Të veshurit më keq në BravoCon 2023

Klea

Të veshurit më keq në BravoCon 2023

BravoCon Në vitin 2023, pati shumë yje Bravo të veshur deri në nëntë. Kishte disa pamje vërtet mahnitëse dhe është e qartë se shumë bravolebritet e dinë me të vërtetë se çfarë po bëjnë me stil. Por ky artikull nuk ka të bëjë me ta. Në vend të kësaj, ne do të shohim disa nga veshjet më të këqija në BravoCon. Yjet e mëposhtëm të realitetit televiziv duken sikur janë veshur në errësirë, ose ndoshta thjesht kanë shumë më tepër besim në sensin e tyre të modës sesa kanë ndonjë të drejtë.

Tom Sandoval (Rregullat e Vanderpump)

(Foto nga: Chelsea Guglielmino/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Ndoshta një nga veshjet e tmerrshme më të përfolura të fundjavës së kaluar nuk e ka veshur askush tjetër përveç yllit të Vanderpump Rules, Tom Sandoval. Fundi xhins, rripi i artë dhe xhaketa e zezë pa këmishë poshtë që Sandoval veshi ishte… padyshim një zgjedhje.

Problemi im më i madh me këtë pamje është se bie ndesh me gjithçka që Sandoval ka folur që nga Scandoval. Në podkastin e tij, në intervista dhe në Forcat Speciale, Tom ka folur për dëshirën e shëlbimit dhe se është i befasuar dhe i tronditur nga sa vëmendje mori Scandoval. Por palloi i tepërt i Tomit në BravoCon e minon të gjithë këtë. Sandoval e dinte se kjo veshje do të provokonte fansat e zemëruar, por ai nuk ishte i shqetësuar për këtë – ai po llogariste në të.

Erin Lichy (RHONY)

Shumica e veshjeve të Erin Lichy në BravoCon 2023 ishin mjaft të padëmshme. Megjithatë, ofendimi i saj më i keq ishte ky kombinim i çuditshëm i një këmishe me kopsa dhe…brekë prej lëkure të zeza? Pantallona të nxehta? Nuk jam i sigurt se si do të donit t’i quani këto, por ishte një pamje e çuditshme. Ylli i Real Housewives of New York sigurisht që ra në sy, por jo në një mënyrë të mirë.

Por çuditërisht, ajo e Erin nuk ishte kombinimi më i keq i butonave/brekëve në BravoCon këtë vit.

Paige DeSorbo (Shtëpia Verore/Dimërore)

Ky nder shkon për Paige DeSorbo. Pamja e yllit të Summer House ishte mjaft e ngjashme, përveçse butoni i saj ishte i mëndafshtë dhe brekët e saj të çuditshme ishin rozë dhe të mahnitur. Ashtu si Erin, Paige ktheu kokën, megjithëse nuk ishte për shkak të admirimit. Të dy veshjet e Erin dhe Paige u duk si të detyruara dhe të pavend në ngjarje. Yjet e Bravo mund të kenë dashur të jenë nervozë, por rezultati ishte më shumë në vijën e zhgënjimit.

Megjithatë, pamja e Paige ishte më e keqe se ajo e Erin. Për shkak se të poshtmet e Paige ishin kaq të zbukuruara, ato lëshonin vibe pelenash dhe kjo nuk është glam.

Kyle Viljoen (Poshtë kuvertës mesdhetare)

Një tjetër trim që u përkul për gardhe dhe dështoi ishte Kyle Viljoen. Pamja e tij e xhaketës xhins me strukturë të çuditshme ishte shumë ekstra por jo e ekzekutuar mirë, kështu që dukej sikur po përpiqej shumë. Pantallonat dhe këmisha e tij e bardhë nuk ishin të veshura mirë, dhe pantallonat ishin të rrudhura.

Ndërsa pamja e natës e yllit të Mesdheut Below Deck ishte më e mirë dhe më e lëmuar, përsëri ndjehej sikur i mungonte diçka. Një komentues shkroi se Kyle duket sikur po përpiqet shumë të jetë Sam Smith, dhe është një vlerësim që ndihet i duhuri për paratë.

Lisa Vanderpump (Rregullat e Vanderpump)

(Foto nga Gabe Ginsberg/Getty Images)

Edhe pse unë jam zakonisht një fanse e zgjedhjeve të modës së Lisa Vanderpump, pamja e saj BravoCon ishte një mungesë e madhe. Kombinimi i xhaketës me shirita të ndezur, kapelës së zezë dhe gjerdanit të zbukuruar dukej i lirë dhe i prekshëm. Nëse ajo do të kishte ndërruar ndonjë nga këta elementë, veshja mund të kishte funksionuar. Por të gjithë së bashku, është një rrëmujë.

Megjithatë, më duhet t’i jap asaj mbështetëse për të pasur aksesorin më të mirë në BravoCon. Po flas, sigurisht, për Donut.

Jason Chambers (Poshtë Deck Down Under)

Nëse ka një herë që një yll Bravo mund t’i bëjë të gjitha ndalesat kur bëhet fjalë për modën e tyre, është në BravoCon. Por jo të gjithë e shfrytëzojnë këtë mundësi. Ndonëse mund t’i pëlqej yjeve që përpiqen shumë me stilin e tyre, e kundërta mund të jetë po aq e keqe.

Kapiteni Jason Chambers duket si një njeri i mrekullueshëm, por pamja e tij BravoCon ishte… dërrmuese. Veshjet e yllit të The Below Deck Down Under atë fundjavë përbëheshin nga një kopsë me pantallona të gjera, një pulovër me pantallona të gjera dhe një kostum i rastësishëm, pa këmishë. Më falni ndërsa unë gogës. Veshjet e kapitenit Jason ishin në rregull, por sigurisht që nuk kishte asgjë të veçantë në to. Ndoshta vitin e ardhshëm ai do të vishet më shumë.

Tom Schwartz (Rregullat e Vanderpump)

Shumica e paraqitjeve të Tom Schwartz në BravoCon 2023 ishin po aq të mërzitshme sa ato të kapitenit Jason. Megjithatë, një herë që ai u përpoq të bënte një spërkatje, nuk shkoi mirë. Xhaketa me lule e qëndisur e yllit të Vanderpump Rules ishte…interesante. Ish-bashkëshortja e Schwartz-it, Katie Maloney, e tha më së miri kur i tha se ai dukej si një divan. Kush do ta kishte menduar se Schwartz do t’i paraqitej BravoCon-it si një Macklemore me çmim të ulët—përveçse në vend që të veshë rrobat e gjyshit tuaj, ai ka veshur divanin e gjyshes tuaj (dhe nuk duket i pabesueshëm).

Tom Schwartz nuk njihet saktësisht për sensin e tij të modës, kështu që mbyllja në këtë listë nuk duhet të jetë surprizë. Pamja e tij e çrregullt e bën veshjen e keqe edhe më keq, kështu që më e pakta që mund të kishte bërë Schwartz ishte të krehte flokët para se të binte në tapetin e kuq, veçanërisht nëse ka veshur tapiceri.