Të gjitha ngjashmëritë midis Joe Giudice dhe Luis Ruelas

Klea

Të gjitha ngjashmëritë midis Joe Giudice dhe Luis Ruelas

Ylli i Real Housewives of New Jersey, Teresa Giudice, ka qenë në qendër të serialit, për mirë apo për keq, prej vitesh. Në stinët e hershme, ne e pamë Terezën të martuar me të “Lëng” Joe Giudice. Çifti ndanë katër vajza të bukura.

Njerëzit raportuan në korrik 2013 se çifti u padit me akuza federale për mashtrim. Teresa dhe Juicy u akuzuan për fshehjen e pasurive të tyre në dosjen e falimentimit dhe aplikimin për hua, ndërsa keqpërfaqësuan të ardhurat e tyre. Tereza u dënua me 15 muaj burg. Kur Tereza u kthye “nga kampi”, burri i saj shkoi brenda për 41 muaj. Pas vuajtjes së dënimit, ai u internua në Itali. Çifti u divorcua në vitin 2021.

Hyni Luis Ruelas. Disa nga aktorët e saj në RHONJ kishin shqetësime për të kaluarën e Luis, por gjithçka që Tereza pa ishte “dashuri, dashuri, dashuri”. Pas dy vitesh lidhje, Luis dhe Teresa u martuan në një ceremoni spektakolare.

Shpirti ishte i lartë, ashtu si këlyshët bashkëshortore të Terezës. Por vëllai i saj, Joe Gorga dhe gruaja e tij, Melissa Gorga, zgjodhën të mos merrnin pjesë në ceremoni. US Weekly raportoi se Luis e telefonoi Juicy ditën kur u martua me Terezën. Të paktën dy burrat e saj shkojnë mirë.

Mendoj se është e sigurt të thuhet se mbretëresha jonë e Jersey-t ka një tip. Le të shohim të gjitha ngjashmëritë mes dy bashkëshortëve të saj, Joe Giudice dhe Luis Ruelas.

Joe dhe Luis të dy kanë temperament

Juicy ishte i prirur për të nënçmuar Terezën, veçanërisht nëse ai ishte duke pirë. Një natë, shikuesit e panë atë duke kërcënuar se do t'i “goditte” kokën gruas së tij pas murit. Ai e kishte konsumuar peshën e tij trupore në verë, por sjellja e tij nuk ishte e pranueshme.

Bashkëshorti i ri i Terezës kishte gjithashtu një temperament të zjarrtë. Page Six raportoi se ish-gruaja e tij, Marisa DiMartino, pretendoi se në vitin 2012, gjatë një debati “të nxehtë”, ai e futi atë në një shtyllë metalike.

Sipas një raporti tjetër nga Page Six, Luis dyshohet se ishte përfshirë në një incident të tërbimit rrugor në gusht 2018. Ai u akuzua për një sulm të thjeshtë.

Dhe fansat e RHONJ e kanë parë Luisin të humbasë durimin dhe të ulëras njerëzve, përfshirë Terezën. Në ribashkimin e sezonit 13, ai ishte i frikshëm kur kërcënoi me zë të ulët bashkë-yjet e tij. Unë jam i shqetësuar për këtë martesë, dhe jo vetëm sepse Luis ka tronditur pizhamet e Nonno-s.

Të dy Luis dhe Joe e kanë trazuar tenxheren

Juicy nuk kishte frikë të grindej me Joe Gorga ose të fyente gruan e tij, Melissa. Por Luis i përsosi aftësitë e tij për të nxitur në tenxhere. Ai arriti të përfshihej në dramën familjare mes Terezës dhe vëllait të saj nën maskën e të qenit Zen dhe duke u përpjekur të ndreqte përçarjen në familje.

Gjatë sezonit të 13-të, ai pretendoi se kishte punësuar një hetues privat të quajtur Bo Dietl për të gërmuar papastërti mbi të gjithë yjet e tij. Ai më vonë e mohoi atë, duke ia atribuar pretendimet se fliste ndërsa ishte i zemëruar. Epo, sjellja e Luis në ribashkim dhe pretendimet se ai punësoi dikë për t'i hetuar ata tronditën kastin.

Të dy burrat kishin marrëdhënie të dyshimta biznesi

Mendoj se qëndrimet në burg të Juicy dhe Terezës flasin shumë për praktikat e biznesit të ish-bashkëshortit të saj. Me sa duket, Tereza nuk i ka lexuar letrat që Juicy i ka kërkuar të firmoste. Ky ishte një gabim i madh. Kush thotë se Real Housewives nuk është edukative?

Tani le t'i hedhim një sy problemeve të biznesit të Luis. US Sun raportoi se kompania e Luis, Produce Depot, u padit nga disa shitës për mospagimin e produkteve që u dorëzuan. Kompania aplikoi për falimentim në Mars 2022, në shumën prej 1,660,488.10 dollarë.

Sipas US Weekly, në maj 2023, kompania e tij Digital Media Solutions u padit për ngacmim të supozuar. Juanita Williams dyshohet se merrte thirrje telemarketing nga Digital Media Solutions dhe Choice Health Insurance. Ajo ngriti një padi grupore kundër kompanive.

Në trailerin e sezonit 14 të RHONJ, u përfol se Luis dogji shumë para të Terezës dhe se kishte tension në martesën e tyre. Të mos harrojmë se çifti nuk ka nënshkruar një paramartesë. Oof.

Ata të dy kanë mish viçi me Joe Gorga

Juicy Joe dhe Joe Gorga fajësuan njëri-tjetrin për qëndrimin e Terezës në burg. Joe fajësoi ish-kunatin e tij për arsye të vlefshme. Por Juicy dhe Teresa besonin se Joe ose Melissa i kthenin ata në feds. Dhe Juicy madje i tha Celebuzz se Joe vodhi nga prindërit e tij. “I vetmi person që lëndoi Terezën dhe babanë e Joe ishte Joe Gorga,” pretendoi Juicy. “Prindërit humbën shtëpinë e tyre për shkak të Joe Gorga.”

Kishte gjithashtu gjak të keq midis Luis dhe Joe. Grindja filloi për një ide biznesi për një furrë picash. Joe tha se biznesi do të nderonte babanë e tij të ndjerë, Giacinto “Nonno” Gorga. Joe tha se Luis kishte vënë disa para dhe Joe mendoi se biznesi do të ndahej në mënyrë të barabartë midis dy familjeve. Por Luis thuhet se e vodhi idenë nga Joe.

Natyrisht, Tereza kishte një vështrim tjetër në histori. Ajo pretendoi se Luis futi “të gjitha paratë”, por vëllai i saj donte ende 50 për qind të fitimeve. “I fejuari im humbi një çerek milion dollarë”, tha Teresa. Ndoshta më shqetësuesja nga të gjitha? Tereza pohoi se ajo thjesht po bënte atë që i tha burri i saj. Tereza nuk ka mësuar asgjë nga martesa e saj e parë?

Ka kaq shumë ngjashmëri mes Joe Giudice dhe Luis Ruelas sa është çmenduri. Qëndroni të sintonizuar me sezonin 14 të RHONJ për të parë se çfarë po ndodh mes Terezës dhe Luis në martesën e tyre.

Sezoni 14 i The Real Housewives of New Jersey shfaqet premierë në Bravo të dielën, 5 maj.