Tërbohet grindja e Candiace Dillard Bassett dhe Gizelle Bryant

Klea

Tërbohet grindja e Candiace Dillard Bassett dhe Gizelle Bryant

Candiace Dillard Bassett dhe Gizelle Bryant nuk janë në sinkron, dhe këtë e vërteton bashkimi i Real Housewives of Potomac.

Yjet e realitetit janë grindur që nga sezoni 6. Pasi Gizelle u tha të tjerëve se bashkëshorti i Candiace, Chris Bassett, e detyroi atë të hynte në një dhomë hoteli për të biseduar, gjërat filluan të shkojnë drejt greminës.

Gjatë një pjese të episodit të 1 Prillit, Candiace dhe Gizelle më në fund u përballën me njëri-tjetrin për disa nga komentet e tyre. “Ndërsa e kam parë shfaqjen, është 'F*ck Gizelle',” vuri në dukje OG për Candiace. “'Gizelle është një mashtrues [and] djalli. Gizelle është e keqe [and a] gomar i rreckosur. Gizelle duhet të pushohet nga puna.” Candiace u përgjigj: “Gjithçka e vërtetë.” Por a krijuan komentet e saj një problem më të madh?

A është Candiace përgjegjëse që Gizelle merr kërcënime me vdekje nga vëzhguesit?

Gizelle deklaroi gjatë gjithë sezonit se ajo ndjeu se taktikat e mediave sociale të Candiace e çuan atë në marrjen e kërcënimeve me vdekje nga fansat e serialit.

“Të gjithë këtu lart, besoj, kanë marrë një formë kërcënimi me vdekje. Mendoj se është e rrezikshme dhe jashtëzakonisht e padrejtë të më ngatërrosh se kam një problem me të, me atë që më pas merr kërcënime me vdekje, “tha Candiace.

Më vonë, ajo rrëfeu për prezantuesin e Andy Cohen se asaj i kishin pëlqyer disa postime në Twitter për yllin e saj. Megjithatë, ajo e krahasoi këtë me Gizelle që flet keq për të në podcast-in e saj. “Nuk është ndryshe nga ajo që ajo shkon në podkastin e saj dhe flet për mua duke qeshur dhe shaka dhe duke shtuar salcë në një thashetheme.”

Candiace dhe Gizelle nuk do të duhet të shqetësohen për të qenë miq për sezonin e ardhshëm. Këngëtarja e “Drive Back” njoftoi largimin e saj menjëherë pas finales së sezonit të 8-të të RHOP.

“Ndërsa nis një kapitull të ri pas gjashtë vitesh të jashtëzakonshme me The Real Housewives of Potomac, jam i mbushur me mirënjohje për miqësitë pasuruese, rritjen personale dhe momentet e introspeksionit që kanë përcaktuar këtë udhëtim,” tha Candiace.

Ajo vazhdoi, “Me një vorbull mundësish dhe përgjegjësish të reja në pjatën time, kam vendosur të bëj një pushim nga RHOP.”

Real Housewives of Potomac vazhdon të dielave në orën 8/7c.