhe diçka që mund ta pini lehtësisht në një BBQ të 4 korrikut ose duke u ulur në buzë të ujit ndërsa jeni në plazh.

Provova gjithashtu Hibiscus Lime dhe NUK isha një tifoz. Në rastin më të mirë, unë do t'i jepja kësaj shije një vlerësim të mirë. Dy gllënjkat e para ishin të këndshme, por pas pak, shija zvarritet dhe ka një shije të fortë ëmbëlsuesi artificial, të cilin unë nuk e adhuroj.

Më spërkat

Nëse do të kërkoja një artikull Loverboy, do të më duhej të zgjidhja linjën e spërkatjeve mbi çajrat e fortë çdo ditë. Provova limonin e boronicës dhe e pashë mjaft të këndshëm. Ndërsa çajrat kanë një shije më të fermentuar, familja spritz përdor një bazë vere portokalli për t'i bërë ato të shijojnë shumë më afër sheqerit sesa një alternativë Stevia.

Tani, zgjedhja ime kryesore e të gjithë linjës Loverboy duhet të jetë shija ekskluzive në internet Limoncello Spritz. Është pija perfekte verore e pasdites, dhe ju betohem nëse mbyllni sytë, mund të jeni në një piazza në Romë. Më goditën me një lëvore freskuese limoni dhe një goditje të fortë kosi. Përsëri, ishte kanaçe ajo që më joshi me një paletë të bukur të verdhë dhe germa blu, kështu që shpresoj që Amanda të ketë një rritje të vogël me këtë!

Kokteje

Më lejoni ta paraprijë këtë duke thënë se nuk jam adhurues i kafesë. Por përsëri, sa herë që banda niset në qytetin në Montauk, ata porosisin raund pas raundi martini ekspres. Megjithatë, Loverboy Espresso Martini ishte shumë e ëmbël për mua, kështu që ia dorëzova punën e testimit të shijes tek paneli im i gjyqtarëve ekspertë. Dhe me gjyqtarë ekspertë, dua të them se këta janë miqtë me të cilët jam rritur duke bërë festë në Hoboken, kështu që ata e dinë se çfarë shije duhet të ketë një koktej i mirë.

Pra, verdikti ishte, dhe unë citoj, “Ishte në rregull. Por ishte shumë e shtrenjtë për atë që ishte.” Kutitë e koktejit janë 8.4 fl. oz, ndërsa çajrat e fortë dhe kanaçet spritz janë 11,5 fl. oz. Një paketë me tetë çajra kushton 39 dollarë, ndërsa një paketë me tetë çajra të fortë kushton 31,99 dollarë.

Vendimi

Unë jam pinjoll për çdo gjë që lidhet me Bravo, dhe nuk jam shumë krenare të them se kam edhe pak mall nga Loverboy në formën e xhupit Summer Should Be Fun të cilin e vesh me krenari. Nëse jeni një fans i madh i shfaqjes dhe shijoni këto lloj pijesh, do të thoja të provoni Loverboy! Kuptova se isha shumë poshtë mesit kur bëhej fjalë për shijet që më pëlqenin dhe shijet që nuk më pëlqenin, kështu që mendoj se mund t'ju duhet të kaloni disa opsione përpara se të gjeni shijen tuaj. E imja do të jetë përgjithmonë Limoncello Sprtiz, të cilën do të më gjeni duke e pirë çdo javë gjatë episodeve të reja të Summer House. Nga poshtë lart!