Teoritë që fansat e Taylor Swift u eliminuan Harry-n

Klea

Teoritë që fansat e Taylor Swift u eliminuan Harry-n

Duke kërcyer me yjet nuk është i panjohur për konkurrentët e diskutueshëm. Polemikat shpesh mund të rrisin shikueshmërinë. Por ABC ndoshta nuk mund t’i parashikonte të gjitha Harry Jowsey’s rrëmujë.

Shumë fansa bërtisnin për ta larguar nga shfaqja, të hutuar se si qëndroi kaq gjatë me aftësitë e tij të ndenjura. Gjërat u përkeqësuan kur fansat gërmuan komente homofobike nga e kaluara e tij e afërt. Ajo që është më e keqja, partnerja e tij, Rylee Arnold, mori shumë nxehtësi për hapat e tij të gabuar. Në fund, Harry më në fund u dërgua në shtëpi, për gëzimin e shumë fansave.

Pra, çfarë ishte ajo që më në fund e nxori jashtë pas përpjekjeve të dështuara më parë? Shumë shikues besojnë Te Taylor Swift tifozët luajtën një rol. Kur doli se Harry ndoqi Scooter Braun në Instagram, Swifties nuk ishin të lumtur, duke pasur parasysh që Braun bleu dhe shiti të drejtat për gjashtë albumet e para të Taylor.

ABC është i paqartë mbi ndikimin e Taylor në DWTS

Më 21 nëntor, citati i Zëvendës Presidentit të Serive Alternative të ABC postoi një titull nga US Sun. Titulli ishte: “Tifozët e Taylor Swift zotohen të votojnë Harry Jowsey-n jashtë DWTS pasi ylli i realitetit ‘tradhton’ këngëtaren në mediat sociale”. Zëvendëspresidenti, Robert Mills, postoi titullin dhe tha: “Unë në fakt pyes veten nëse kjo është ajo që ndodhi”.

Ideja që Harry mund të kishte shkuar në shtëpi për shkak të aktivizmit të Swiftie nuk është edhe aq e pabesueshme, ashtu siç sugjeroi Mills. Kur DWTS postoi një njoftim të posaçëm nga Taylor Swift në kanalin e tyre në YouTube, një nga komentet kryesore në video lexoi, “Swifties dëgjojnë!” Votoni për këdo, fjalë për fjalë këdo tjetër përveç Harry-t!!! Drejtësi për Barry [Williams] dhe kushdo tjetër që ka shkuar në shtëpi për shkak të trungut të pemës! Mos votoni për të!!”

Sidoqoftë, Swifties mund të mos ketë qenë i vetmi komponent. Shumë po e shihnin shkrimin në mur pasi Harry nuk arriti të përmirësohej javë pas jave. Vetë fansat e Harrit po ktheheshin kundër tij në shumë aspekte. Vetë Harry ndjeu keqardhje ekstreme kur Lele Pons iu dha çizmet dhe mendoi nëse ai mund të largohej dhe ajo mund të qëndronte. Në çdo rast, ai tani është larguar. Prej këtu, shpresojmë që njeriu më i mirë të fitojë.

Dancing with the Stars vazhdon të martën në orën 8/7c në ABC dhe Disney+.