Terry Dubrow emocionalizohet duke diskutuar frikën e fundit shëndetësore në WWHL

Klea

Terry Dubrow emocionalizohet duke diskutuar frikën e fundit shëndetësore në WWHL

U vizitua ylli i Real Housewives of Orange County, Heather Dubrow Shikoni Çfarë ndodh drejtpërdrejt më 9 gusht. Kur erdhi koha për pyetje nga fansat, Dr Terry Dubrow (aka burri i Heather) ishte i ftuari i parë në video.

Prezantuesi Andy Cohen i tha Terry se sa i lumtur ishte që e pa atë, “në dritën e asaj që keni kaluar” me frikën e tij të fundit shëndetësore. “Çfarë mund të na thoni se ndodhi natën tjetër kur ishit jashtë?” të WWHL e pyeti pritësi.

“Mund t’ju them se kisha simptoma të një goditjeje,” filloi Terry, “për shkak të një defekti anatomik në zemrën time. Do të përpiqem ta them këtë pa qarë, por e vetmja arsye që jam duke qëndruar këtu sot dhe jo gjashtë metra më poshtë është për shkak të insistimit të mikut tim më të mirë dhe të gruas sime të dashur që të shkoj në urgjencë dhe ta kontrolloj… Kirurgu plastik i mbyti lotët. “Ajo më shpëtoi jetën.”

Rezistent për të kërkuar ndihmë

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

“Por, Terry, gjëja interesante e historisë,” vazhdoi Andi, “ti ishe jashtë për darkë dhe nise të kesh një goditje në tru…Ti je mjek, ti ​​i kupton gjërat që shumë prej nesh nuk i dinë për trupin e njeriut. . Por ti … refuzove të shkosh në spital për një orë. Terry vazhdoi të këmbëngulte se ai ishte “mirë”. Unë nuk jam mjek, por edhe e di që nëse dikush ka simptoma të goditjes, koha është thelbësore. Sa më shpejt të marrin trajtim, aq më të larta janë gjasat për një shërim të plotë.

“Kështu bëra [finally] shko dhe unë pata një vrimë në zemrën time, “tha ylli i Botched. “Mësimi këtu është nëse ju apo dikush [you know] ka probleme në të folur, ka dhimbje koke të rëndë, ka paralizë të pjesshme, edhe nëse zgjat vetëm një minutë si me mua … derisa të përjashtoni të kundërtën, [they] janë duke kaluar një goditje në tru. Keni vetëm disa orë për të shkuar në spital dhe për ta shpërndarë atë mpiksje. Përndryshe, ju mund të keni një goditje të rëndë dhe 60% e njerëzve vdesin (nga kjo).

Heather i shpëtoi jetën Terry

“Kështu që ajo grua në atë karrige,” përfundoi Terry, duke treguar gruan e tij, “pavarësisht se unë i thashë të mos më turpëronte … vazhdoi, më ndoqi në një Uber dhe thirri miqtë e mi më të mirë që janë mjekë. Më bindën të shkoja në spital. Ajo fjalë për fjalë më shpëtoi jetën.”

Terry vazhdoi të thoshte se po të mos kishte dëgjuar gruan e tij dhe të kërkonte ndihmë mjekësore, do të kishte hipur në një aeroplan dhe do të kishte ardhur në Nju Jork me Heather për WWHL. “Do të kisha pasur më shumë mpiksje gjaku nga ai fluturim avioni,” shpjegoi ai, “dhe definitivisht nuk do të kisha mbijetuar.”

“Kjo është e mahnitshme,” komentoi Andy. “Më duhet të them që ju të dy jeni shumë të ëmbël. Kur Heather është dhe Terry është këtu, ulur në karriget e Oprah, ai ju do shumë. Dashuria juaj për njëri-tjetrin është shumë frymëzuese. Jam shumë i lumtur që shkuat në spital.”

Kur Andy përmendi se episodet e reja të Botched do të transmetohen në E!, Heather shtoi, “Momenti kur e dija se ai ishte në rregull ishte kur ishim në ER dhe [the premiere of Botched was on]dhe i detyroi ta veshin atë.”

“Oh, narcizmi është kthyer”, tha ajo me shaka. “Ne jemi mirë.”