Të gjitha mënyrat Sezoni 10 i të fejuarit 90-ditor është një zhgënjim

Klea

Të gjitha mënyrat Sezoni 10 i të fejuarit 90-ditor është një zhgënjim

I fejuari 90 ditor Sezoni 10 ka një fillim të ngadaltë dhe nuk po jep siç shpresonin shumë shikues. Ndërsa ky sezon do të shfaqë shtatë çifte të ndryshme, vetëm katër janë prezantuar në tre episodet e para.

Gino Palazzolo dhe Jasmine Pineda ishin çifti i vetëm që u rikthyen, për shqetësimin e disa fansave. Ashley Michelle bëri debutimin e saj me të fejuarin e saj nga Ekuadorja Manuel, ndërsa Nikki Exotika prezantoi shikuesit me të fejuarin e saj Igor aka Justin. Fansat takuan gjithashtu Rob Warne dhe të fejuarën e tij Sophie Sierra, të cilët po bëhen shumë të diskutueshëm.

Ndërsa shumë fansa të të fejuarit të 90 ditëve kishin shpresa të mëdha për sezonin 10, nuk ka qenë asgjë e mahnitshme deri më tani. Është e mundur që mund të përmirësohet ndërsa sezoni vazhdon dhe të gjithë çiftet janë prezantuar, por nuk duket e mundshme. Këtu janë të gjitha problemet që kemi me sezonin 10 deri më tani.

Ashley është e pëlqyeshme, por Manuel është qesharake e mërzitshme

Ashley dhe Manuel janë padyshim çifti më i mërzitshëm deri më tani, dhe jo për shkak të Ashley. Gjatë prezantimit të saj, Ashley foli për interesat e saj në tarot dhe astrologji dhe e quajti veten një shtrigë. Ndërsa Ashley është paksa e pazakontë, ajo ka personalitet dhe duket si një person me këmbë në tokë. Manueli, nga ana tjetër, është një histori tjetër.

Ai i fërkoi shikuesit në mënyrë të gabuar që nga momenti kur doli nga aeroporti, për një sërë arsyesh. Manuel pranoi se nuk i tha familjes së tij se po shpërngulej në Shtetet e Bashkuara dhe se ata nuk dinin fare për Ashley-n. Flamuri i madh i kuq. Për më tepër, Manuel nuk ishte më i sjellshmi me qenin dhe macen e përkëdhelur të Ashley-t dhe kishte guximin t’i sugjeronte të flinin jashtë. Duke marrë parasysh të gjitha gjërat, Manuel nuk është aspak i këndshëm për t’u parë.

Rob & Sophie Are Jibri & Miona 2.0

Linja e historisë së Rob dhe Sophie është pothuajse identike me atë të Jibri Bell dhe Miona Bell, dhe jo për mirë. Aktualisht, segmentet e Robit dhe Sophie rrotullohen rreth dëshirës së Sophie që Rob të zhvendoset në një vend më të bukur. Ai nuk ka një banjë brenda, gjë që e shqetëson vërtet. Në mënyrë të ngjashme, një pjesë e mirë e historisë së Xhibrit dhe Mionës rrotullohej rreth dëshirës së Mionës për t’u larguar nga shtëpia e prindërve të Xhibrit. Kjo është thjesht e përsëritur dhe bën që shumë shikues të dëshirojnë të shtypin butonin e shpejtë përpara.

Për më tepër, Rob dhe Sophie shfaqen si ndjekës me ndikim, ngjashëm me Jibri dhe Miona gjithashtu. Rob pranoi pak a shumë se ai ishte tërhequr nga Sophie vetëm për shkak të pamjes së saj, të cilën fansat e panë të cekët. Jibri dhe Miona ishin një nga çiftet më pak të pëlqyer gjatë sezonit 9, kështu që është e bezdisshme të shohësh një çift kaq të ngjashëm kaq shpejt me Robin dhe Sophie.

Nikki dhe Justin nuk duken premtues

Nikki dhe Justin janë një nga çiftet më interesantë për t’u parë, megjithëse lidhja e tyre duket se po lundron në ujërat shkëmborë. Ata janë çifti i vetëm deri më tani këtë sezon që nuk po i nisin menjëherë 90 ditët e tyre, pasi Nikki po udhëton drejt Moldavisë për të parë së pari Justin. Ndërsa është e mundur që udhëtimi i Nikit të jetë i shkurtër, nuk ka asnjë tregues që Justin do të arrijë në Amerikë këtë sezon. Kjo sigurisht, e mposht të gjithë pikën e shfaqjes OG.

Ndërsa Justin duket se ka në zemër interesin më të mirë të Nikit, ajo është më zhgënjyesja për të parë në këtë marrëdhënie. Pavarësisht se Justin shpjegon se fillimisht dëshiron të lidhet emocionalisht, Nikki është tepër këmbëngulëse për të pasur intimitet. Kjo nuk është diçka që shikuesit dëshirojnë ta shikojnë, pasi kjo ka qenë një problem për shumë çifte të të fejuarve 90 ditë në të kaluarën. Nikki gjithashtu duket se e ka zakon ta presë Justinin, ndërsa ai po përpiqet të shpjegojë këndvështrimin e tij.

Gino dhe Jasmine janë thjesht të bezdisshme në këtë pikë

Pas dy sezonesh të shikimit të marrëdhënies kaotike të Xhino-s dhe Jasmine-it, vërtet nuk kishim nevojë për një të tretë. Sa herë që Gino dhe Jasmine zgjidhin një mosmarrëveshje, ata menjëherë duhet të gjejnë diçka tjetër për të debatuar. Jasmine zbuloi gjatë premierës se kishte përdorur paratë e ndara nga Gino për fustanin e saj të nusërisë për implantet e të pasmeve, pa i treguar Xhinos për këtë. Sapo Gino e mori vesh gjatë një seance spa, ai u mërzit aq shumë sa iu desh të dilte jashtë.

Një tjetër aspekt i bezdisshëm i linjës së historisë së Xhino dhe Jasmin këtë sezon është lënia e Xhino nga puna. Gino pretendon se ai u largua për të qëndruar në shtëpi me Jasmine dhe për ta ndihmuar atë të përshtatet me jetën në Amerikë, por më parë tha se ai nuk mund të lëvizte në Panama për shkak të punës së tij. Është gjithmonë një rrënim treni me këta të dy, dhe sinqerisht është rraskapitës në këtë pikë.