Të gjitha mënyrat se si Rachel Leviss nuk ka treguar pendim

Klea

Të gjitha mënyrat se si Rachel Leviss nuk ka treguar pendim

Edhe pse Rachel Leviss ka ndërmarrë hapa për t’u kujdesur për veten pasi Scandoval ia shkatërroi jetën, si p.sh. vizita në një institucion të shëndetit mendor dhe ndarja e anës së saj në një podcast të sapo publikuar, është e vështirë të përcaktohet kur Rachel ka treguar pendim legjitim për veprimet e saj. Ylli i realitetit televiziv shpesh duket si një dre në fenerët, dhe ndërsa ajo pretendoi gjatë sezonit 10 se ishte “vera e saj e nxehtë e vajzës”, gjithçka që bëri në të vërtetë ishte të ndezte grupin WeHo dhe t’i shikonte ata të digjeshin.

Tani që çdo urë është shkëputur, ju do të mendoni se Rakela do të pranonte gabimet e saj, duke u kthyer në Rregullat e Vanderpompës me bishtin mes këmbëve. Por ajo nuk ka. Në vend të kësaj, ajo ka fajësuar Tom Sandoval dhe Bravo për lejimin e trollëve dhe mediave për të sulmuar karakterin e saj. Edhe pse një falje e sinqertë ndoshta nuk do ta kishte pastruar atë nga ndonjë keqbërje, kjo nuk mund t’i kishte dëmtuar shanset e saj. Tashmë, Rasheli nuk pëlqehet edhe më shumë.

Paraqitja e Rakelës në ribashkim ishte një bust

(Foto nga: Eugene Gologursky/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Fansat prisnin pa frymë që Rachel të shfaqej në finalen e sezonit 10. Shumë shpresonin se ajo më në fund do të merrte njëfarë përgjegjësie për pjesën e saj në këtë çështje disamujore. Anëtarët e tjerë të kastit bënë shaka se Rachel dukej e droguar. Ish-ylli i konkursit të bukurisë nuk derdhi asnjë lot, ndonëse ish-shoqet e saj po e shqyenin. Sinqerisht, ajo u duk si mashtruese, aq më tepër që nuk la asnjë emocion të shkëlqejë.

Rasheli u ftoh dhe më shumë se një herë u dhuroi një buzëqeshje të qeshur shokëve të saj, përfshirë Ariana Madix. Ishte e vështirë të mos e krahasoje Rachelin me personazhe vizatimorë si Joker ose Jekyll dhe Hyde, pasi ajo nuk dukej e grabitur nga emocionet e askujt. Ndërsa ajo u përpoq të shpjegonte qëndrimin e saj për këtë çështje, ajo nuk kërkoi falje vërtet. Në fund të fundit, fjalët e saj ndiheshin të zbrazëta.

Rachel fshin faljen e saj ndaj Arianës

Rachel Leviss
(Foto nga David Crotty/Patrick McMullan nëpërmjet Getty Images)

Asgjë nuk thotë se nuk ju vjen keq për veprimet tuaja si fshirja e një faljeje shumë publike nga llogaria juaj e mediave sociale. Por lart e lart është qëndrimi që Rasheli po mban pas heqjes së postimeve të shumta nga Instagrami i saj.

28-vjeçarja fshiu fotot me James Kennedy dhe Scheana Shay. Ajo gjithashtu përditësoi biografinë e saj për të lexuar “Të bëhesh një person më i mirë… një ditë në një kohë”. Kur shpërtheu skandali për herë të parë, Rachel postoi një falje drejtuar Arianës në rrjetin e saj. Tani, ajo është zhdukur, dhe ne dyshojmë se një tjetër do ta zërë vendin e saj.

Në deklaratë thuhej: “Nuk ka asnjë justifikim. Unë nuk jam viktimë dhe duhet të zotëroj veprimet e mia dhe më vjen shumë keq që e lëndova Arianën. Unë jam duke reflektuar mbi zgjedhjet e mia, duke folur me një këshilltar dhe po mësoj gjëra rreth vetes si p.sh. modelet e mia të bashkëvarësisë dhe varësisë ndaj të qenit dhe ndjenjës së dashurisë. Po marr hapa për të kuptuar sjelljen time dhe për të bërë zgjedhje më të shëndetshme.”

Me sa duket, këto hapa të rinj përfshijnë kthimin e saj “Më fal” personit që ishte në të vërtetë viktimë dhe pretendimi se nuk ishte lëshuar fare.

Rashel mohon miqësinë me Arianën

Ariana Madix, Rachel "Raquel" Leviss
(Foto nga Jon Kopaloff/Getty Images)

Në intervistën e saj me Bethenny Frankel, Rachel u përpoq të shtynte narrativën se ajo dhe Ariana nuk ishin aq të afërt. Megjithatë, Rachel u thirr menjëherë edhe një herë për kujtesën e saj të dështuar, pasi dikur kishte shumë foto dhe video të miqve që rrinin jashtë gjatë vitit të kaluar.

Sezoni 10 tregoi skena të shumta të lidhjes së grave, duke përfshirë udhëtimin e Rachel për ditëlindjen në kamping, ku ajo qau në krahët e Arianës për një krizë ekzistenciale dhe Rachel pyeti për jetën seksuale të Arianës dhe Tomit. Fakti i thjeshtë është se të njohurit nuk qajnë në krahët e të njohurve të tjerë.

Dreq, Rachel madje zbuloi se mendonte se mund të ishte një shtesë në marrëdhënien e Arianës dhe Tomit, duke lënë të kuptohet se ajo do të ishte bashkuar me kënaqësi në një grup. Mungesa e vetëdijes nga ana e Rakelës ndikon në mungesën e pendimit të saj për të gjithë situatën. Ajo kujton dhe rishkruan me lehtësi skena që ndihmojnë vetëm për të shtyrë narrativën e saj. Për fat të mirë, fansat me sy shqiponjë kanë shumë pamje dhe klipe në rrjetet sociale për t’i kujtuar vetes dhe Rashelit se ajo ende nuk ka kërkuar falje të vërtetë nga ata që lëndoi më shumë.