Të veshura më së miri në BravoCon 2023

Klea

Të veshura më së miri në BravoCon 2023

BravoCon 2023 është një mbyllje, njerëz! Fundjavën e kaluar, Bravolebrities dhe fansat zbritën në qytetin e mëkatit për një nga ngjarjet më të mëdha në reality TV. Nuk është për t’u habitur që yjet e Bravo u veshën për të bërë përshtypje gjatë tre ditëve me panele, festa dhe pamje paraprake. Edhe pse padyshim që kishte shumë miss mode, të tjerët mahnitën me fitoret e stilit të tyre. Këtu janë të veshurit më mirë në BravoCon 2023.

Daisy Kelliher (Jahti me vela poshtë kuvertës)

Është gjithmonë kënaqësi të shohësh anëtarët e kastit nga ekskluziviteti Below Deck në Watch What Happens Live ose në ngjarje të tjera ku ata kanë mundësinë të vishen. Shumica e shikuesve i njohin më mirë këta yje në uniformat e tyre të punës, por në BravoCon, shumë shfrytëzuan mundësinë për të shfaqur një anë më të lëmuar të tyre.

Daisy Kelliher, Stew e Parë nga Below Deck Sailing Yacht, dukej se vërtet po argëtohej me modën e saj në BravoCon. Duke kanalizuar shkëlqimin dhe magjepsjen e Vegasit, të dyja dukjet e Daisy-t shfaqnin sasi të bollshme teminash. Për mua, ai nuk bëhet më i mirë se kostumi tre-pjesësh i Daisy-t rozë me shkëlqim, dhe jahti dukej absolutisht i mrekullueshëm.

Guerdy Abraira (RHOM)

Siç e dinë tifozët e Real Housewives të Miami, Guerdy Abraira ka kaluar një vit ferr. Pasi u diagnostikua me kancer gjiri në mars, Guerdy ka qenë duke iu nënshtruar trajtimit dhe ka rruar flokët në qershor.

Megjithatë, Guerdy ndau lajmin fantastik në BravoCon se ajo është zyrtarisht pa kancer! Si qershia shtesë në krye, Guerdy dukej më mahnitëse se kurrë këtë fundjavë të kaluar. Humbja e flokëve është një perspektivë e frikshme për shumicën e grave, por sinqerisht, do të argumentoja se Guerdy duket edhe më e bukur dhe më elegant me një kokë të rruar. Veshjet e saj ishin seksi dhe me stil, dhe Guerdy shkëlqente vërtet.

Dorit Kemsley (RHOBH)

Megjithëse nuk më pëlqeu të gjitha pamjet e Dorit Kemsley-t BravoCon, shumica e tyre ishin një hit dhe sigurisht që mund ta vlerësoj qasjen unike që ajo mori. Shumë prej yjeve të pranishëm këtë fundjavë zgjodhën veshjet e mrekullueshme që i përshtaten Las Vegas Strip. Dorit bie në sy sepse shkoi në një drejtim tjetër.

Ylli i Real Housewives of Beverly Hills u mahnit në Mugler të cilësisë së mirë në Ditën 1, me një kombinim të gjelbra në ngjyrë ulliri, me rripa me dy pjesë dhe një kombinim xhakete. Dita e dytë ishte edhe më elegant, me Doritin që lëkundet me guxim grinë. Pantallonat e saj me këmbë të gjera dhe bluza e sipërme krijuan një siluetë të mrekullueshme, të theksuar me aksesorë të zinj, duke përfshirë dorezat e operës. Aq shumë po.

Wendy Osefo (RHOP)

Gjatë tre ditëve të BravoCon 2023, ishte e qartë se cilët yje kishin një koncept koheziv në mendje për pamjet e tyre të fundjavës. Uendi Osefo ishte një yll i tillë. Pamjet e saj BravoCon ishin shumë të ndryshme, sipas stilit, por ajo mbërtheu me një gamë ngjyrash të ndezura, e cila vërtet lidhte gjithçka.

Veshja rozë e ndezur e Wendy për premierën e Real Housewives of Potomac ishte absolutisht e adhurueshme, me mëngë unike me tendë dhe çizme deri te kofshët. Por nuk ishte vetëm trëndafili Barbie ajo që Wendy tronditi këtë fundjavë. Fustani i saj me xhaketë me ngjyrë të verdhë me diell më dha jetë, veçanërisht me pompat e saj të hijshme që përputhen. Pamjet e Wendy ishin ato ngjyra që nuk e dija se më duheshin.

Preston Mitchum (Shtëpia Verore: Martha’s Vineyard)

Edhe pse Summer House: Martha’s Vineyard nuk bëri bujë më të madhe me shikuesit e Bravo, ylli i tij, Preston Mitchum, bëri një ndikim të madh me modën e tij. Preston debutoi tre pamje të ndryshme këtë fundjavë, dhe të gjitha ishin të mahnitshme.

Pamja e tij e Ditës 1 ishte bie shumë në sy pa u ngjitur dhe kostumi i tij tërësisht i zi dhe diamant i rremë më dha një atmosferë delikate të Elvisit (shumë i përshtatshëm në Strip). Preston ndau gjithashtu një kostum blu të kaltër që nuk jam i sigurt se si ta përshkruaj, por përshtatja ishte e patëmetë dhe e gjithë pamja ishte unike, couture dhe përrallore.

Megjithatë, e preferuara ime personale ishte xhaketa e kuqe e Preston-it me teminat me stampa diamanti, e shoqëruar me syze me lente të kuqe. Dhjetra, dhjetëra, dhjetëra në të gjithë bordin!

Lesa Milan (RHODubai)

Ylli i Real Housewives of Dubai, Lesa Milan, u përkul në atmosferën e Vegasit me disa pamje serioze seksi. Por ndërsa veshje të tilla shpesh mund të kalojnë kufirin nga seksi elegant në seksi të dobët, Lesa e tërhoqi plotësisht atë.

Fustani i saj i tejdukshëm në tapetin e kuq me pika-polka duket tepër elegant, gjë që nuk është e lehtë për një veshje kaq të dukshme. Pamja “trofe” e Lesës e kulluar në ar është po aq e mrekullueshme. Të dy fustanet i rrinin Lesës si një dorezë, gjë që i ndihmoi të dukeshin në modë dhe jo të kota.

Garcelle Beauvais (RHOBH)

Garcelle Beauvais solli shumë veshje në BravoCon 2023. Ndërsa nuk më pëlqeu çdo pamje që shfaqte ylli i Real Housewives of Beverly Hills, kishte disa që bien në sy.

Veshjet e Garcelle ishin të gjitha mjaft kohezive, me ngjyrat e saj të preferuara të ndezura dhe printin e kafshëve, dhe ajo dukej si një mbretëreshë absolute. Nga kostumi i saj i plotë me stampa leopardi, mbi të cilin jam ende i zhytur, te fustani i saj i gjallë i verdhë leopardi grek (me çizme të larta, të nxehta, të zeza HOT), Garcelle ishte mahnitëse. Megjithatë, për mua ishte kur Garcelle po jepte Lady In Red që ajo shkëlqeu më së miri.