Teresa Giudice kthehet prapa pas tradhtisë së Jackie Goldschneider

Klea

Teresa Giudice kthehet prapa pas tradhtisë së Jackie Goldschneider

Tifozët e Real Housewives të Nju Xhersit u tronditën kur Jackie Goldschneider dhe Margaret Josephs pati një përplasje. Edhe më mahnitëse? Jackie vendosi të tregtojë për Margaret dhe Melissa Gorga Teresa Giudice. Megjithatë, Teresa vazhdimisht deklaroi në kamera se po përdorte Jackie-n sepse ajo “donte[ed] Margaret të ekspozohet.” Oh! Epo, Jackie dhe Teresa po e minimizojnë këtë zhvillim konfuz në miqësinë e tyre. Dikush, ju lutemi të ketë kuptim.

Teresa Giudice po përpiqet të minimizojë arsyen e saj për t’u miqësuar me Jackie Goldschneider

Jackie dukej e pashqetësuar nga komentet e Terezës. “Ishte në fillim të marrëdhënies sonë. Fillimisht e dija se ishte strategjike”, tha Jackie. “Ne jemi vërtet miq të mirë, kështu që jam shumë i lumtur që ndodhi, por jam i emocionuar që njerëzit të shohin se si ndodhi.” Ndërkohë, bashkë-ylli i Jackie’s RHONJ, Rachel Fuda, e cila është në grindje me Terezën, e quajti Jackie-n, “Bravo qesharake tani”.

Tani Teresa po rëndon marrëdhënien e saj me Jackie. “Ishte me të vërtetë organike,” tha Teresa për BravoTV.com. “Ishte me të vërtetë ashtu siç ndodhi në TV. Dhe, më duhet të them, e dua Evanin [Goldschneider].” Teresa vuri në dukje se Evan u soll si “një zotëri” kur ajo i kërkoi falje për përhapjen e thashethemeve të pabaza se ai po mashtronte Jackie. “Unë kam pasur gjithmonë një vend të veçantë në zemrën time për të. Nuk kam dashur kurrë të lëndoj familjen e tyre”, shtoi Teresa. A jam në versionin Twilight Zone të Jersey?

Ajo vazhdoi: “Unë e di në zemrën time, nuk doja ta lëndoja. Dhe ajo e di këtë.” Pra, pse të përhapet ajo thashetheme për Evan në sezonin 11 të RHONJ nëse ajo nuk po përpiqej të lëndonte Jackie-n? Jam… i hutuar.

Tani për tani, Tereza dhe Jackie po e duan lidhjen e tyre të re. “Me mua dhe Jackie-n, kjo është gjëja. Miqësia është një dhënie dhe marrje. Ne të dy duhet të përpiqemi me të, dhe e bëmë”, shpjegoi Teresa. “Sapo ndodhi organikisht.”

Por miqësia e tyre lulëzoi vetëm pasi Jackie u grind me Margaret. “Gjithmonë më ka pëlqyer Jackie, por e di që Jackie kishte Margaret dhe Melissa në vesh në të kaluarën,” tha Teresa, “dhe kjo është arsyeja pse ajo nuk u afrua kurrë me mua. Ndonjëherë lidhesh nëse dikush të lëndon sepse Margaret e lëndoi Jackie-n, [and] Margaret më lëndoi.”

Teresa tregoi se ajo dhe Jackie po shkonin në një takim të dyfishtë me burrat e tyre. “Sepse [Luis Ruelas] dhe Evan e pëlqejnë shumë njëri-tjetrin. Pra, ndihem sikur kur burrat pëlqejnë njëri-tjetrin, kjo është një paketë e mrekullueshme. Sepse atëherë ju djema mund të dyfishoni takimet së bashku, të rrini së bashku. Është një çift i mirë”, tha Teresa. “Si një ‘takim në çift’ dhe mua më pëlqen kjo.”

Mund të kapni Real Housewives of New Jersey të dielave në orën 8/7c në Bravo.