Të gjitha mënyrat se si Tom Sandoval po rishkruan historinë

Klea

Të gjitha mënyrat se si Tom Sandoval po rishkruan historinë

Përsëri, ne nuk kemi nevojë të vazhdojmë të bërtasim nga çatia Tom Sandoval është një tip goxha i keq. Por ja ku po flas përsëri për historinë revizioniste të bashkëpronarit të TomTom Rregullat e Vanderpompës. Tom, i cili nuk është më djali numër një në grup, është mbreti i poppycock. Për një kohë, ai ishte në gjendje të futej në zemrat e njerëzve pa e parë se kush ishte ai në të vërtetë. Tani që perdja është tërhequr, Tom po bën të pamundurën për të dalë nga situata me erë trëndafili.

Epoka e re e viktimave

Këngëtari është bërë një profesionist në rikonstruksionin e marrëdhënies së tij me Ariana Madix, duke u siguruar që të sjellë çështje që nuk i ka përmendur kurrë më parë. Tom ka një aftësi për t’i riformuluar gjërat në favor të tij, ndërsa përpiqet ta pikturojë veten si viktimë. Me premierën e sezonit të 11-të, Tom ka shkuar aq larg sa pretendon se Ariana e ka “nënçmuar” atë për vite me radhë. Ndërsa fliste në podkastin e The Viall Files, Tom pretendoi troç se ai mashtroi për shkak të “vlerësimit të ulët të vetvetes”.

Vërtet Tom? Ju hani një qese të tërë Oreos për shkak të vetëvlerësimit të ulët dhe nuk kërkoni në mënyrë aktive një lidhje. Tradhtari i kurorës vazhdoi duke thënë: “Por ky person – mbret gjatë gjithë marrëdhënies sonë – më foli sikur të isha këtu poshtë, gjatë gjithë kohës së fu*mbingut. Dhe është për të ardhur keq që mënyra ime për të vepruar kundër kësaj ishte si, ashtu edhe mua, thjesht duke u nënçmuar, nënçmuar, nënçmuar gjatë gjithë kohës.

Tom është me dy fytyra

Tom dikur ishte i magjepsur me Rachel Leviss-in, të cilën ai tani e trajton me çështje të vetëvlerësimit. “Dikush si Raquel-dikush që është në të 20-at e saj duke bërë bikini me krem ​​pana si në Varsity Blues- unë thashë: ‘Uau. Unë jam i tërhequr nga dikush.’” Me sa duket mungesa e seksit me Arianën e ndihmoi për ta tërhequr atë te Rasheli, por largohem.

Tom aktualisht po sillet si një qenush i shkelmuar në sezonin 11. Por ai i ka duartrokitur Rachel gjatë kohës në Vanderpump Rules: The After Show. Rezulton se Tom nuk është aq adhurues i të qenit i hedhur, duke vënë në dukje se të dy pushuan së foluri menjëherë pas përfundimit të sezonit 10. Tom ishte i bindur se ai dhe Rachel ishin shpirtra binjakë rrufeje. Kështu që tani, ai ka përçmuar përpjekjet e Rachel për të ndarë të vërtetën e saj.

“Më dhemb të dëgjoj gjërat që ajo thotë, sepse unë kam qenë gjithmonë një kampion i saj dhe jam fuqizuar nga vetja dhe duke marrë vendimet e saj,” tha Tom gjatë podcast-it të tij në Viall Files. “Isha gjithmonë ai që e shtyja dhe i tregoja se çfarë gruaje e zgjuar dhe e fuqishme është dhe po bëhet.”

Sandoval mund të pretendojë se është mbështetës i Rachel, por ai i minon këto pretendime vazhdimisht. “Natyrisht, është pjesërisht faji im; është pjesërisht faji i saj,” pohoi Tom. “E dini, definitivisht jo e pafajshme, por publicisti i saj do të thoshte vazhdimisht ‘optikë, optikë, optikë’. Dhe unë mendoj se optika e situatës u bë prioritet mbi çdo gjë tjetër.” Për dikë që e përkrah Rachelin si një “grua e zgjuar dhe e fuqishme”, Tom duket jashtëzakonisht i rehatshëm duke e zvarritur emrin e saj nëpër baltë.

Tom ka një histori

Kush e dinte që Tom ishte një shkrimtar i tillë trillimesh? Unë me të vërtetë besoj se Tom nuk mendon se po gënjen kur ndryshon historinë e tij. Ai thjesht po shkruan trillime me gojën e tij. E gjithë historia ishte e çuditshme dhe ne definitivisht nuk folëm kurrë për afatin kohor, kështu që kur Ally Lewber vuri re Tom dhe Rachel jashtë në Abbey, Tom duhej të kuptonte një plan. Të nesërmen, Rakela mbërriti me vonesë dhe ishte i uritur për të punuar. Rachel tha se e kishte kaluar mbrëmjen në vaskë me Tomin, duke thënë se ajo në fakt e kaloi natën.

Por kur Lisa Vanderpump Facetimed për të konfirmuar historinë, Tom kaloi kontrollin e plotë të dëmit. “Ne u shoqëruam për pak, ajo fjalë për fjalë u zhyt jashtë,” pohoi ai. “Nuk e di, në fakt, ajo u largua herët.” Siç e dimë tani, historia ishte thjesht një gënjeshtër e qartë, të cilën me sa duket Tom është shumë i zoti për ta bërë. Sezoni 11 padyshim do të tregojë edhe më shumë gënjeshtra që fansat me shumë mundësi do të humbasin numërimin.