Të lumtur përgjithmonë?  Sezonet e renditura

Klea

Të lumtur përgjithmonë? Sezonet e renditura

I fejuari 90-ditor: Për fat të mirë? ishte spin-off i parë i madh i ekskluzivitetit 90 Day Fiancé. Shfaqja tani ka shtatë sezone nën rripin e saj. Sin-off filloi duke ndjekur çifte nga sezonet e mëparshme të serialit origjinal, ndërsa ata lundrojnë jetën pas martesës. Megjithatë, vitet e fundit, çifte nga spin-off të tjerë janë rikthyer për Happily Ever After? gjithashtu. Ndërsa disa sezone të Happily Ever After? kanë qenë jashtëzakonisht argëtuese, të tjerët kanë qenë një zhgënjim i madh.

Të lumtur përgjithmonë? Sezoni 6

Kur është fjala për Happily Ever After? sezonet, sezoni 6 për fat të keq vjen në vendin e fundit. Sezoni 6 shfaqi çifte me histori të mërzitshme ose të përsëritura dhe nuk kishte shumë çifte për të cilët ia vlente të rrënjosesh. Brandon Gibbs dhe Julia Trubkina ishin një nga çiftet më të lodhshëm të sezonit dhe historia e tyre rreth largimit nga ferma e prindërve të Brandon ishte thjesht një festë përgjumjeje.

Jovi Dufren dhe gruaja e tij, Yara Zaya, u shfaqën gjithashtu në sezonin 6, dhe ndërsa ata janë të preferuarit e fansave, historia e tyre nuk ishte as shumë magjepsëse. Kombinuar me dramë të përsëritur nga çifte duke përfshirë Kalani Faagata dhe Asuelu Pulaa, si dhe Angela Deem dhe Michael Ilesanmi, sezoni 6 nuk ia vlente të shkruhej në shtëpi.

Të lumtur përgjithmonë? Sezoni 1

Sezoni 1 nuk ishte shumë më i mirë se sezoni 6, pasi shumica e çifteve ishin gjithashtu të mërzitshëm dhe jo argëtues. Për fat të mirë për shikuesit, Danielle Mullins dhe Mohamed Jbali morën pjesë në Sezonin 1 dhe kryesuan sezonin. Në fakt, Danielle që shkon të vizitojë Mohamedin me lidhësin e saj, konsiderohet si një nga momentet më ikonike në historinë e të fejuarit 90-ditor.

Përveç Danielle dhe Mohamed, çiftet e tjera nga Sezoni 1 ishin një zhgënjim i lodhshëm. Ndërsa Loren Brovarnik dhe bashkëshorti i saj, Alexei Brovarnik, janë të preferuarit e fansave, segmentet e tyre nuk ishin shumë interesante për shkak të mungesës së dramës. Në mënyrë të ngjashme, Russ Mayfield dhe gruaja e tij, Paola Mayfield, gjithashtu nuk arritën të argëtonin shikuesit.

Të lumtur përgjithmonë? Sezoni 2

Sezoni 2 paraqiti shumë çifte të njëjta si sezoni 1, kështu që nuk renditet shumë më lart. Danielle dhe Mohamed u kthyen dhe dhanë dramën si zakonisht, pasi gjërat mes dyshes kaotike morën fund përgjithmonë. Loren dhe Alexei gjithashtu u kthyen. Ndërsa ata janë një çift i shëndetshëm, ata nuk janë gjithmonë më argëtuesit për t’u parë.

Megjithatë, Sezoni 2 prezantoi Chantel Everett dhe Pedro Jimeno në spin-off. Të dy ata u bënë ikona ekskluziviteti. Drama mes familjes së Pedro-s dhe Chantel-it nuk ishte asnjëherë argëtuese dhe shikuesit ishin aq të intriguar nga çifti sa më vonë ata shënuan spin-off-in e tyre, The Family Chantel.

Të lumtur përgjithmonë? Sezoni 7

Ndërsa Sezoni 7 ndihej zhgënjyes nganjëherë, ai përfundimisht renditet në mes, pasi ishte akoma mjaft argëtues. Sezoni 7 shfaqi një grup të diskutueshëm çiftesh, duke përfshirë Ed Brown dhe Liz Woods, të cilët shikuesit e bënë të qartë se nuk donin t’i shihnin. Kjo shënoi edhe sezonin e katërt të Elizabeth Potthast dhe Andrei Castravet, dhe fansat theksuan se ishin të lodhur nga drama e vazhdueshme midis familjes së Elizabeth dhe Andreit.

Angela dhe Michael u kthyen gjithashtu për sezonin 7, dhe historia e tyre kishte shumë shikues në buzë të vendeve të tyre, pasi dukej sikur lidhja e tyre më në fund mund të përfundojë. Kim Menzies u shfaq me ish-in e saj, Usman Umar, dhe ndërsa historia e tyre i mërziti disa, ishte tërheqëse për të tjerët. Gjëja më e mirë për Sezonin 7 ishte pjesa me katër pjesë “Tregoni të gjitha” pa kufij, ku fansat mund të shihnin se kasti ndërvepronte në mënyra që nuk ishin parë më parë.

Të lumtur përgjithmonë? Sezoni 5

Sezoni 5 ishte sigurisht një nga sezonet më të mira të Happily Ever After?, megjithëse disa çifte u goditën ose humbën. Kalani dhe Asuelu patën një histori argëtuese në sezonin 5, pas betejës famëkeqe me nënën dhe motrën e Asuelu. Colt Johnson dhe Larissa Lima gjithashtu eksploruan marrëdhënie të reja në sezonin 5 pas ndarjes së tyre, gjë që ishte interesante për t’u parë.

Sidoqoftë, Sezoni 5 gjithashtu shfaqi disa segmente më pak argëtuese. Çifti kontrovers, Paul Staehle dhe Karine Staehle, ishin gjithashtu të interesuar në këtë sezon, dhe historia e tyre nuk ishte shumë intriguese.

Të lumtur përgjithmonë? Sezoni 3

Sezoni 3 ishte një udhëtim i egër, që fatmirësisht nuk pati shumë momente të mërzitshme. Ky sezon prezantoi Nicole Nafziger dhe Azan Tefou me Happily Ever After?, dhe ata vazhduan të bëhen një nga çiftet më argëtues të spin-off-it. Fansat u tronditën nga sa naive mund të ishte Nicole, kur ishte e qartë se Azan po fshihte gjëra prej saj dhe nuk ishte i hapur.

Të preferuarit e ekskluzivitetit David Toborowsky dhe Annie Suwan u shfaqën gjithashtu në sezonin 3 dhe nuk i lanë shikuesit të zhgënjyer me historinë e tyre unike të dashurisë. Sezoni 3 gjithashtu vazhdoi të dokumentonte kaosin e marrëdhënieve midis Chantel dhe Pedro, si dhe grindjet e vazhdueshme midis familjeve të tyre përkatëse.

Të lumtur përgjithmonë? Sezoni 4

Kur bëhet fjalë për Happily Ever After?, nuk ka dyshim se sezoni 4 i kalon të gjitha. Sezoni 4 ishte sezoni i parë i Happily Ever After? që shfaqte Elizabeth dhe Andrei, kur drama e tyre familjare ishte në të vërtetë e freskët dhe e këndshme. Chantel dhe Pedro u kthyen gjithashtu për Sezonin 4 dhe vazhduan të argëtonin fansat me dinamikën e tyre kaotike të familjes.

Yjet e vërtetë të sezonit 4 ishin Colt dhe Larissa, të cilët përfundimisht përfunduan sezonin duke u ndarë pasi Colt akuzoi Larisën për dhunë në familje. Colt dhe Larissa patën një marrëdhënie të trazuar gjatë gjithë sezonit, me shumë momente ikonike si Larisa që i kërkoi Colt një milion dollarë.

NA TREGONI – CILI ËSHTË I PREFERUAR ME LUMTIM PAS SEZONIT?