Teresa Giudice i përgjigjet ish-dënimit të Dina Manzo

Klea

Teresa Giudice i përgjigjet ish-dënimit të Dina Manzo

Ylli i Real Housewives of New Jersey Teresa Giudice dikur ishte i trashë si hajdutët Dina Manzo. Të dy patën goditje serioze me motrën e Dinës, Caroline Manzo. Dina u largua nga RHONJ gjatë sezonit 2, përpara se të kthehej për sezonin 6 të serialit. Në fund të fundit, ajo vendosi që jeta para kamerave nuk ishte për të.

Dina thuhet se do të ishte shoqëruese e nuses në dasmën mbretërore të Terezës në Jersey me Luis Ruelas. Por diçka ndodhi mes tyre dhe Dina vendosi të mos merrte pjesë. Duket sikur marrëdhënia e tyre është përkeqësuar, jo më e mirë.

Dina priste drejtësi

Teresa ishte e ftuar së fundmi në Watch What Happens Live dhe një fans i bëri një pyetje për Dinën. Më konkretisht, dënimi i ish-bashkëshortit të saj, Tommy Manzo, për punësimin e një mafioz për të sulmuar të dashurin e atëhershëm dhe bashkëshortin aktual të Dinës, David Cantin. Tommy punësoi John Perna, një anëtar i supozuar i familjes së krimit Lucchese, për të rrahur Davidin në një parking në një qendër tregtare në 2015. Në këmbim, John mori një martesë me zbritje në vendin e Brownstone. Objekti është në pronësi dhe operuar nga Tommy dhe vëllai i tij, Albert Manzo. Dhe Alberti është i martuar me Caroline.

Ish-bashkëshorti i Dinës e kishte hedhur më parë këtë çështje. Ai pretendoi se të drejtat e tij ishin shkelur sipas Aktit të Gjyqit të Shpejtë. Gjyqtari e pushoi çështjen pa paragjykim dhe akuzat u rikthyen. Tani Tommy po përballet me 46 vjet burg dhe duhet të gjobitet me 500,000 dollarë.

Tereza ia zgjati dorën Dinës

Kështu, kur Teresa goditi klubin, mikpritësi Andy Cohen lexoi një pyetje nga fansat për Dinën. Fansja “do të dijë nëse keni folur me Dina Manzo që nga dënimi i ish-bashkëshortit të saj. Nëse po, si është ajo? Cili është reagimi juaj për të gjithë këtë?” Pyeti Andi.

“Po. Unë i dërgova mesazh asaj dhe um… ajo e pranoi”, u përgjigj Teresa. Brrr… kjo ishte një përgjigje e ftohtë nga Dina. Por Andi vazhdoi ushtarin. “Mirë. Dhe cili ishte reagimi juaj?” ai pyeti.

Teresa u përgjigj: “Unë … ju e dini, drejtësia u vendos.” Ajo që nuk po servirej ishin atmosfera miqësore nga Dina. Ajo në fakt ishte me Terezën dhe Luisin kur ai bëri pyetjen në Greqi. Pra, Dina dhe Tereza ishin ngushtë. Por Dina bëri unfollow si Terezën ashtu edhe Luisin në Instagram, duke konfirmuar thashethemet për mosmarrëveshje. Vëllai i Terezës, Joe Gorga, hodhi një teori se ishin Luis dhe David ata që patën një konflikt.

Real Housewives of New Jersey transmetohet të dielave në 8/7c në Bravo.