Të gjithë flamujt e kuq që bashkëshorti i Erin Lichy-së Abe jep dorë

Klea

Të gjithë flamujt e kuq që bashkëshorti i Erin Lichy-së Abe jep dorë

Si një nga më të rejat Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut, Erin Lichy dhe burri i saj, Abe Lichy, janë nën mikroskop. Çifti deri më tani ka portretizuar një front të bashkuar, pasi të dy duken ndërveprues në jetën e tyre të përditshme. Shikuesit Bravo janë ende të paditur nëse e pëlqejnë apo jo Erinin si shtëpiake, por Abe ka nxjerrë disa flamuj të kuq, duke i lënë fansat të pyesin nëse mallkimi i Real Housewives do ta godasë çiftin.

Abe është një njujorkeze e lindur dhe edukuar me një sfond DJ dhe modë. Të thuash se Abe po lulëzon do të nënvlerësonte arritjet e tij, pasi ai zotëron firmën e tij ligjore, Lichy Law, dhe është gjithashtu një partner si Kryetar i Grupit të Praktikave të Pronësisë Intelektuale në McLaughlin & Stern LLP. Çifti është i martuar prej 11 vitesh, dhe ndërsa nga jashtë çdo gjë duket perfekte, disa dyshojnë se Abe mund të jetë një playboy sekret në zemër.

Abe do të mashtronte

Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Në episodin më të fundit të Real Housewives of New York City, Abe dha një përgjigje të konceptuar keq kur u pyet se çfarë do të bënte nëse do ta gjente veten në një martesë pa seks për më shumë se një vit. Gjatë një darke me Sai De Silva dhe bashkëshortin e saj, dy çiftet diskutuan për mungesën e jetës seksuale të Jessel Taank. Burri i Sait, David Craig, pyeti: “Nëse gruaja juaj nuk do të bënte seks me ju për një vit e gjysmë, çfarë do të ndodhte?” Në më pak se një sekondë, Abe u përgjigj: “Unë do të bëja gra të tjera.”

Erin dukej e mërzitur nga përgjigja edhe pse qeshi, duke theksuar: “Nuk e vlerësoj sinqeritetin e tij tani. Ai është kaq i vogël.” Fansat mund të thonë se një llambë doli brenda Erinit, ndërsa ajo kuptoi në momentin që kishte një ditë pushimi, burri i saj mund të endej rrugëve për një partner të ri seksi. E gjithë biseda është një flamur i madh i kuq, që tregon se sa lehtë Abe mund të merrej nën dikë të ri.

Abe flirton me Brynn

Edhe pse Brynn Whitfield mori pjesën më të madhe të reagimit pas skenës së saj me Abe, burri duhet të kishte qenë gjithashtu fajtor. Gjatë rinovimit të betimit, Abe mori pjesë pa mundim në një bisedë me Brynn dhe madje bëri disa tallje. Brynn e filloi bisedën duke thënë: “Tani, pasi të jeni gati të divorcoheni, unë jam beqar. Do të bëjmë një shkëmbim, apo jo?” Abe buzëqeshi, duke u përgjigjur: “Shkëmbimi i gruas ndodh, mendoj se ndodh, pas 20 vjetorit.” Kjo pjesëmarrje është flamuri i dytë i kuq pasi, në të gjithë realitetin, avokati nuk duhet ta kishte bërë kurrë bisedën.

Brynn e zvarriti temën, duke thënë: “Pra, prit, nëse nuk ke thënë betime, atëherë teknikisht nuk je i martuar?” Përsëri, Abe anoi shpinën dhe qeshi, duke u përgjigjur: “Jo, ka një kontratë të tërë. Kam bërë një listë të tërë detyrimesh.” Pjesa kryesore e dyshimtë ishte se Abe u kthye me nxitim te Erin po atë natë për të shpjeguar se sa i pakëndshëm ishte me veprimet e Brynn-it, megjithatë ai dukej i lezetshëm si një kastravec kur kamerat e kapën atë duke biseduar me një socialist. Abe vogëlushi godet sërish.

Rezulton se Erin dhe Abe mund të kenë një marrëveshje që është në rregull të flirtojnë. Erin i tha një herë Page Six se është “në rregull të kesh shaka pa kuptim. Ndihemi shumë të sigurt; ai është shoku im më i mirë, ne e duam njëri-tjetrin shumë, por jemi gjithashtu shumë të afërt, kështu që çdo gjë që ndodh, ne po flasim për të, nuk është si një gjë private.” Megjithatë, nuk ishte mirë të flirtoje me Brynn? Me të vërtetë ndihet sikur Abe gëzon vëmendje të vazhdueshme nga gratë dhe kjo veçori mund të bëhet një problem i madh.

Incidenti i trajnimit të vogël

Erin Lichy
Bravo/YouTube

Gjatë një episodi të mëparshëm të Real Housewives të New York City, Abe dhe Erin biseduan në apartamentin e tyre kur djali i tyre më i vogël pati një aksident. Fansat u ndjenë sikur Abe dhe Erin po turpëronin djalin e tyre ndërsa qeshën dhe e pyetën nëse ai ishte një “kafshë shtëpiake”. Gjatë disa episodeve, është dukur se Abe nuk dëshiron të merret me gjërat e zakonshme të të qenit prind.

Abe po luan një rol të madh në sezonin më të ri të ekskluzivitetit, i cili mund të jetë i mrekullueshëm ose të fillojë të tregojë papërsosmëritë e tij. Ndërsa sezoni vazhdon, tifozët do të duhet të presin dhe të shohin nëse do të dallojnë më shumë flamuj të kuq.