Terry dhe Heather Dubrow thonë se urgjenca shëndetësore shpëtoi mijëra

Klea

Terry dhe Heather Dubrow thonë se urgjenca shëndetësore shpëtoi mijëra

Pavarësisht se shitja e Chateau Dubrow për çmimin marramendës prej 55 milionë dollarësh ishte një ngjarje baner në jetën e Real Housewives të Orange County’s Heather dhe Dr Terry Dubrow këtë vit, ata patën një pengesë të frikshme disa muaj më parë. Terry kërkoi kujdes mjekësor me insistimin e Heather-it pasi ajo vuri re se fjalimi i tij ishte i paqartë gjatë darkës.

Terry u diagnostikua me një atak ishemik kalimtar (TIA). Ka simptoma të ngjashme me goditjen në tru dhe shpesh shërben si një shenjë paralajmëruese se një goditje mund të ndodhë në të ardhmen. Terry tani po shkon mirë dhe thotë se urgjenca e tij mjekësore ishte “gjëja më e mirë që i ka ndodhur ndonjëherë”. Fatmirësisht, kjo i mundësoi atij dhe Heather të përdornin platformën e tyre për t’ua dhënë fjalën të tjerëve. Mund të shpëtojë potencialisht mijëra jetë.

Terry ndau statistikat e goditjes në tru dhe çfarë të bëni nëse dyshoni se dikush po e ka një të tillë

TMZ u përplas me Terry dhe Heather ndërsa ata ishin jashtë dhe rreth në Century City, CA. Ata pyetën, “Çfarë po ndodh,” dhe e nisën Terry në një prezantim të plotë mbi goditjet, të kompletuar me statistika. Sipas Terry, dikush pëson goditje në tru çdo 40 sekonda, dhe fatkeqësisht, dikush vdes nga një goditje çdo katër minuta. Për më tepër, shanset e rikthimit të goditjes në tru dhe shërimit të plotë rriten në mënyrë dramatike nëse dikush që dyshohet se ka pasur një goditje merr kujdes mjekësor brenda një ore. Është shpikur “ora e artë”.

Megjithëse Terry zakonisht ka për detyrë të rregullojë gjinjtë dhe të pasmet e dëmtuara, frika e tij nga goditjet në tru e ka fuqizuar atë të shpëtojë jetë. Ai dhe Heather pohojnë se sasia e DM-ve që ata kanë marrë që nga ndarja e përvojës së tyre ka qenë e madhe. Të përulur si kurrë më parë – ata thonë se kjo i bën ata të besojnë se janë përgjegjës që tashmë kanë shpëtuar “qindra, nëse jo mijëra” jetë. Ndoshta ky mision do të jetë koncerti më i ri i Heather pasi ne jemi ende duke pritur për të zbuluar nëse ajo u largua me të vërtetë nga jeta RHOC!

Real Housewives of Orange County transmetohet të mërkurën në mbrëmje në Bravo në 8/7c.