Të gjitha mënyrat se si Wendy Osefo ka ndryshuar për më keq

Klea

Të gjitha mënyrat se si Wendy Osefo ka ndryshuar për më keq

Pasqyrë, pasqyrë në mur: e cila Amvise të vërteta të Potomac ylli ka ndryshuar më në përgjithësi? Përgjigja e shpejtë është Uendi Osefo. Më doja pak Dr. Wendy. Ajo erdhi e nxehtë me kilometra të tëra arsimim, vlera të dobishme dhe aftësi për të lexuar njerëzit sikur të kishte fituar një doktoraturë tjetër. Por Sezoni 8 i RHOP ka treguar një anë të re për Wendy, e cila nuk është saktësisht ylli i Bravo-s që njihnim dikur. Ajo tani është duke krijuar dramë, duke mohuar faltoren dhe duke kënaqur veten. Ju lutem, a mund t’i thotë dikush Wendy-t të formojë ose të dërgojë?

A është bërë Wendy një tjetër viktimë e Reality TV?

Shuma 41 tha më së miri, “Nuk dua të humb kohën time. Bëhuni një tjetër viktimë e shoqërisë”, por duket se Wendy e ka përqafuar me gëzim lënien e arsimit të lartë pas për t’u ndyrë dhe fëlliqur me pjesën tjetër të bashkëpunëtorëve të saj të reality TV.

Unë me të vërtetë isha një fanse e Wendy kur ajo u fut për herë të parë në Real Housewives të Potomac. Megjithatë, është e trishtueshme të shohësh dikë që krenohej se ishte një konsulente politike duke fituar doktoraturën e saj. në Zhvillimin e Komunitetit për Punët Publike nga Universiteti Rutgers dhe është profesor në Universitetin Johns Hopkins go downhill.

Ja pse po filloj ta urrej Wendy

Që kur u shndërrua Wendy në një drejtuese të emisionit talk show, të vdekur nga truri, duke bërë qirinj dylli? Wendy kohët e fundit diskutoi të presë shfaqjen e saj të mëngjesit si Oprah, që do të ishte vetëm për njerëzit e ngritur. Përshkrimi la diçka për të dëshiruar dhe e bëri Wendy-n të dukej paksa joreale në të menduarit e saj.

Të gjithë Bod Pa tru

E kam të qartë se Uindi është në kërkim të momentit të vajzës së saj të nxehtë, e cila në këtë moment nuk mund të zhvillojë as një bisedë të arsyeshme me motrën e saj nigeriane, Nneka Ihim. Në vend që të përdorë fakte, nëna e tre fëmijëve ka përdorur fyerje me fjalët “Unë jam më mirë se ti”, që e bëjnë atë të duket vërtet memece, e paarsimuar dhe pa aftësi të mira komunikimi dhe dëgjimi.

Edhe pse Wendy mendon se pas zmadhimit të gjoksit dhe një ngritjeje braziliane të të pasmeve, ajo bëhet vetvetja e saj autentike, nuk po shfaqet kështu vetëbesimi i saj i ri. Që nga dita e parë, Wendy ka parë gjithmonë sikur besonte se ishte më e mirë se pjesa tjetër e grave, dhe Sezoni 8 vetëm e ka zmadhuar këtë besim. Sinqerisht, është rraskapitëse të shikosh dhe e gjej veten duke u rrënjosur kundër saj.

Wendy është bërë një gënjeshtar

Një nga gjërat më të mira për Wendy ishte fakti se jeta e saj ishte e diktuar fakte, jo histori të sajuara. Megjithatë, me prezantimin e Nnekës, Uendi ka filluar të rrëshqasë dhe të tregojë përralla. Amvisa më e re akuzoi edukatoren se mohoi njohjen e vjehrrit të saj, Lebe Iwu. Ndërsa gratë dhe shikuesit dëgjuan përleshjen, ishte e qartë se Nneka erdhi me fatura ndërsa Uendi vazhdoi të kapte kashtën. Produksioni Bravo e bëri pis Wendy-n teksa treguan të vetmen Lebe në pagëzimin e vajzës së Wendy-t duke u nderuar nga nëna e re.

Nuk kishte asnjë mënyrë për të shpjeguar rrugën e saj për të dalë nga ajo gënjeshtër, dhe të gjithë e dinin. Uendi u kap gjithashtu duke manipuluar mesazhet. Së pari, Wendy mori te X, platforma e njohur më parë si Twitter, për të shpjeguar.

“Psherëtimë… Unë me të vërtetë kam qenë duke u kujdesur për biznesin tim këtë sezon [and] duke mos reaguar/tweeting për #RHOP. Por kjo narrativë po bëhet keqdashëse… Ti thua se nuk më njeh, por një vit [and] Gjysmë më parë, PARA se të fillonim xhirimet, ju vazhdoni të shtypni Lebe për të më kërkuar të darkonim me ju.” Më pas ajo ndau atë që dukej si pamje nga ekrani i bisedave. Megjithatë, All About The Tea raportoi se pjesë të shkëmbimit të tekstit u hoqën.

Të gjithë janë të lodhur nga vlerësimet e Wendy’s

Nuk mund ta heq që Uendi ka arritur shumë në jetën e saj, por dreqin a mund t’i japë pushim? Shumë shikues gjithashtu kanë shkallë të shumta dhe nxitime anësore, por kjo nuk e bën asnjë prej tyre më të mirë se të tjerët. Në fakt jam lodhur duke dëgjuar për lavdërimet e Wendy thjesht sepse ajo i sjell ato në kontekstin e ngritjes së vetes gjatë një debati. Mbani mend, “Është Dr. Wendy për TY, zemër?” Jo i lezetshëm, pasi lëvizja del si jashtëzakonisht pretencioze.

Unë ose kam nevojë që Uendi të jetë amvisa e lezetshme që ka qenë dikur ose të vrapoj. Nuk kam vend për një shtëpiake tjetër që pretendon të jetë diçka që nuk është. Unë jam i lodhur nga Wendy duke filluar një dramë të çrregullt për shkak të xhelozisë; një tjetër amvise nigeriane po shkel në terrenin e saj. Sinqerisht, zemra ime ka vend vetëm për një grua të tillë: Gizelle Bryant.