Të papërshtatshme Kërkesat e vizitorëve poshtë kuvertës

Klea

Të papërshtatshme Kërkesat e vizitorëve poshtë kuvertës

gjatë gjithë Poshtë kuvertës ekskluzivitet, paraja është mbret. Brenda sendeve të të ftuarit primar, ndodhet një zarf i trashë i mbushur me para nga bakshishi. Prandaj, sapo pasagjerët e pasur të hipin në jahtin(ët) e tyre të caktuar, fillon puna e vështirë e ekuipazhit. Duke punuar së bashku për të fituar zotërimin e zarfit në fjalë, departamentet e brendshme dhe të jashtme kanë një punë për të bërë – fjalë për fjalë gjithçka.

Shpesh, të ftuarit charter vijnë në bord me porosi të larta. Me kalimin e viteve, kërkesat që variojnë nga menutë kërkuese deri te festat me tematikë të lartë kanë dalë të gjitha. Megjithatë, disa herë kërkesat e të ftuarve janë kufizuar me të papërshtatshme. Këto pyetje i kanë parë ekipet brenda duke lënë mënjanë krenaritë e tyre, dhe në raste të rralla, madje duke thënë “jo”.

Fut konteshën Luann de Lesseps duke kënduar “Paratë nuk mund të blejnë klasë, eleganca është mësuar, miku im.” Këndoni ndërsa ripërsëritim kërkesat më të paarsyeshme dhe të papërshtatshme që ekipeve të Below Deck u është dashur të durojnë deri tani. Dhe gjithashtu, na fut neve si Rocky Dakota duke kërcyer jashtë detit, sepse të gjitha këto e meritojnë nivelin e saj jo të mirë.

Të ftuarit që donin të zhbënin butonat e Jack Stirrup

Jack Stirrup u shfaq në Below Deck Mediterranean gjatë sezonit 4, dhe për paraqitjen e tij, pumat e dehur ishin mirënjohës. Ndërsa Jack ishte në roje në kabinën e rrotave, pumat hynë.

Këtu, një mysafir charter tha “po sikur ta zbërtheja atë…” ndërsa u shtri drejt butonave të uniformës së Jack. Për fat të mirë, kapiteni Sandy Yawn hyri shpejt dhe mbylli kërkesën e papërshtatshme të këtij të ftuari, duke i kërkuar që të mos “ngacmonin” ekuipazhin e saj.

Propozimi i Çiftit të Martuar

Në Sezonin 5 të Below Deck, stjuardesa Jen Howell nuk u largua aq lehtë sa Jack më lart. Jen në fakt u propozua shumë herë në një statut. Duke e thirrur Jen në kabinën e saj, një mysafir hoqi fillimisht këmishën e saj përpara zierjes së tronditur përpara se të mbyllte derën e saj. Nëpërmjet kësaj dere të mbyllur, kamerat kapën të ftuarin duke i shpjeguar Jen-it “nuk të lejohet të ikësh… po të jap atë që do… më përqafo… burrit të pëlqen”.

Duke kuptuar që të ftuarit e martuar po i propozonin asaj, Jen e qortoi kërkesën dhe shkoi drejt e te shefi i departamentit të saj, Kate Chastain. Në fillim, Kate i kaloi këto sjellje si mashtrime të dehura. Sidoqoftë, të pasmet e Jen-it u kapën gjatë darkës, pasi të ftuarit komentuan se si ajo ishte “e lezetshme si f**k”. Të nesërmen, Kate i dha Jen një gjerdan me një bilbil mbi të, nëse ajo ndihej e pasigurt

Së fundmi, Jen u shfaq në Watch What Happens Live. Këtu, ajo reflektoi mbi përvojën e saj të kaluar. Para se të falënderonte kapitenin Lee Rosbach për udhëheqjen e tij të shkëlqyer, Jen zbuloi se ajo ende punon në industrinë e jahteve dhe se mbetet punë për t’u bërë në lidhje me sjelljet e pranueshme në jahte.

Lundrimi nudo

Kur themeluesi i faqes së filmit, z. Prandaj, i gjithë ekuipazhi duhej të përballej me lakuriqësi të vazhdueshme në bord. Përveç kësaj, shefi i kuzhinës Adam Glick kishte për detyrë të bënte një tortë me gjoks, të cilën gjellët e shërbyen me këmisha të zbukuruara me bikini, ndërsa Malia White duhej të ndihmonte një grua nudo në një dërrasë me vozitje. E gjithë kjo kartë ishte një mësim për kërkesat e papërshtatshme.

Sushi i zhveshur

Duke folur për lakuriqësinë, sezoni 4 i jahteve me vela “Blow Deck” pa Gary King duke u stolisur me sushi për të ftuarit e charterit për ta konsumuar. BRB, duhet të gaboj. Ndërsa kjo ishte e keqe për shumë njerëz ME QENDROR GARI për arsye, kjo nuk ishte hera e parë që ndodhte kjo pyetje e papërshtatshme. Shkalla e parë e kësaj kërkese erdhi në të vërtetë gjatë Sezonit 8 të Below Deck.

Këtu, të rinjtë, të pasur, bashkë-primare Dax dhe Max, së bashku me mysafirët e tyre 20 (ish) vjeçarë, kishin një qëllim në mendje; për të pirë. Shampanjë, margarita, të shtëna Jell-O, ju thoni, e donin. Oh, ata kishin edhe një kërkesë tjetër – të hanin sushi nga një grua e zhveshur. (Modeli u pagua dhe u miratua, gjithçka mirë për këtë qëllim).

Ndërsa shefja Rachel Hargrove u përpoq të shpjegonte prerjet delikate dhe të shtrenjta të peshkut brenda çdo rrotull, interesat e të ftuarit shpenzoheshin vetëm për të bërë foto dhe për të kapur modelen e stolisur me sushi. Këta të ftuar më pas kërkuan më shumë xhirime Jell-O, të cilat nuk mund të kombinohen mirë me peshqit, por mbase kjo është thjesht duke folur për qiellzën tonë më pak se të pasur… (nuk është kështu). Për rekord, Maksi kërkoi falje për këtë histori, duke i vendosur një pjesë të fajit prodhimit.