Të gjitha mënyrat se si Miqësia e Schwartz dhe Sandoval është toksike

Klea

Të gjitha mënyrat se si Miqësia e Schwartz dhe Sandoval është toksike

Që nga viti 2013, Rregullat e Vanderpompës fansat e kanë parë nga brenda Tom Sandoval dhe Tom Schwartz‘s bromance. Të dy modelet dukeshin të trasha si hajdutët, ku Sandoval ishte dukshëm dominues i çiftit. Nuk mund të mos ndiej se Schwartz-i e mori fundin e shkurtër të shkopit. Ai mori të gjitha vendimet dhe donte që idetë e tij të dëgjoheshin. Schwartz-i shkonte me idetë e mikut të tij shumicën e kohës dhe u shndërrua në tapetin e mirëseardhjes. Por pasi Scandoval shpërtheu, u bë e qartë se miqësia e tyre nuk ishte një hapësirë ​​e sigurt pasi kullonte zhul jeshil toksik nëpër të çarat e tyre.

Gjatë miqësisë së tyre, Sandy manipulon shumë herë Schwartz-in, duke përfshirë përdorimin e tij si mburojë për lidhjen e tij me Rachel Leviss. Ai e gënjeu në mënyrë të përsëritur Schwartz-in, ndërkohë që ia shkatërroi ngadalë jetën, vetëm për ta braktisur atë për turneun e tij të çalë botëror, duke e bërë Schwartz-in të dukej budalla.

Dashuri toksike apo e vërtetë?

Edhe pse Schwartz është pak budalla, ai është i shëndetshëm në pjesën më të madhe. Dy mega humbësit me shumë gjasa do t’i qëndrojnë të përkushtuar njëri-tjetrit deri në frymën e tyre të fundit, por falë Scandoval, u krijua një përçarje, duke u treguar shikuesve se dyshja nuk ishte perfekte. Për vite të tëra, Sandoval ka pre e atributeve të pëlqyeshme të Schwartz-it. Sezoni 11 mund të tregojë se Schwartz i qëndron besnik Sandovalit edhe pse të dy vunë re se po bënin një hap prapa nga njëri-tjetri në ribashkimin e sezonit 10.

Fakti i thjeshtë që Schwartz i qëndron besnik Sandovalit tregon se sa toksike është miqësia e tyre. Sandoval u bë një i dëbuar social nga grupi WeHo, dhe Schwartz gjithashtu u bë një i pari i grupit për mbështetjen e tij për kaq gjatë. Bëhet pak mjegull kur Schwartz përpiqet të pretendojë se ishte i pafajshëm për këtë aferë, por është bërë e qartë se ai ishte i përfshirë në lidhjen inorganike me Rachel. A është Schwartz po aq i keq sa Sandy? Ndoshta.

Schwartz do të paguajë një çmim për Bro Code

Besnikëria e palëkundur e Schwartz-it ndaj Sandovalit, e gjitha për nder të bro kodit, do t’i kushtojë atij shumë kohë. Kur shpërtheu skandali për herë të parë, pothuajse i kushtoi atij biznesin, paratë dhe të gjitha kursimet e familjes së tij. Çështja, dhe nga lidhja, Sandoval, e ka izoluar Schwartz-in aq shumë nga grupi tashmë saqë ai mund të fillojë të inatoset me mikun e tij më të mirë. Schwartz aktualisht nuk ka kujt të mbështetet dhe kjo mund të jetë pikërisht ajo që Sandoval dëshiron, në mënyrë që të vazhdojë ta kontrollojë atë si një kukull.

Sandoval përfiton nga Schwartz

Duke parë Schwartz dhe Sandy duke ndërvepruar, kryesisht ndjehej sikur Schwartz ishte një grua e dhunuar. Ai ishte gjithmonë i dyti dhe fjalë për fjalë hipi në karrocën anësore të Sandoval për hapjen e TomTom. Ish-baristi e kishte gjithmonë gishtin e madh mbi Schwartz-in, duke e lënë rrallë të shkëlqejë. Gjatë sezoneve të fundit, ai u përfitua, u manipulua, u gazit dhe u izolua. dhe i keqpërdorur financiarisht…nga Sandoval.

Ishte Sandoval ai që refuzoi të hapte Schwartz-in dhe Sandy’s edhe kur ata po derdhnin para. Sandoval ishte i lumtur të largohej në turneun e tij, duke e lënë Schwartz të hutuar dhe të paaftë për të vepruar në detyrat e tyre pa të. Gjithmonë dukej sikur Schwartz donte të fliste, por nuk mundi.

Sandoval ndihmoi në përfundimin e një martese

Që në fillim të miqësisë, Sandoval ishte një manipulues i lartë. Unë personalisht mendoj se Schwartz mund të jetë ende i martuar me Katie Maloney nëse shoku i tij do të dinte se si të merrej me biznesin e tij. Sandoval shpesh përpiqej të bindte Schwartz-in se ai ishte një bashkëshort i dhunuar. Fatkeqësisht, Scwartzy thjesht nuk ishte aq i zgjuar sa të vinte re se çfarë po ndodhte rreth tij.

Ata janë për një kohë të gjatë

Mjerisht, dyshoj se ka ndonjë gjë që Sandoval mund të bëjë për t’i dhënë fund miqësisë së tij me Schwartz përgjithmonë. Të dy janë thjesht shumë thellë dhe duket se nuk mund ta lënë njëri-tjetrin. Pas sezonit 10, u ndje shumë sikur Schwartz hoqi dorë nga gjithçka për të dashurin e tij, vetëm për t’u zemëruar lehtë. Nuk ka dyshim se këto të dyja janë toksike dhe të ndërvarura. Personalisht, do të bëja intervista për një mik të ri më të mirë menjëherë. Sinqerisht, në këtë pikë, ata e meritojnë njëri-tjetrin.